Jakožto člověk denně pohybující se v Olomouci, musím přidat vlastní dojem z tohoto díla. Téma parodické komedie je téměř nepolíbené v našich končinách a já dávám velké díky, že měl pan Šmídmajer odvahu pustit se tímto směrem. Upoutávka v kinech byla skvěle střižena a byla pro mě velkým lákadlem film navštívit. Po nekompromisně rychlém hození diváka do úvodu filmu chvíli trvalo všem v sále naladit se na parodický typ humoru, který z první 1/4 filmu dělal problém zasmát se a nepřipadat si opravdu hloupě, protože některé fórky byly i na dané téma opravdu "laciné". Postupně gradující zápletka s ubíhajícím časem za polovinou filmu míchá dojem divákům zajímat se o děj s průběžným dávkováním vtipných situací a gagů, kdy se u masáže vašich bránic vyrovnaně střídá trio Novotný, Vagnerová a Pechlát s občasně doplňujícím Příkazským. Finální scéna dechberoucího útěku hlavních hrdinů končí spláchnutím záporáka městkou splaškovou kanalizací díky absenci kanálového poklopu a tím vítězný hrdina ukončuje případ mrtvého nebožtíka. Ikdyž mohu ve výsledku konstatovat, že jsem se více jak 2/3 filmu bavil skvěle, cením si odvahy točit parodii v našem rybníčku, oceňuji smysluplnost scén, kdy znalému Olomouce nepřišlo příliš míst, které by na sebe nenavazovaly svoji polohou, ale přesto vše kladné musím dát maximálně 3 hvězdy a to proto, že je u tohoto filmu stále co dohánět a učit se od cizích parodií třeba od francouzských kolegů. Za samotný výkon 5 hvězd Novotnému, 4 hvězdy Vagnerová a Pechlát(24.1.2020)

• Enšpígl

Jako pár dobrých fórečků tam bylo, vesměs zrovna ty, co nejvíc kopírovali Franka Drebina. Projekci oživila značně primitivní slovenská rodina, která komentovala některé dění a občas se snažila uhodnout dění nadcházející, oprvadu takhle buranský chování člověk hned tak nevidí, ale možná patřili k filmu.(18.1.2020)

• JuveIt

Pár vtipů bylo dobrých, ale většina zacházela až do neúnosné trapnosti. Jedna hvězda je za nápad a jsem rád, že jsou u nás tvůrci, kteří se nebojí zkusit něco jiného než jen odpuzující romantické hovadiny. Druhá hvězda je za prostředí olomoucké filozofické fakulty, kterou jsem navštěvoval a v jejichž prostorách se natáčelo.(16.1.2020)

Přiznávám, že na americkou parodii bych ani nekoukala. Ale česká parodie, to je jiná liga, tomu rozumím a ráda se pobavím. A proč nedávám plný počet hvězdiček? Prostě ty komedie si za to můžou samy, většinou mě diváka hned namlsají velkou legrací, ale já se pak chci smát celých 97 minut, což prostě není ani teoreticky možné, to uznávám. Hercům nemám co vytknout, povedená parodie. 4*(18.1.2020)

Není to, a ani nemá být, komedie k zamyšlení. Je to prostě film, kde můžete vypnout mozek a nechat se bavit hláškami, které jsou ve filmu v podstatě v každém rozhovoru. Pravda je, že po chvíli už jsem byl z těch hlášek trošku unavený, pár hlášek bylo vykrádeni z otřepaných vtipů, ale pořád jich bylo dost nových a já se skvěle bavil.(18.1.2020)