Hercule Poirot - Season 7 (2000) (série)

Smrt lorda Edgwara (S07E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Lord Edgware Dies (více)

Nikdo ho neměl rád. Byl samolibý, hrubý a bezohledný. Jenomže i takoví lidé mají právo na život a vražda je vražda, ať se její obětí stane kdokoliv. Ostatně lord Edgware jistě nezemřel proto, že by nějaký filantrop chtěl zbavit lidstvo jednoho hulváta. Motivem jeho vraždy je nepochybně něco daleko prostšího, přízemnějšího. Jenže Poirot se marně snaží přijít na to, co by to mohlo být. Touha jeho ženy po svobodě? Snaha chudého synovce a dědice titulu urychlit trochu přirozený běh věcí? Nenávist dcery z prvního manželství, která nedokázala otci odpustit, že nechal její matku zemřít v ponížení a bídě? Těch podezřelých je i na Poirotův vkus příliš mnoho a hlavně – většinou mají skálopevné, neotřesitelné alibi. Jeden z nich ovšem vrahem je, to je nade vší pochybnost. A je jen otázkou času, kdy se ty malé šedé buňky geniálního detektiva vydají správným směrem. (Česká televize)

FireTight

Dobrá detektivka, nicméně se nemohu zbavit pocitu, že to závěrečné vysvětlení je docela přitažené za vlasy. Zkrátka se mi nechce věřit, že by ji nikdo nepoznal. Třeba vážně ne, ale nezdá se mi to. ()

Grogan

Jedna z nejlepších poirotovek, kde je na začátku hlavní podezřelá osoba, která je záhy očištěna, aby na konci byla odhalena jako vrah. Děj je tu velmi šikovně vystavěný, podezřelých i možných motivů je tu hora a i při opakovaném shlédnutí je radost pozorovat, jak šikovně se tu pracuje s vodítky a jak šikovně nás autoři zavádějí i na špatnou stopu. Je pravda, že v reálu by mnohé z toho, co nám autoři ukazují, bylo velmi pochybné a těžko uvěřitelné, ale překombinovanost mi osobně v detektivkách nevadí, mám ji radši, než když hned na začátku začnu větřit kdo, jak a proč a nemám šanci, že se ještě něco změní. Trocha humoru neškodí ("Poirot se nezamilovává, on jen pozoruje."), jedna z posledních epizod se starou partou a pár pěkných slečen ve vedlejších rolích (kromě už zmíněné kloboučnice ještě dcera zavražděného), pro mě jasných 5 hvězd. ()

strom-z

Zápletkou hodně silnej díl, kterej má pár dost kouzelnejch nápadů, asi si to někdy přečtu i v originále. SPOILERY - vražda mi psychologicky připadá celkem dost uvěřitelná, je to sice jakože děsně překomplikovaný, ale tim, že vrah se celou věcí vlastně baví a zkouší si, co dovede, to podle mě sedí. Kamenem úrazu je tady ale obsazení Jane a Carloty, který sice hrajou dobře, ale prostě si vůůbec nejsou podobný, takže tý jedný scéně u večeře se fakt nedá věřit... Stejně tak poněkud lacinej moment, kdy je třetí oběť klišoidně odpravena těsně před vyzrazenim klíčový informace, ale přesto všechno jedna z mejch oblíbenejch poirotovek. ()

xxlch

maoc

Poměrně průhledný případ, alespoň co se odhadu pachatele týče, byť se jako obvykle objevuje mlžení a náhody, které mají odvést pozornost (místo v čase vraždy je hotový průchoďák). Potěší větší porce Jappa, Hastingse a Lemonové, ale zamrzí starý dabing, který mne u některých postav dráždí (Lemonová). Klasicky dobrý díl, který má mnoho kladů (mimo jiné docela pohledné herečky, obzvláště kloboučnice se mi zamlouvala), ale i pár záporů. ()

mosem

Kombinace tradičně skvělého Poirota a půvabného prostředí anglického venkova dokáže omluvit i (podle mne) slabší výkony dalších herců (snad ještě Japp se mi líbil), stejně jako některé drobné nelogičnosti - např. je běžné s sebou nosit "vrahovu" botu? Jak to že výpary z kyseliny rozleptají minci, ale pro personál továrny jsou asi neškodné.... Ale to jsou jen detaily. Prostě další skvělý díl. ()

PlayEasy

Po dlouhé době opět Poirot a hned taková bomba?! .... Epizoda, která se přidala k těm několika "dokonalým" - kompletní sestava, jemný humor, atmosféra starobylé Anglie a výtečná adaptace výtečného díla královny detektivek. Už teď se těšíme na další díl :) ()

djbarrel

Poirot opět nezklamal. Ač se na první pohled nic nedělo, během pár okamžiků tu byla vražda a vzápětí přibyli ještě dvě další. Poirot nezaváhal a nenechal se okouzlit půvabnou kráskou a opět případ zdárně vyřešil. 82 % ()

jendamaty

Bohužel jedna z nejslabších berliček při vysvětlování... slušný okruh podezřelých, více podrazů naráz, ale vysvětlení dost zklame NELOGIČNOSTI (SPOILERY!!!) - tady snad poslední zavražděný nepotřeboval Paridův soud, aby zjistil, že tady něco nehraje - s tím načasováním, že Poirot přijde herečce říct, že manžel s rozvodem souhlasí a ona se rozhodne jít na party přece nešlo počítat ()

Henrinity

Veľmi zábavné a zamotané, bohužial tentokrát sa nepodarilo vodiť ma za nos, hneď od začiatku som mal svoji teóriu, postupne sa mi potvrdzovala až nakoniec sa potvrdila uplne. Kvôli tomu trošku sklamanie. 7/10 ()

v.indruchova

Skvělá zápletka. Jen jsem našla verzi z dabingem kdy Poirota dabuje Kostka. Není to tak dobré, ale nedá se nic dělat. Originál je těžko čitelný, Poirot má akcent a ještě k tomu "bričtina", moc jím nerozumím. Přesto body ubírat nebudu. Knihy jsem nečetla, takže nemohu porovnávat. Všichni nějak zestárly :) ()

LencaN

S07E02 - Bohudíky je Poirot zpět ve svém starém bytě ve White Heaven Mansions, slečna Lemonová si nechává zpět posílat své staré spisy o Poirotových případech, Japp je stále vrchním inspektorem a kapitán Hastings se vrací z Argentiny, kde trochu přišel o své peníze. Ale stará parta je opět pospolu a já jsem klidnější. Máme tu několik vražd, imitátorku, výrobkyni klobouků, pány zabývající se divadelními hrami, nějakého vévodu a blonďatou okouzlující herečku, která si získá i Poirotovy sympatie. Bylo to tak hezky všechno zamaskované, každý chtěl něčeho dosáhnout a něco spolu třeba nesouviselo vůbec, že jsem se v jednu chvíli přestala snažit odhalit vraha a nechala se jen unášet tím, jak se všechno v Poirotových rukou vyvine a nebylo nouze o pořádné náhlé zvraty. Jak řekl sám Poirot - "Po celou dobu to bylo průhledné, a přesto jsem to neviděl." ()