Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (Cinemart)

Renfield

Nějak málo krvavá, je tato nevěsta... tedy, málo krvavá ve vztahu s rodinou, tam jsem čekal větší konfrontace. Finále už počítat nelze, do něj nevěsta prakticky nezasáhne, což je škoda. Zbývá tedy především krev služebnictva, která je součástí i té nejsilnější, čí nejefektnější scény v zahradě a přilehlém lesíku. To je zase škoda, protože dům je velmi zajímavý rodina výborně obsazena a já zde hold čekal víc. Příběh má každopádně spád, jednotlivé "masakry" jsou slušně provedené a vtipu je... no, možná mohlo být i víc, je to přeci jen především komedie. Každopádně herní písnička k rychlému schování opravdu nutí. A finále? Vlastně fajn, jenom to větší zúčastnění nevěsty být mohlo. 60% ()

Oralfabet

Jedna tetička s výstředním účesem bohužel nestačí, tahle rodinka byla navzdory svým tradicím pěkně nudná. Aspoň barák měli pěknej. Jinak pobavilo asi jen instruktážní video o používání kuše. Jo a plakát se mi líbí. 5/10 ()

zelvicka.

Moje chutě na guilty pleasures se na tomto snímku více než dosyta napásly. Není nad to, rozstříkat po panství litry nevinné krve, a pokud si nevinná nevěstinka troufne, tak aspoň pár deci krve viníků. O to více jsem si celou záležitost užil, neboť se ani ne do tří týdnů žením. Nu... pokud přede mě někdo položí záhadnou krabičku, vím nač se připravit. ()

Henry007

Akční zábavná blbinka v kouzelných kulisách venkovského sídla zbohatlíků. Nabízí se tu srovnání s Lovem, který vyšel letos v únoru. V obou snímcích se ukrývá téma sociálně-kritické na pozadí béčkově-krvavého lovu na člověka. Ale zatímco Krvavá nevěsta prvotně baví a nesnaží se okázale řezat do různých společenských skupin, tak Lov to činí právě naopak a cpe do diváka nevtipné politické odkazy. U Krvavé nevěsty naštěstí většina humoru vychází přímo z fikčního světa. Bavil jsem se absurditou situace, interakcemi mezi legračními postavami a výbornou atmosférou. A právě slovo "zábava" by u podobných filmů mělo vždy převažovat nad egem tvůrců. ()

Jaro_slav

Naprosto vymazleně přímočarý, ač to vůbec nedává smysl. Jako by se dohodli Tarantino a Burton, že natočí vyvražďovačku, kde sice bude spousta cákající krve a poletujících tkání, avšak vše bude mít roztomile přehnaný styling. ()

MIMI.kry

Příběh začíná nevěstiným přáním zapadnout do privilegované rodiny: "Nechci vás zklamat." Slib daný příbuzným se dá ovšem splnit velmi těžko, protože součástí zasvěcení a příjmutí do rodiny je i přijmutí satanistického rituálu, v němž má být nevěsta obětí. Je to rodina, která lpí na tradicích a její zakladatel svojí prokletou smlouvou s ďáblem všem členům pěkně zavařil. Respektive jim připravil pozoruhodnou, pekelnou svatební noc. Zvláště když si nováček vytáhne nesprávnou kartu. Ano, příbuzný si nevybíráte. Příbuzní chtějí taky přežít a tak nezbývá, než aby se do hry na schovku chtě nechtě zapojili všichni. Každý příbuzný je jiný, vtipná je feťačka, která omylem zavraždí kde koho, jen ne tu, kterou má. Zajímavej je i přístup novomanžela: "Sorry, kdybych ti to předem řekl, nevzala by sis mě." I jeho sympatického bratra Daniela. Více prozrazovat nebudu. Bavila jsem se? Středně. - Největší zápory? Oddechovka, která po shlédnutí ukázek z filmu, již nenabídne mnoho výraznějších překvapení. Zvláště ze začátku příběhu se dostavila herecká křeč, v průběhu příliš silné hysterické reakce a ono přílišné přehrávání ze strany herců mi nesedělo. Byť se jedná o černou hororovou komedii, trochu bych v tomto směru ubrala. - Je trochu nedotažené, že nevěsta, jejíž prioritou je zůstat potichu, často nahlas řve a odhozené funkční pistole nechává ležet bez povšimnutí. Ale třeba je to jen z toho šoku. :) Pustila bych si tuhle zábavu znova? Nejspíše už ne. Nicméně to šlo, dávám 3 hvězdy. Hra na schovávanou je prostě především hra. "Ať už chceš nebo ne, já už jdu." Jo jo, takové jsou nejenom zábavy, ale i životní dramata, samotný osud. ()

TheSpearCZ

Ready or Not krásně splňuje svoje žánry, protože se doslova jedná o hororový thriller s dávkou zvrhlé černé komedie do toho a ta kombinace je prostě parádní. Je to vtipné, šílené, napínavé a rozhodně to nezklame ani fanoušky gore. Ale hlavně mě překvapila samotná nevěsta v podání Samary Weaving, která svým šarmem a herectvím pomáhá celému filmu a zvedá ho ještě výše. Konec mi potvrzuje, že není třeba logiky, aby si člověk film užil. Slabší 4* ()

Caine

Zábavná taškařice na jedno podívání. Při těch dalších by už mě asi dost věcí sralo... 😀 Holka nebyla až tak dobrá, ale měla nehoráznou kliku. To mě trochu prekvapilo. 😀 ()

husokachna

Je osvěžující podívat se na film, kterej si na nic nehraje, nemá přes dvě hodiny a pouze servíruje jednoduchou historku, fajn natočenou a vypointovanou (nemluvím teď o závěrečné pointě), s moc příjemným hereckým obsazením. Zasmál jsem se, nebál jsem se ani nelekal a parádně se bavil. Hlavním důvodem jsou perfektně napsané a zahrané postavy, dialogy, které na minimálním prostoru dodají všem zúčastněným plastičnost. Prostě výborně a poctivě udělaná žánrová jednohubka. ()

Johny303

Komediálně laděné horory mívám rád a tak byla má očekávání docela veliká. Ovšem Krvavá nevěsta byla spíše zklamáním. Přestože je film krátký, chvílema nudí. Hlavní hrdinka není zrovna z nejsympatičtějších, humor hapruje, strach chybí a postrádal jsem i nějaké to napětí, což by měla být u podobných snímků samozřejmost. Vyzdvihnout z lehké podprůměrnosti lze snad jen správně šílenou Nicky Guadagni... ()

Flopik

Výborné prekvapenie , ani zďaleka som nečakal že sa budem tak dobre baviť. Hlavná hrdinka je veľmi sympatická, príbeh zaujímavý no a odsýpa to riadne rýchlo. Miestami riadne krvavé no a na moje potešenie komédia funguje skvelo a dosť som sa aj nasmial.Chválim tak isto aj hudbu vo filme. Koniec vymyslený zábavne, ja neviem čo by som vytkol. U mňa za plný. ()

petikacka

Je to taková taškařice s hororovými prvky...Jako horor to neobstojí, ani jako čistokrevná komedie...Všechno je předvídatelné...Nic nepřekvapí...Ale, jo...Je tam pár vtipných scén a jako oddechovka to obstojí...Nenadchne, ale ani neurazí...Za mě 70% ()

Hernycztek

Když vezmeme statistiku hororů v našich kinech, tak pouze jeden z pěti není průměrný mainstream a právě Ready or Not je ta světlá výjimka. Za velkou část úspěchu může opět, mnou neustále vzpomínaný dospělý rating, tedy ten eRkový. Námět hry ,,Hide and Seek" je pro horor jako dělaný, obzvlášť když se jedná o vyvražďovačku, v tak rozlehlém sídle. Herecké složení je hodně slušné, v čele s výbornou Samarou, kterou ačkoliv moc v lásce nemám, tak tady musím uznat, že všechny ostatní, svým skvělým a přesvědčivým hraním, zastínila. Navzdory velkému množství postav neočekávejte vysoký bodycount. Něco málo tu sice umře, i to docela vypadá co se gore týče, ale rozhodně se v tomhle ohledu mohli tvůrci více utrhnout ze řetězu, protože možností bylo nespočet, takže byl zřejmě problém v rozpočtu. Ke komediálním prvkům výhrady nemám, jelikož je funkční, i v adekvátním množství a kdo může černý humor, tak bude spokojen. Občasná nelogičnost v ději nebo chování postav se našla, ale je to zanedbatelné množství, když vezmeme v úvahu, že se jedná o hororovou komedii, která se nechce brát příliš vážně. V závěru je nám zodpovězena hlavní otázka na to, zda je tato rodina poblázněná z pověr svých předků, nebo zda je v tom skutečně něco vyššího. Na výsledek se musíte podívat sami, protože to nejde napsat bez spoilerů, no mě osobně takový konec potěšil. Ready or Not je tedy hodné doporučení a v letošní top pětce chybět nebude. - Jedinou opravdovou výtku nemám přímo k filmu, ale k jeho hroznému českému názvu. Já chápu, že česká distribuce potřebuje nějaký chytlavý název do kin, ale tohle je prostě hrůza. 🤦‍♂️ ()

majec4

Ja som sa pri filme zabavil, no chybalo mi viac takeho echt cierneho humoru. Bolo tam par poriadne vtipnych momentov, ale ocakaval som vacsiu pecku. Postavy boli dost plytke, mohli sme sa nieco viac dozvediet o tej rodinke, stvrthodina na predstavenie by nikomu neuskodila. Nakoniec davam 4* aj vdaka sympatickej Samare, ktora v tych svadobych satach a conversoch nemala chybu. Skoda ze finale neovplyvnila predsa len o cosi viac. Uzivatel DaViD´82 ma pravdu s tym Dieslom, cameo s nejakym vystupom o rodine by nemalo chybu. Aj napriek nedostatkom ma to bavilo pozerat, nepohrdol by som dvojkou, aj ked netusim co by som mal ocakavat od druheho filmu. Ked, tak urcite len so Samarou :-) ()

zdenur

První část se rozjížděla docela zajímavě, ale k závěru už většina scén nebyla ani tak vtipná jak úsměvná. Ale musím uznat, že se tady najde spousta scén, hlavně s krvavě okouzlující Samarou Weaving, je zasraceně stylových! ()

bratr.Milan

Zábavná blbina se zajímavými nápady. Na film jsem narazil náhodou, když jsem si pozdě v noci sednul k televizi s křupkami či oříšky a prázdnou hlavou. Že je dobře natočený, proto svědčí už jen to, že jsem nepřepnul na jiný kanál, protože žánrové horory moc nemusím. Ležel jsem unavený na gauči a film udržel mou pozornost až do konce, aniž bych usnul. Detaily už si moc nepamatuji, viděl jsem to před rokem, nebo dvěma, ale myslím, že tam ke konci některé postavy umírají výbuchem, tak že se rozstříknou po celé místnosti a hlavní hrdince. Takže za mě doporučuji shlédnout po únavném dni pozdě v noci. ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)