Nový thriller ze současnosti od režiséra Sametových vrahů je příběhem policisty protikorupčního útvaru Tomáše Krásy, pro kterého není idea právního státu jen frází. Dvoudílný televizní film, který byl inspirován románem Václava Lásky, vychází z několika konkrétních kriminálních kauz, které nejsou dodnes právně dořešeny a jejichž pozadí je mnoha občanům neznámé. Míra drzosti jejich aktérů je úměrná výši zisku, ve filmu stejně jako ve skutečnosti. Odvážný policista a sebevědomá novinářka mají v rukou silné karty v podobě velmi podezřelé smlouvy a několika fotografií nezvyklé sestavy hráčů golfu kdesi v Jižní Africe. Proti nim ale stojí falešní hráči, rozhodnutí udělat cokoliv pro miliardovou výhru. Sledování a odposlechy jsou jen střípkem v mozaice jejich hráčské strategie. Je to jako v životě, kde není jisté, kdo koho sleduje a proč. Režisér J. Svoboda obsadil do hlavní role svého filmu R. Krajča, který se před časem vzdal filmového herectví a několik let nabídky na role ve filmu nepřijímal. Jeho partnerku v boji s korupcí hraje A. Fixová a v dalších, neméně výrazných a významných rolích se můžeme těšit kupříkladu na O. Vetchého, M. Donutila, T. Töpfera a řadu dalších hereckých osobností. Hlavním kameramanem filmu je V. Smutný. (Česká televize)

prezdivaka

To byla především vysoká úroveň a to po všech stránkách. Se smyslem pro humor bych mohl říci: nejlepší film letošního roku. Třeba letos budou i lepší, ale budou to mít sakra těžké. Pan Svoboda dělá je občas a nedělá jen tak něco. Vždy má minimálně zajímavý scénář a na všech postech profesionály. V tomto díle jde nejen o politický thriller, je to sžíravá kritika současné společnosti a nastaveného systému. Je tam schovaný bonmot, myslím že si ho tam Jiří Svoboda napsal sám: Tohle nejsou devadesátá léta, teď už se nehážou lidí v sudech do přehrady. Díky Svobodovi a jeho zkušenostem z politiky je tam ta nadstavba. Sám si napsal scénář podle knihy. "Je to jedna parta, která sa tady točí dokola. Jednou za 4 nebo 8 let. Potřebují na sebe špínu kvůli volbám." Říká Ondřej Vetchý. To by mohlo být motto filmu. ()

dr.fish

Podle mne je to politický krimithriller na úrovni těch nejlepších amerických kousků. Rozebírám tu jen řemeslo a scénář, nezajímá mne nějaké věštění z koule ohledně naší politické scény. Film je to špičkově udělaný po všech stránkách a herci i (a to i ve vedlejších rolích) tu hrají na 100%. Skvěle napsané a zrežírované. Takovou pecku jsem už od Svobody nečekal. Krajčo mne svým výkonem šokoval, a že ho fakt nemám rád. 85% ()

Trixinka

Dobré, ale.... Krajčo se hodí spíše do vedlejších rolí, hlavní role pro něj nejsou, neutáhne to. Donutil s Vetchým klasicky dobří, ostatní (až na Fixovou, tu fakt nemusím) taky ušli. Celkově bylo ovšem vše předvídatelné, od začátku jsem měla jasno, jak to asi skončí a ono jo :) Jinak byly trochu úsměvné ty kamery na každém rohu, pod mosty atd., Vetchého postava byla tajemná jak hrad v Karpatech a kde nic tu nic, otec v podání Töpfera taky zmizel docela brzo.... no škoda, mohlo to být lepší. ()

Mamutol

Je to sci-fi nebo thriller ? Sledovací kamery jsou totiž všude. Dokonce kamery napevno přidělané ke sloupu dokážou sledovat plynule pohyb jedoucího auta. Kdo s nimi otáčí ? Opět tu máme neviditelné policajty v autě, kteří si v pohodě fotí a odposlouchávají kavárnu v domnění, že když někdo vyleze ven, tak se nekouká kolem sebe a tudíž je nevidí. Ale už se zlepšují, protože stojí autem o trochu dál oproti hovadině Princip slasti, kde stáli autem přímo před grázlama a v pohodě si je fotili obříma foťákama několik metrů od nich. ()

Malarkey

Natočit televizní film, který by nebyl složitý na pochopení, vše by dávalo logiku a průběh by měl řád, je zřejmě nadpozemský výkon. Dvoudílná Vysoká hra mě totiž zašlapala hned prvním dílem svým obsahem. Richard Krajčo tady hraje nesympatickýho vyšetřovatele, kterej střídá milenky kudy chodí a dojde mi to pořádně asi až po hodině, když se vzpamatuju z toho, co jsem u jeho postavy dosud vlastně viděl. Do druhého dílu jsem se vysloveně musel nutit, ale nakonec byl akčnější a tak taky o pořádnej chlup lepší. Pořád ale s takovým obecným námětem, který nekonkretizuje, neurčuje, jen něco otvírá a vlastně nic nového nenabízí. ()

• Autor předlohy, románu „Advokát“, Václav Láska, od 18 let pracoval v řadách Policie ČR. Začínal jako řadový policista na obvodním oddělení. Později pracoval jako asistent vyšetřovatele a posléze vyšetřovatel na Krajském úřadu vyšetřování se specializací na hospodářskou kriminalitu. V roce 1999 nastoupil na Úřad finanční kriminality a ochrany státu (ÚFKOS), kde vedl vyšetřování související s IPB a s Harvardskými fondy. Po zániku ÚFKOS v roce 2003 opustil řady policie a krátce pracoval v oblasti ekonomického poradenství. Od roku 2004 se věnoval právní praxi v advokátní kanceláři. V roce 2014 úspěšně kandidoval do Senátu PČR. V roce 2020 mu byla vydána nová kniha „Senátor“, která je pokračováním osudů Tomáše Krásy z románu „Advokát“ a opět řeší problémy ve vysokých politických kruzích. (bearmeedek)
  • „Kromě reflexe kriminálního a policejního prostředí bych filmem rád přiblížil divákovi psychosociální změny, které představuje neomezená možnost vhledu do našeho soukromí prostřednictvím stále dokonalejších elektronických prostředků. Současné systémy sledování a odposlechu jsou velmi dokonalé, vejdou se do kufříku a lze je v zahraničí zakoupit za asi 20 až 70 milionů korun. V České republice se pohybuje asi deset těchto přístrojů, jejichž vlastníky nejsou policisté,“ řekl režisér Jiří Svoboda. (SONY_)
  • „Natáčení pro mě bylo zajímavé v tom, že pan režisér Svoboda neustále přicházel se změněným scénářem. Povědomí o postavě, kterou si vymodelujete v hlavě dopředu, tak v přímém přenosu neustále padalo. Moje postava se totiž zničehonic chovala úplně jinak. Bylo to náročné, ale inspirativní. Najednou jsem byla nucena nepřemýšlet o postavě jako celku, ale spíš situačně,“ prohlásila o své roli Anna Fixová. (Duoscop)