Hercule Poirot - Season 13 (2013) (série)

Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (S13E04)

(epizoda)
  • Velká Británie The Labours of Hercules (více)
TV spot 1

I geniální detektiv se může jednou zmýlit, podruhé však ne. Poirot ve spolupráci s policií připraví na večírku společenské smetánky past na proslulého lupiče Marascauda. Jako návnada slouží obraz Zabití hydry, jeden z celého cyklu maleb, zobrazujících jednotlivé Herkulovy úkoly, na něž se Marascaud v posledních měsících zaměřil. Celá akce však končí fiaskem. Nejenže je dotyčný obraz ukraden, během loupeže je navíc surově zavražděna hostitelka. Geniální detektiv upadá do vleklé deprese, z níž mu může pomoci jen další případ. Příležitost nabídne náhodné setkání s nešťastným řidičem, který oplakává ztrátu své milé, komorné slavné ruské baleríny, již její paní odvezla kamsi do Švýcarska. Poirot mladíkovi nabídne, že dívku vyhledá a přivede zpátky, aniž by tušil, že díky tomu dostane možnost vykoupit svou vinu. (Česká televize)

Foplik

Tohle se nemělo zfilmovat, opravdu ne! Buď vůbec, nebo udělat z toho jednu řadu epizod, řekněme o stopáži 45 minut. Ne, nelíbilo se mi to. Kladně hodnotím pouze napětí, neobyčejnou atmosféru a jako vždy herecký výkon Davida Sucheta, ale opravdu se mi tento díl nelíbil. Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota mám naštěstí v knihovničce a už se těším, až budu mít čas a tyto povídky si náležitě vychutnám. ()

LencaN

S13E04 - Začátek byl hodně mrazivý. Brutální vraždy kvůli obrazům a šperkům a Poirot tomu bohužel nebyl schopen zabránit. Proto je nucen jet si léčit svoji pošramocenou psychiku do jednoho švýcarského horského hotýlku, kde současně hledá jednu ztracenou komornou. Mimochodem, ten zvenku vypadal jak z hororu a netuším, jak by se tak obrovské sály, které jsme viděli, vešly do hotýlku, který jsme viděli zvenku, trochu nepoměr. Ale to nevadí. Mělo to svoje napětí. Vysoko v horách, lanovka není funkční a je možné, že mezi obyvateli hotelu je vrah. Poirot neměl chybu. Vymysleli tady hezké fígle a náznaky, takže pořád bylo co sledovat. I ten ošklivý srandovní psík celkem schopně rozptyloval pozornost diváka, aby to měl ještě těžší. Jen mě udivil závěr s hraběnkou. Tento díl byl i přes množství mrtvol příjemný, protože patřil k těm, kde málokdo je bez poskrvny. ()

Tai_K_B

Krásně nasnímáno, hlavně zkraje to mělo fakt atmosféru, ale ta se pak začala tak nějak postupně rozpadat do nepříliš sourodě působících scének. Kdo je vrah, jsem věděla od úplného začátku, takže v tomto směru žádné překvapení, ale konečně jsme se tu přímo od Poirota dozvěděli, proč o sobě stále mluví ve třetí osobě. Prý: „… protože to Poirotovi umožňuje odstup od svého génia.“ Taky mě pobavilo, jak se vedoucí horského penzionu snažil hosty uklidnit tím, že jedinou přístupovou cestu do civilizace zasypalo „ohromné malé množství sněhu“. A aktuální náladu všech vždy spolehlivě jako lakmusový papírek odrážel výraz buldoka Binkyho, který skvěle a velice výmluvně ksichtil. ()

cipokomon

Tímto dílem jsem opravdu zklamán. Rosakovová, jež byla skvělá v Dvojité stopě a tam se jednalo o dámu s grácii a člověk by opravdu věřil, že jí Hercule odpustí její "zločin" zde je neskutečná krává, která věří, že kvůli ní odpustí Hercule vražedkyni? Zde Agatha opravdu přestřelila. Dcera hraběnky je neskutečná, nevím jak by dokázala rozšmelcovat ubohou děvu v začátku filmu, jak vůbec utekla a proč by se schovávala někde v horách s matkou, prostě divné. A tyto divnosti se opakují i v dalších dílech této série. Vůbec skoro celá 13tá série je pro mě zklamáním. ()

gizi

Tento příběh se mi jevil jako kompilace několika příběhů do jednoho. Výsledek byl zpočátku celkem dlouho nuda a pak slátanina všeho dohromady. Mělo to sem tam pár lepších okamžiků, ale nic moc. 65%, 14.6.2014. ()