Příšerky útočí

(TV film)

Sci-fi hororová komedie Příšerky útočí, inspirovaná kultovní sérií filmů z 80. a 90. let minulého století, sleduje dvacetiletou Dreu, která zdráhavě přijme místo chůvy u profesora z univerzity, kam se chystá nastoupit. Aby zabavila jeho děti Trissy a Jakea i svého mladšího bratra Filipa, vezme je na procházku do lesa. Netuší však, že poblíž přistála záhadná mimozemská stvoření, která požírají vše živé, co jim přijde do cesty. Zatímco jsou jim krvežíznivá stvoření v patách, Drea a děti narazí na rozkošnou, zdánlivě neškodnou Biancu, chlupatou příšerku urozeného původu, která utekla svému druhu. Když areál školy začnou obléhat malá huňatá monstra, Drea a děti spojí síly s Biancou a snaží se je zastavit. (HBO Europe)

helraiser

Tak tohle si moji oblíbení všežraví critresaci opravdu nezasloužili. Tohle je spíš paradie předchozích dílů než nějaké pokračování. Vše co fungovalo v předchozích dílech zde absolutně nefunguje, chybí pořádné postavy, zábavnost je tatam a co se děje týče to jako mysleli vážně. Tohle je obrovská příšernost, která opravdu nemůže bavit nikoho a fandy série akorát tak naštve. Nebrat. ()

Maximilianus

Filmový názov v štýle osemdesiatych rokov som bral ako nostalgiu. To, že sú príšery tiež rovnaké ako pred vyše 30 rokmi, vyzerajú umelo a asi to boli bábky, by som nejako zniesol, ale dej bol jednoduchý a šablonovitý, postavy ploché, herecké výkony slabučké a jednanie postáv absolútne nereálne. Hlúposť riadna. Aspoň záverečný súboj, hoci bol bizarný, aspoň za niečo málo stál. 3,5/10. ()

vikino1

Ty vole tak to byl průser. Takhle prznit klasiku. Proti tomuhle je klasika z 86 majstrštyk. Critti sice střílej bodliny, ale nikoho to neuspí, navíc ten dement si to nechá bodlé v krku asi až do konce života, lovec je 70 leta babička, ty děcka jsou votravnější než kopanec do koulí,všichni dospělí jsou dementi a aby to genderově korektní, tak zemi se snaží zachránit Crittí královna, co porcuje nechutné samce, aby zachránila naši modrou zemičku.. Tohle se nikdy nemělo natočít. ()

beso74

AKo som sa tešil, tak rýchlo som vytriezvel. Už samotné pozadie vzniku filmu - istý druh koprodukcie medzi Warnerovcami a Sy-fi, nedávalo filmu na prílišnej dôveryhodnosti, a tak som sa radšej sústredil na fakt, že tu bude jedna z postáv z originálu - Dee Wallace. Síce tam je, ale jej postava je mimo - mimo diania a zároveň úplne mimo. Malý guľatý šmejd z vesmíru sa správa skôr ako gremlinsovia po plastickej operácii a ešte aj prítomnosť bieleho stvorenia silne evokuje Mogwaia. Celé to krovie s príbehom babysitterky starajúcej sa o dvoch cudzích autistov a jedného polovičného svojho je len znáškou fráz, ostatné postavy tiež úplne nudné až iritujúce a jediná podarená scéna, ta so živou guľou tu už bola. Hviezdička z ľútosti... ()

Clark_Kent

Obávaný organismus pojmenovaný Critters, dělal chvilku zase neplechu na planetě Zemi. Nééé, že by mě to vadilo. Lidi potřebují pravidelně naklepávat lenivý zadky, to rozhodně potvrzuju. Musím se přiznat už po 15 minutách jsem se otřesně nudil a hlavně ten zkurveně nevtipnej humor. Dal jsem si kafe, abych vůbec vydržel do konce. Solidně netahavá záležitost teda. ()

GameboyNES

Nečekal jsem nic závratnýho ale tahle propagace black feminismu, už je fuckt do očí bijící. Scény s lidma nudné, žvásty o rodině a jejich hodnotách. Místo vesmírných lovců babka s velkou bouchačkou= extra trapné. Ničení Critterů pomocí bubuzely, jako fakt?! Královna Critterů je hodná mírumilovná samica, která ty odporné samce chce zlikvidovat. To jako tvůrci fakt myslely vážně?!!!!! Chybí tam pořádný černý humor, i když pár scének s Crittama sou vtipný. Oceňuji že tvůrci použili praktické efekty + 80" synťákovej hudební doprovod. Za to ty dvě hvězdy. ()

Knor

Nebejt tý nostalgie, asi bych dal odpad. Ale tvůrci se aspoň snažili připomenout světu nejžravější potvory ve vesmíru a všechny jejich dovednosti. A jako třešnička na dortu stále dobře vypadající Dee Wallace, která s nimi měla tu čest v prvním díle, ale raději bych tu viděl třeba Charlieho nebo Bradleyho Browna. Crittersáky jsem miloval, nikdy to nebyly převratný filmy, ale dokázali se prožrat ke kultovnímu statusu, a i když je cítit ze strany tvůrců fanouškovská láska, není tu moc co pochválit. Je to brak jako prase, lacinej a většinu času až moc pitomej. ()

Mamlas

Dobrý retro námět, hezké příšerky bez digitálních kravin. Konec pozitiv. Negativa. Otřesný casting, otřesné amatérské výkony neherců v hlavních rolích, všude samá děcka, ale ta na to koukat nebudou, nuda, prostoje, kecy, zbytečné scény, všeobklopující amaterismus kam až oko dohlédne, nedostatek peněz, nulová atmosféra, nula zábavných scén, nula hororu. Z nostalgie dívatelné s častým přetáčením, jinak mizerie. (12%) ()

Pitryx odpad!

Myslel jsem si , že to bude k ničemu, ale že to bude až tak vysloveně protivné, to jsem nečekal. Hudba kdy jí není třeba, ani jediná sympatická postava, prostě nic, co by mně mělo jakkoli nadchnout. A tak dávám desítku za občasné pokusy o gore, jinak bohužel není zač dát další plusy. ()

Han_Quintet

Jsem velký fanda Critters, vždy mě na tom bavili jak samotné příšerky a jejich komické eskapády jak se střetávali s lidskou civilizací a technologií, tak i humor, a to včetně zábavných lovců odměn a poblázněného pozemšťana, který nakonec převzal jejich řemeslo. Bobby Miller nedosáhl kvalit předchozích dílů, pár scén tam bylo skutečně velmi vtipných, ale u starých critters byl ten humor přeci jen v trošku drsnější kadenci. Mínusy: Hlavním problémem je zde příběh, až moc se kecá a dlouze se představují jednotlivé postavy, o proti starým critters příběh byl jen nutné pojítko a postavy prakticky ihned byly vrženy do akce, během níž se případně odkrývalo jejich příběhové pozadí. Chyběli mi tam lovci odměn, kteří nebyli důstojně nahrazeni žádnou postavou. O proti starým critters snad film měl menší rozpočet, protože atmosféra je poloviční. Zatímco u starých critters máte pocit, že se odehrává apokalypsa, tady se prostě nepodařilo vytvořit obraz zničující zkázy. Mizerné finále a naprostá absence napětí. Klady: Rozhodně oceňuji snahu o "retro nádech" i když se hra odehrává v současnosti, stejně tak naprostou absenci CGI efektů a že autoři sáhli po old-schoolové metodě loutek s mraky slizu. Některé vtípky byly povedené a určitě jsem se u některých nasmál, o proti starším dílům však humor pokulhává. Hodnocení: Nejraději bych dal 2,5 hvězdičky na čistou trojku tomu prostě chybí tah na branku, film mě sice "bavil" nelituji toho času, ale podruhé si jej rozhodně nepustím, to raději sáhnu po klasice :) ()

vodkasesemte odpad!

No way! Moje milovaný příšerky v novým kabátě! Bianca. WTF! Z nich udělali gremliny! Jsou fakt roztomilí. I to multigenderový složení. To mi chybělo, aby neochutnali tmavý masíčko. Tomudle říkám správně rasově vyvážený složení. Černoška, hispánec, bílej kripl, anorektička, všichni s mongoloidním výrazem ve tváři. What does shushi A say to shushi B? Wasabi! Like whats up, B? Trissy, thats a wild animal. You dont take wild animals home. You dont know where that thing has been (že to říká zrovna Černoška). But shes cute and she really needs our help. If you dont hear from me for a little while, just know I m okay. At least hes playing a lot of better. We are all gonna die tonight. Arent we? Well, we are not Greg. Yeah, but. But nothing. No ones dying tonight. You are not making us feel any better. My point is we not need saving. We not need anyone. Just each others. Ty baterky maj na mobilu? Jo, už kolikátej film. Jak dlouho to vydrží? Its like a lot of numbers. Try your birthday. Why we are running from these fur balls? Bcs we dont wanna die? You can have this leaf blower. Best blades in the business, bitch. Tvl, královna. A samci kladou vajíčka. Tak to je i na mě moc. ()

walkingdead

Když nevíš, co natočit, tak natoč něco, co už někdo natočil. A tak se na scénu po skoro 30 letech vrátili critters. Na výborné první dva díly to bohužel absolutně nemá, takže jde vyloženě o jednohubku pro fanoušky série nebo béčkových hororů obecně. ()

Brainstorm

Tak tihle Critters docela o ničem, některé scény ani nedávali smysl a místo bílého Critta mohli dát rovnou pandu se superschopnostmi. Ani tam nebyla scéna, které bych se zasmál, snad jen to, jak to natočili. ()

Vojta-x odpad!

Za to, že bílej strejda vychovává černé děti palec nahoru...Ale proboha proč tam nebyl ani jeden asiat, ani jeden trpaslík či jednorožec.?To je rasizmus. Kdyby tam hrál aspoň někdo těžce mentálně mimo, dal bych *****,ale takhle to nejde ()

brasek odpad!

Pardon páni filmári ale pokiaľ ma pamäť neklame tak critters znášali vajíčka a tu sú živorodé (prvý film o critters končil tak, že medzi slepačími vajíčkami boli vajíčka critters). Príbeh infantilný a príšerky tak isto. ()