Reklama

Reklama

V pasti - Série 1

(série)
všechny plakáty
Krimi / Drama / Thriller
Island / Německo, 2016, 8 h 37 min (Minutáž: 51–54 min)

Epizody(10)

Recenze (34)

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Rád bych teď napsal komentář za celý seriál, ale nemůžu. Podle všeho bude brzy druhá řada a já jsem zvědavý, jestli se povede stejně dobře, jako se povedla první, resp. asi původně zamýšlený samostatný seriál. Severské detektivky teď mají žně a tahle se na této vlně veze. Za mě se povedla, přes to městečko jsem na Island přijel a odjel. Díky tomuto malému prostoru dostává děj zcela jiné rozměry. Herci pro role vybráni skvěle. Krom toho konec nebyl jednoznačný, navzdory vyřešení případu zůstalo spousta nezacelených šrámů, co se musí dořešit. Což je podle mě lepší konec, než když hlavní hrdina bere vše. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

solidní detektivka,která sice nijak extra nevybočuje ze severského standardu,nicméně se jí naplno daří využít neokoukaného prostředí,správně zamotaného a skoro až do posledního dílu neprůhledného děje a dobrých postav.Místní police,která nemá prakticky žádné zkušenosti a rozhodně to nejsou žádní supermani se s novou "výzvou" pere statečně.Bylo navíc osvěžující vidět Olafura Darri Olaffsona v čistě kladné a civilní roli...80% ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Musím povedať, že toto bolo jedno z najlepších krimi, čo som mal možnosť vidieť. V momente ako sa to celé rozbehne to má vynikajúcu mrazivú atmosféru a chcel som vedieť, kam sa to bude posúvať. A čím to ide ďalej, tým je to efektnejšie, silnejšie a desivejšie. Lebo postupne sa to začne prepájať a vyvrcholenie je nakoniec niečo úplne iné, než som čakal. Lebo to čo sa môže zdať ako jednoznačné, je nakoniec niečo prekvapivé. A mnohé postavy spoznávame postupne, dozvedáme sa len náznaky a priznám sa, že som nemal absolútne tušenia, ako to celé nakoniec vypáli. Veľmi dobre napísané, veľmi dobre zahrané a plus skvelá atmosféra. Doporučujem vidieť a som zvedavý, aká bude ďalšia séria. Hodnotenie: A+ ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

“..a takové to bylo ospalé městečko.” První řadu seriálu z Islandu bych ohodnotil snad jen několika slovy. Pomalá, utahaná, zajímavá a návyková. Nebylo to špatné. Celkově spíš jen asi tři a půl hvězdy, ale docela mě to zabavilo a detektivky mám rád. Stejně jako dobrosrdečné melancholicky zadumané vyšetřovatele s chladnou hlavou. 70% ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První sezónu jsem si až nečekaně užil. Zpočátku jsem si ani nemyslel, že se u tohoto seriálu budu bavit až tak skvěle, ale tvůrci udělali všechno správně. Bylo moc fajn, že se nesoustředili jen na samotné vyšetřování, ale velkou měrou se věnovali i tomu, co motivovalo jednání jednotlivých postav, případně i jejich rodinnému zázemí. Námět i zpracování mě potěšily velice velmi a korunu všemu nasadilo i herecké obsazení, zvlášť Ólafur Darri Ólafsson a Ilmur Kristjándóttir mě svými výkony přímo nadchli. Moc dobře jsem se bavil a těším se na druhou řadu. ()

Galerie (206)

Zajímavosti (2)

  • V epizodě zpracovává starý Guðmundur (Sigurður Karlsson) ulovenou zvěřinu zavěšenou na československém traktoru ZETOR 7745 (vyráběném od roku 1986). (Michalechal)
  • Tělo, které se našlo v přístavu, rozřezávají na paletách s logy Českých drah. (Sicilius)

Reklama

Reklama