"...protože jste se připletli do profesí, ze kterých je vidět za jeviště... kdybyste zůstali sedět v hledišti, možná jste mohli jen nadávat na, jak pitomou frašku jste si koupili lístky..." Nadstandardní tento snímek není, ale je tam jistě spousta pravdivých "frází" a vůbec, člověku se chce z vysoké politiky zvracet! "Jsou jen dvě možnosti, buďto jsi jejich člověk nebo letíš z kola ven!"(11.2.2020)

Zatím moc nechápu souvislosti, některé postavy a jejich návaznost na dění a jiné postavy, ale možná to tak má být vyprávěno. Jinak všechna čest panu Svobodovi, přesně takhle si totiž od roku 1990 představuji to, čemu se tady říká demokracie, strach z toho jít proti mocným, protože kriminál z totality nahradil vyhazov z práce, kompro a další špína. Do roku 1989 nám tu šefovali vrazi se srpem a kladivem a od roku 1990 nám tu šéfují mafianské organizace s různým názvem, ale všeobecně říkající si "politické strany" . Pokud si tohle sepne s příběhem, nebudu problém jít s hodnocením vysoko, hudba správně konspirační, úsporný dialogy, sympatický casting i když je škoda, že Karin B místo režie svých filmů začala vyhazovat mobily z auta. Ten cynický závěr se povedl, jinak spousty bot a otázek na který mě seriál nedal odpověď, ovšem to Palermo, který tady od 1990 tzv demokrati - demokratický blok z gaunerama v ústraní, to bylo ukázano velmi věrohodně. Jen doufám, že jednou lidem dojde, že chozením k volbám tohle všechno podporujou bez ohledu na to, jestli volej "demokraty" , ano, komouše a další je to úplně fuk, tenhle seriál je z jejich světa.(26.1.2020)

Velice znepokojující a rozhodně žádná selanka. Pro příznivce Ordinace či Slunečné snad dokonce toxické (v postavách nebylo jednoduché se vyznat ani při pozorném soustředění a alespoň základní znalost oboru byla nezbytná). Člověk by měl tendenci tomu samozřejmě sebezáchovně nevěřit - kdyby to ovšem napsal nějaký poeta od stolu, který by si to vycucal z prstu, ale je za tím Václav Láska (a v titulcích se mihl i Šlachta), který se roky pohybuje v nejvyšších patrech a zákulisí rozhodně zná, takže to bude mít k realitě asi bohužel nebezpečně blízko. Krajčo mi na hlavní roli sedl, vlastně mě ani nenapadá nikdo, kdo by to zahrál líp.(3.2.2020)

• Inozuka

A opět mě napadá citát od Švejka: "Dejte si pár piv, nechte si zahrát rakouskou hymnu a uvidíte, co budete povídat." Tenhle film totiž jakoby vypadl z nějaké té hospody nižší cenové kategorie, kde se to po pár pivech konspiračními teoriemi jen hemží. A konzumaci po desáté hodině odpovídá i nasnímání filmu, herecké výkony a režie.(5.2.2020)

Další z filmových příspěvků o tom, že česká politika je prohnilá až běda. Trvá poměrně dlouho, než se jako divák trochu zorientujete v množství jmen a motivů. Také jsem si nebyla jistá realističností některých situací - napíchnuté mobily všech postav, sledování snad úplně všech kamer v pražských ulicích atd. Oba díly jsou ale na velmi dobré technické úrovni a herci rovněž nezklamali. "Malý skok pro člověka, velký skok pro naši politiku."(3.2.2020)

• - Marek Wollner z pořadu České televize Reportéři ČT (od r. 2004), zde hraje sám sebe. (Duoscop)

• - Jako inspirace k thrillerové minisérii Vysoká hra posloužily zkušenosti reálného policisty Václava Lásky, který byl součástí elitního vyšetřovacího útvaru a na základě své praxe napsal román. [Zdroj: Extra.cz] (Duoscop)

• - Ve snímku se poprvé objeví společně s Richardem Krajčem i jeho manželka Karin Krajčo Babinská. (Niki94)