Sabrina je dcerou šoféra, který pracuje u ukrutně bohaté americké podnikatelské rodiny. Od mládí miluje bohémského mladšího syna rodiny Davida. Nikdy mu ale o své lásce neřekne, jen k němu vzhlíží. Sabrina ze stromu pozoruje večírky a život smetánky. Otec ji pošle na zkušenou do Paříže. Zaměstná ji časopis Vogue a Sabrina se z ošklivého kačátka za dva roky změní v pohlednou, sebevědomou ženu. Vrací se do Ameriky a proutník David se mezitím seznámil s velice bohatou doktorkou Elizabeth. Víc než on o manželství stojí jeho rodina, která touží po spojení velkých majetků. Návrat Sabriny je ale čárou přes rozpočet, protože David se do ní zamiluje a plánovaná svatba se hroutí. Starší bratr Linus, který vede rodinnou firmu a nemá moc času na známosti dostane nápad: obětuje se, chce, aby se Sabrina zamilovala do něj a Davida pustila k vodě. Jeho plánem je odklidit Sabrinu zpět do Paříže. Pak ale zjistí, že to, co nejdřív hrál, se stalo skutečností a Linus Sabrinu upřímně miluje... (TV Nova)

Her0.89

Romantika u které jsem se i výborně bavil. A nebýt slabšího konce, který ztratí na vtipu, tak bych hodnotil ještě výš. ()

blackrain

Velmi příjemný a milý film, lehce připomínající pohádku o Popelce nebo Ošklivém káčátku. Julia Ormond ze začátku vypadala jako opravdové ošklivé káčátko, pak se proměnila v okouzlující nádhernou labuť, která dokonale zamotala hlavu dvěma bratrům, z nichž jeden je už zadaný záletník a druhý totální suchar bez emocí. Právě ten suchar ale bude muset projevit kousek emocí, aby mu labuť navždy nezmizela. ()

Maq

Popelka. Sociální romance. Archetypální příběh husopasky, která se učeše a oblékne čisté tričko, a knížepán se do ní konečně zamiluje. V kolika verzích jsme ten příběh už slyšeli, četli, viděli? Neodsuzuji to, naopak. Snad právě v dnešní době neuškodí si připomenout, že ženy odjakživa dokázaly stoupat po společenském žebříčku, a nepotřebovaly k tomu konfrontační feminismus, obchodní úspěchy nebo akademické tituly. --- Zajímalo mě, proč se k takové látce obrátil Sydney Pollack a co s ní dokázal. Nic nezapomenutelného, řekl bych. Dialogy jsou místy poněkud vtipné, Harrison Ford je šikovný herec i bez biče a bez klobouku, a celé je to pitomoučké právě tolik, kolik k žánru nezbytně patří. V mých očích se Mistr přímo nezostudil, ale tak trochu marnil čas. ()

Mikita

Téhle variaci na Ošklivku Katku jsem nikdy nepřišla plně na chuť. Až postupem času v této romantice nalézám pár perliček. Na pár vět dlouho nezapomenu: "Jak to tam jde? Tady? Nic moc, zatím to působí víc na mě než na ni. Už 2x jsem se málem rozbrečel", "Zachraň mě, Sabrino spanilá." Je to příjemná romance a Harrison je jako bezradný a kalkulující svůdník okouzlující. ()

rt12

Harrison Ford a Julia Ormond povýšili tuhle předvídatelnou naivní romantiku na skvělou a příjemnou podívanou. ()

PogoJoe

Jedna z mých nejoblíbenějších romantických komedií. Žádná taškařice, ale kultivovaný "Popelkovský" příběh. Když se na film díváte už počtvrté a stále vás dokáže pobavit, tak ho jistě považujete za kvalitní. Pro mě lepší než původní verze z roku 1954 - Harrison Ford je zkrátka charizamatičtější a lepší herec než H. Bogart, který do role moc nezapadl, zatímco Ford rozhodně ano. ()

togaf

Původní Sabrina je sice nedotknutelný kult, ale Harrison Ford je výborný a konckonců ani Julia Ormond není ošklivka. Dokonce je tu lépe vybraný herec Davida. ()

Želik

Pohodové, miestami až pomaly ubiehajúce, ale milé a prekvapivo aj vtipné. Julia Ormond je proste krásna a keď sa usmeje... ()

Elyssea

Sabrina aneb nevěrohodná romance. Naivní Američanka se během patnáctiminutové montáže najde v Paříži, ostříhá si vlasy a vrátí se domů. Na 48 hodin. Za tu chvíli stačí sbalit Davida, do kterého byla zabouchnutá odjakživa, a zamilovat se do Linuse, který zase odjakživa věděl, že Sabrina existuje. Přitom jí Linus celou dobu (ne)lže do tváře a emočně jí manipuluje. Jaký to krásný začátek vztahu. Proto, když se na konci řekne, že lhal o tom, že lhal, mám mu to věřit a být celá šťastná, že se dá se Sabrinou dohromady... Ne, dík. Trhá mi to srdce, ale musím říct, že Harrison mě v téhle vyloženě otravoval. Kdo kdy považoval Grega Kinneara za přitažlivého je mi taky dodnes záhadou a Julie Ormond trochu selhává v tom zprostředkovat nějaký Sabrinin vývoj. Jedna z těch horších Popelek devadesátých let. ()

danecek24

53. Zlatý Glóbus za rok 1995 - nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Harrison Ford, Nejlepší filmová píseň - "Moonlight" - Hudba John Williams, text Alan Bergman, Marilyn Bergman ()

Wormboy

Nech sa snazi o remake Wilderovho filmu ktokolvek, snazi sa o pruser a ked ide o Wilderov film ako je Sabrina, snazi sa o pruser obrovsky. Pollackova Sabrina je oproti svojmu predchodcovi otravna, nudna, tragicky nevtipna a neromanticka. Dokonale trio Hepburn, Bogart, Holden nahradene kacatkovskou Ormond, pousmievkajucim sa Fordom a slizkym Kinnearom, je proste nenahraditelne a neopakovatelne. Je mozne, ze moje silne negativisticke nalady vyvolal v podstate kratky cas (asi mesiac) od zhliadnutia povodnej Sabriny, avsak nic to nemeni na tom, ze pri "novej"-"modernej" Sabrine som sa nudil a film som do jeho konca pretrpel. ()

gabin(a)

Moc nechápu, jak se někdo může pustit do remaku něčeho, kde hrála Audrey Hepburnová. Solidní film, ale přece jen originál je o moc lepší. Navíc nemám ráda Harrisona Forda. ()

sulimo

Takovýhle remake si původní film vůbec nezasloužil.....do dnešní doby se to navíc tak nějak nehodí a mezi hlavními postavami probíhá minimální chemie.....no radši se na to vůbec nedívejte, ztráta času a navíc je to nuda s debilnim scénářem. ()

otík

Z počátku se tento remake o chudé dívce, která se zamiluje do bohatého mladého muže, aby se jí nakonec dvořil jeho starší bratr, tváří velmi dobře a příjemně, s postupujícím časem však ani sympaťák Harrison Ford nezabrání nudě a šednosti této romantické komedie. Škoda. ()

dr.fish

Průměrná limonáda pro romantiky. Já se sice mezi romantiky taky počítám, ale na filmy jako je tento se z důvodu zažívacích potíží nekoukám. 50% ()