Nadporučík Izidor Vlk a nadporučík Herkules Drátek se ucházejí o místo velitele kriminální služby. Když kvůli své hlouposti Vlk neuspěje, jeho asistentka je rozhodnuta svému náčelníkovi k místu pomoci tím, že Drátkovi přeřízne brzdové hadičky u auta. Jenže nově jmenovaný velitel kriminálky nakáže Vlkovi, aby jel autem s ním, a tak se nakonec oba vybourají. Stav obou zraněných je vážný, oba potřebují transplantaci. Nakonec ale přežije jen Drátek. O několik měsíců později je major Prubner, Drátkův podřízený, přivolán se svým týmem, kolegyní Skálovou a detektivy Rorýsem a Dymákem k případu vraždy Kateřiny Starablažkové. Starablažková měla v hlavě zaseknutou sekyrku a na nábytku v jejím bytě byl velký nápis ATSMOP. Stejný nápis ale Prubner se svými lidmi objevuje i u případu sebevraha Koziny Sladkého, který skočil ze 123. patra paneláku, a u případu zavražděného bývalého náčelníka kriminálky Horváta. Do hluboké hypnózy pachatel rovněž uvedl policejní psycholožku Kmoníčkovou. I ona měla podivný nápis ve své kanceláři… (TV Nova)

Trailer 2

Malarkey

Že by první česká parodie moderního střihu? Sice to působí jako jakýkoliv film Leslieho Nielsena, když mu od Bláznivé střely trošku docházel dech...a scénáristi. Ale na druhou stranu, to je pořád docela dobrá vizitka. Nečekal jsem to, ale místy jsem se fakt příjemně pobavil. Není od věci koukat na film, který je absurdní takovou tou klasickou českou formou, která je většinou špatná (rodinný pouta, ordinace atd.), ale zároveň má takovej ten nádech skutečnosti, že o to mu přesně šlo a tak si nehraje na něco, co není. Fajn relax, kecal bych, kdybych tvrdil, že jsem se u něj nezasmál. ()

Jara.Cimrman.jr

"Z toho, co zatím víme o pachateli, je jasné, že to nebyl Kambodžan. Všichni, co u nás žijí, tedy čtyři - mají alibi. Vyloučili jsme taky Eskymáky. Ti jsou u nás jen dva a oba v noci spali v mrazáku." To jako vážně? Doufám, že ne, protože tenhle snímek má v rukách spoustu debility a neváhá jí použít. Mně tedy tradičně dlouho trvalo, než jsem pochopil, o co jde. Mohlo za to nepřátelský prostředí ostatních diváků, kteří se zarputile odmítali bavit. Já jsem se tomu nebránil, protože tohle byla sranda. Blbě natočená sranda, protože spousta vtipů padla pod stůl se sekerou v hlavě, ale tý snahy mě rozesmát tam bylo fakt dost. I když vtípky byly občas vykradený od ZAZ. ()

Djoker

Šmídmajer nedostal zelenou pro další Kameňák, tak si natočil vlastní. Srovnání s geniální Bláznivou střelou je úplně mimo. Pokusy o vtip totiž nefungují ani samostatně a jednotlivé scény na sebe nenavazují. Smysl by dávalo rozdělit film na skeče a postupně je házet na Youtube, kde by to určitě něco vydělalo, protože v kinech muselo být pusto. ()

Enšpígl

Jako pár dobrých fórečků tam bylo, vesměs zrovna ty, co nejvíc kopírovali Franka Drebina. Projekci oživila značně primitivní slovenská rodina, která komentovala některé dění a občas se snažila uhodnout dění nadcházející, oprvadu takhle buranský chování člověk hned tak nevidí, ale možná patřili k filmu. ()

hirnlego

"Bláznivá střela" do vlastní nohy. Kameňák pro ty, co se nechtěj špinit Troškou. Málokdy je po prvních pár vteřinách odpad jasnější. A bolestivější. Účast "normálních" herců ultimátní wtf. Nicméně - těžko říct, jestli postupem časomíry menší utrpení, nebo větší otupění (sázka na 2.), ale odpad nelze už kvůli Novotného (cca dvěma) zábleskům geniality. "To jsou nové chůvy." - "Vchurvy?" ()

• Na začátku filmu hrál Ladislav Dostál s jeho manželkou a synem zavražděnou rodinu klenotníka. „Poprvé jsem viděl, jak naživo dělají maskéři průstřel hlavy. Ten jsem schytal já. Na čele mi ho dělali silikonem asi půl hodiny. Žena byla zapíchnutá vývrtkou a syn dostal zásah šípem do zad,“ řekl Dostál. (fanda124)
  • Film se natáčel také v prostorách Lékařské fakulty Univerzity Palackého. (dama2014)