Všem severským tvůrcům kriminálních filmů a seriálů (ať už norským, nebo v tomhle případně islandských) bych z fleku nechal vystavět sochy v nadživotních velikostech jako ocenění přímo úměrné jejich neskutečně kvalitní a autentické práci. To, o čem se zámořským kolegům většinou jenom zdá, dokáží tito pánové ze Skandinávie a okolí točit a tvořit s bravurou sobě vlastní !Herci jsou neokoukaní, ale především !HRAJÍ! jak o život. U severské kinematografie mám vždycky pocit, že nesleduji film, nýbrž skutečné události, ta autentičnost je prostě neskutečná. Tady, na pár kilometrech čtverečních tomu není jinak, drsný a zamotaný kriminální příběh, zasazený do nehostinné krajiny Islandu, kterou bičuje vítr a sněhová bouře, rozplétá jeden velký zamotaný příběh, kdy se tamním obyvatelům do té doby klidného neznámého přístavního městečka o nějakých vraždách, korupci a kuplířství mohlo zdát jenom v těch nejhorších nočních můrách. Člověk má sice trošku problémy, než si uspořádá tamní jména, která jsou tak složitá, že jednoduše splývají, ale aspoň se filmový divák musí o to více soustředit, aby mu neunikla žádná pointa. Jelikož to je základ pro pochopení celé složité zápletky. A kdo je příznivcem kriminálních seriálů se života, bez jakýchkoliv efektů a nestandardních a nereálných situací, toho si tenhle seriál okamžitě získá - moc se těším na druhou sérii !!.......................moje hodnocení = 10 z 10.(1.3.2018)

Musím povedať, že toto bolo jedno z najlepších krimi, čo som mal možnosť vidieť. V momente ako sa to celé rozbehne to má vynikajúcu mrazivú atmosféru a chcel som vedieť, kam sa to bude posúvať. A čím to ide ďalej, tým je to efektnejšie, silnejšie a desivejšie. Lebo postupne sa to začne prepájať a vyvrcholenie je nakoniec niečo úplne iné, než som čakal. Lebo to čo sa môže zdať ako jednoznačné, je nakoniec niečo prekvapivé. A mnohé postavy spoznávame postupne, dozvedáme sa len náznaky a priznám sa, že som nemal absolútne tušenia, ako to celé nakoniec vypáli. Veľmi dobre napísané, veľmi dobre zahrané a plus skvelá atmosféra. Doporučujem vidieť a som zvedavý, aká bude ďalšia séria. Hodnotenie: A+(18.2.2018)

Doposud největší islandská produkce v podobě kriminálky Trapped se určitě může chlubit vysokou kvalitou a drží tak krok s nejlepšími kriminálkami svých severských bratříčků. Výhodou je jistě i prostředí a atmosféra islandského fjordu, která zároveň přináší originalitu do jinak stereotypních severských kriminálek. Velkou výtku mám ale ke scénáři, kde je pár věcí nedotažených do konce. Spojnice mezi dějem totiž občas nejsou spojené logickými souvislostmi či kriminálním vyšetřováním, nýbrž prachsprostou náhodou, což považuji za obyčejný "lazy writting". Druhá série ale mě ale určitě nemine a se seriálem vydržím i nadále.(18.10.2018)

Rád bych teď napsal komentář za celý seriál, ale nemůžu. Podle všeho bude brzy druhá řada a já jsem zvědavý, jestli se povede stejně dobře, jako se povedla první, resp. asi původně zamýšlený samostatný seriál. Severské detektivky teď mají žně a tahle se na této vlně veze. Za mě se povedla, přes to městečko jsem na Island přijel a odjel. Díky tomuto malému prostoru dostává děj zcela jiné rozměry. Herci pro role vybráni skvěle. Krom toho konec nebyl jednoznačný, navzdory vyřešení případu zůstalo spousta nezacelených šrámů, co se musí dořešit. Což je podle mě lepší konec, než když hlavní hrdina bere vše.(15.4.2018)

Dle mého názoru silně nadhodnocený seriál, který především sází na lákavé severské prostředí. Prvky originality jsou sice patrné, ale nezdálo se mi, že by náplň měla takovou šťávu, aby vznikla série o deseti dílech. To je nejvíce patrné na prostředních dílech, které svou překombinovaností vytváří kolosální natahování. Což je škoda, neboť úvod dostatečně navnadí. Také mi vadili nevýrazní vyšetřovatelé. Nečekám aby nutně trpěli nějakou poruchou (zdravím Most), ale určitá hloubka jim zcela chybí. Ačkoli nejsem nějaký kriminalistický expert, musím podotknout, že jsem identifikoval několik profesních failů. Především v oblasti převážení osob či obecně jejich zajištění, které je zde prováděno silně amatérsky. Jsem ale povinen pochválit znělku s výbornou hudbou Jóhanna Jóhannssona, dnes již bohužel zesnulého...(4.3.2018)

• - Tělo, které se našlo v přístavu, rozřezávají na paletách s logy Českých drah. (Sicilius)

• - V epizodě zpracovává starý Guðmundur (Sigurður Karlsson) ulovenou zvěřinu zavěšenou na československém traktoru ZETOR 7745 (vyráběném od roku 1986). (Michalechal)