Pohádková komedie o Domu hrůzy a nezaměstnaných strašidlech... Malá Kačenka (H. Vitovská) se při krátkodobém pobytu v nemocnici seznámí s dědou Swobodou (L. Kostelka), který jí vypráví pohádky o strašidlech. Po nějaké době ji překvapí darem. Přenechá jí Dům hrůzy ve vídeňském Prátru, plný strašidelných figurín. Kouzelné hodiny, jež dovedou oživit tři z nich, Kačenku poslouchají, protože holčička na rozdíl od dědy ve strašidla věří. Strašidla – dr. Caligari (S. Beneš), Elvíra (E. Vejmělková) a Berta (J. Bohdalová) se s Kačenkou skamarádí. Rodiče Kačenky (J. Schmitzer a J. Krausová) usilují o to, aby atrakce byla přestěhována do Čech. Chtějí totiž Dům hrůzy postavit k babičce na zahradu. Strašidla jim v tom ochotně pomáhají. Tatínek chce však dům přestavět na bydlení a figuríny rozprodat. Kačence nezbývá nic jiného než hodiny ukrýt na půdě a se svými přáteli se rozloučit. Strašidla se však chtějí vrátit… (Česká televize)

cariada

Hovadina ,které jsem nikdy nepřišel na chut. Tohle opravdu není pro mě. Herecké obsazení je děsné a celé je to moc umělé. ()

WolfR

Pro menší děti skvělá a zábavná pohádka, i mě v těch letech bavila, dneska už bych ji ale po chvíli vypnul. Bez chuti, bez zápachu, 2 hvězdy. ()

Noviik

Neodolatelný dětský film, neodolatelná strašidla - šílená Berta, kterou skvěle zahrála Jiřina Bohdalová, vynikající dr. Caligari v podání ještě lepšího Svatopluka Beneše a krásná Elvíra v podání princeznovské Evy Vejmělkové. ()

otík

I dnes je tento snímek kvalitní a zajímavou podívanou pro děti i celou rodinu. Je úžasné, že i po 26 letech jsou triky důstojné a vůbec ne směšné, příběh sice není tím nejsilnějším prvkem filmu, ale scény ze strašidelného domu to nahrazují. Je velká škoda, že od poslední třetiny filmu se vytratí ono kouzlo strašení a zbude jen příběh o tom, co se strašidly a strašidelným domem. A to už děti moc nezajímá. Ale za dvě třetiny filmu dávám 70 %. ()

Khumbac

4 hvězdy v nejčistší podobě. Obsazení, Svoboda, příběh. Perfektní základní pilíře. Dalo by se říct: "Tohle je KLASIKA." ()

Lachtaan

Když si člověk spojí porevoluční český film a VHS, nevybaví se mi nic jiného, než právě Kačenka a strašidla. Trikově dneska přímo hrůzostrašný rodinný film, který nás ale jako malé děti ohromně bavil a koukali jsme na něj mnohem častěji než jednou v roce na Vánoce. ()

lykan9

Jestli si dobře vzpomínám, tak je Kačenka a strašidla vůbec prvním filmem, na kterém jsem byl v kině. Jedná se o typickou českou moderní pohádku. Místy je vtipná, příjemně se na ní po letech kouká a filmové triky jsou na tu dobu slušné. Velkým kamenem úrazu je však Helena Vítovská, kterou jsem neměl a nemám rád v ničem, v čem kdy hrála. Z nostalgického hlediska však dvě hvězdy dám a asi se nebudu ani divit tomu, pokud se někdo rozhodně dát i hvězd víc. ()

vitekpe

Mne se to nelibilo. Melo to byt rozverne pokoukani pro deti, ale me to prislo spis jako nemecka spatna televizni detska podivana. ()

Zagros

Tato československo-německá koprodukce se moc nepovedla a jako dítě mě vůbec nezaujala. Kačenka byla nějaká moc chytrá, strašidla divně praštěná (ani mě nevystrašila, ani nepobavila), dospělí herci přehrávali a vůbec celá atmosféra byla zvláštně rozkolísaná a spíš nepříjemná, než nějak hravá a veselá. Druhý díl jsem ani neviděl, stejně jako seriál, který byl z těch dvou filmů nasekaný. Jako dospělý jsem si to lehce připomenul, abych se ujistil, že to dětem pouštět nepotřebuju. ()

eagle-eye

Njn, Evička byla fakt kočka (vlasy, xichtík, kozy v pořádku)... Jinak však tomuto filmu o obživlých strašidýlkách z prátru jsem nikdy nepřišel na chuť... Film na mě působí jako spletenec epizod ze seriálu pro jódlující sousedy. ()

Paity

Pohádku o nezaměstnaných strašidlech bych naopak čekal od nás před rokem 1989, nikoli ze západu v roce 1992. Důležitější však je, že tyhle "moderní" výtvory nepůsobí vůbec pohádkově a celkově dost nudí. ()