Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nový thriller ze současnosti od režiséra Sametových vrahů je příběhem policisty protikorupčního útvaru Tomáše Krásy, pro kterého není idea právního státu jen frází. Dvoudílný televizní film, který byl inspirován románem Václava Lásky, vychází z několika konkrétních kriminálních kauz, které nejsou dodnes právně dořešeny a jejichž pozadí je mnoha občanům neznámé. Míra drzosti jejich aktérů je úměrná výši zisku, ve filmu stejně jako ve skutečnosti. Odvážný policista a sebevědomá novinářka mají v rukou silné karty v podobě velmi podezřelé smlouvy a několika fotografií nezvyklé sestavy hráčů golfu kdesi v Jižní Africe. Proti nim ale stojí falešní hráči, rozhodnutí udělat cokoliv pro miliardovou výhru. Sledování a odposlechy jsou jen střípkem v mozaice jejich hráčské strategie. Je to jako v životě, kde není jisté, kdo koho sleduje a proč. Režisér J. Svoboda obsadil do hlavní role svého filmu R. Krajča, který se před časem vzdal filmového herectví a několik let nabídky na role ve filmu nepřijímal. Jeho partnerku v boji s korupcí hraje A. Fixová a v dalších, neméně výrazných a významných rolích se můžeme těšit kupříkladu na O. Vetchého, M. Donutila, T. Töpfera a řadu dalších hereckých osobností. Hlavním kameramanem filmu je V. Smutný. (Česká televize)

(více)

Recenze (146)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Vcelku stačí být stručný. Vysoká hra je celkem úspěšný thriller. V naší zemi se politické thrillery zvláště setkávají s úspěchy, protože jsme v minulosti byli svědky mnoha kauz propojených na politiku a není tomu ani dnes jinak. Korupce se bohužel stále nedaří kvalitně vyšetřit. Jednu z odpovědí na otázku proč dává právě tento dvoudílný film. Nedávám maximální hodnocení - přes vynikající herecké výkony právě proto, že ve snímku je spousta postav a jména se časem začínají plést. Navíc i to, kdo kde jak je s kým propojený a jaké to má souvislosti. Tím spíše, že od prvního dílu uplyne týden a člověk za tu dobu lehce zapomene. Proto třeba seriál Expozitura měl smysl právě hlavně tím, že seriál díl po dílu seznamoval s jednotlivými aktéry tak, aby člověk přesně věděl o koho jde a co má společného s tím vším. Tady na to pochopitelně nebyl čas, ale zase to ztrácí na přehlednosti. Závěr byl pak sice překvapivý, ale v mnohém toho divákům asi moc neosvětlil. ()

prezdivaka 

všechny recenze uživatele

To byla především vysoká úroveň a to po všech stránkách. Se smyslem pro humor bych mohl říci: nejlepší film letošního roku. Třeba letos budou i lepší, ale budou to mít sakra těžké. Pan Svoboda dělá je občas a nedělá jen tak něco. Vždy má minimálně zajímavý scénář a na všech postech profesionály. V tomto díle jde nejen o politický thriller, je to sžíravá kritika současné společnosti a nastaveného systému. Je tam schovaný bonmot, myslím že si ho tam Jiří Svoboda napsal sám: Tohle nejsou devadesátá léta, teď už se nehážou lidí v sudech do přehrady. Díky Svobodovi a jeho zkušenostem z politiky je tam ta nadstavba. Sám si napsal scénář podle knihy. "Je to jedna parta, která sa tady točí dokola. Jednou za 4 nebo 8 let. Potřebují na sebe špínu kvůli volbám." Říká Ondřej Vetchý. To by mohlo být motto filmu. ()

Reklama

sorrow 

všechny recenze uživatele

Za mě celkem spokojenost, bohužel takto to asi (nejen) u nás funguje, což v reálu ukázalo hodně odhalených kauz z posledních 30 let. Nevěrohodné mně přišlo snad jen to, že jediný, kdo nebral byl Krása s novinářkou, jinak brali všichni, včetně přímého nadřízeného i kamaráda ze squashe. Nereálné mně rovněž přišlo, že nějaká slepice, která jede vyzvednout dlaždičky na tuto akci spotřebuje 5 telefonů, ale všichni ostatní se vykecávají do svého telefonu, ačkoli vědí, že mohou být odposloucháváni, protože oni druhým dělají to samé. Kamery na každém dvorku i záchodě… Pokud by jeden policista takto škodil, asi by byl odstraněn už mnohem dříve. ()

topi 

všechny recenze uživatele

O korupčních machinacích v policejních a politických sférách natočil Jiří Svoboda dvoudílný televizní film podle námětu tehdejšího kriminalisty Václava Lásky. Po prvním dílu jsem si říkal, že přes takový počet postav a orientování se v nich a v samotném příběhu, nebudu za týden vědět kdo byl kdo. A taky že jo, při sledování druhého dílu jsem už jen tápal a vzpomínal co je kdo za postavu. Po měsíci si z toho nepamatuju skoro nic. Rychle vyšumí a vypaří se. Nepřehledné, nevýrazné a někdy dost přestřelené. Herecky velká bída. Jiří Svoboda už dávno není režisérem, jakým býval dříve, zejména v osmdesátých letech. ()

sofiapetra 

všechny recenze uživatele

Velice znepokojující a rozhodně žádná selanka. Pro příznivce Ordinace či Slunečné snad dokonce toxické (v postavách nebylo jednoduché se vyznat ani při pozorném soustředění a alespoň základní znalost oboru byla nezbytná). Člověk by měl tendenci tomu samozřejmě sebezáchovně nevěřit - kdyby to ovšem napsal nějaký poeta od stolu, který by si to vycucal z prstu, ale je za tím Václav Láska (a v titulcích se mihl i Šlachta), který se roky pohybuje v nejvyšších patrech a zákulisí rozhodně zná, takže to bude mít k realitě asi bohužel nebezpečně blízko. Krajčo mi na hlavní roli sedl, vlastně mě ani nenapadá nikdo, kdo by to zahrál líp. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (9)

  • „Kromě reflexe kriminálního a policejního prostředí bych filmem rád přiblížil divákovi psychosociální změny, které představuje neomezená možnost vhledu do našeho soukromí prostřednictvím stále dokonalejších elektronických prostředků. Současné systémy sledování a odposlechu jsou velmi dokonalé, vejdou se do kufříku a lze je v zahraničí zakoupit za asi 20 až 70 milionů korun. V České republice se pohybuje asi deset těchto přístrojů, jejichž vlastníky nejsou policisté,“ řekl režisér Jiří Svoboda. (SONY_)
  • Jako inspirace k thrillerové minisérii Vysoká hra posloužily zkušenosti reálného policisty Václava Lásky, který byl součástí elitního vyšetřovacího útvaru a na základě své praxe napsal román. [Zdroj: Extra.cz] (Duoscop)

Reklama

Reklama