Podivná loupež (S01E08) (epizoda)

The Incredible Theft

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Clive Exton

Ivan Strasburg

Komentáře uživatelů k epizodě (34)

Špionážní příběhy od Agathy Christie jsou obecně považovány za nepříliš podařené, a tak i tato adaptace poněkud pokulhává, především když jí srovnáme s krásnými detektivkami. Dedukce, která vede k vyšetření případu je samozřejmě zajímá, stejně tak jsou skvělé i postavy (hlavně můj oblíbeny inspektor Japp), avšak ani ta spousta vytříbeného humoru film není schopna zachránit. Jiné díly jsou nastokrát lepší a divák to pozná.(23.5.2013)

(2,5*)(25.2.2015)

Tady je zajímavé snad až ono vyvrcholení, jinak nic moc, přitom na delším úseku by mohla zajímavost případu a jeho odlišnost od jiných případů mnohem lépe vyniknout, škoda, že Jepp tu plní jen úlohu inspektora- hlupáka, která mu v mých očích ne zrovna náleží. Jeden z těch slabších dílů " Zpátky hoši! Má u sebe puding! " (25.10.2013)

Podivná loupež vybočuje z Poirotových případů tím, že zde vlastně nedochází k vraždě, a v podstatě jde spíše o špionážní honičku za lupičem (okořeněnou o nacisty) než o detektivku v tom pravém slova smyslu. A právě tyto "klasické" detektivky s mordem, jeho následným řešením a odhalením vraha mám radši. Tím pádem se pro mě jako diváka Podivná loupež drží v průměrných vodách, byť závěr není úplně tuctovou záležitostí.(8.9.2016)

• Frajer42

Neskutečně divný díl. Strašně se v ději skákalo. Zpočátku to pro mě bylo částečně nesrozumitelné. Taktéž bylo do příběhu zataženo zbytečně moc nechutné omáčky. Koukatelných bylo asi až závěrečných 15 minut. Celkově velmi podprůměrná epizoda. Za zmínku stojí snad jen to, že Hastings konečně předvedl své řidičské dovednosti v dosti komické automobilové honičce.(19.8.2017)

Hercule Poirot se dostává do vyšších kruhů, kde už jde o válku a o to, aby bylo možné Německo případně porazit alespoň ve vzduchu. Je hezké vidět, jak Poirot mezi ty lidi nepatří, ale přitom je ve skutečnosti mnohem inteligentnější než všichni ti průmyslníci a jejich nabubřelé ženušky. Přesto mě tenhle díl až tak nezaujal.(11.1.2015)

Průměrný děj, ale skvěle vyřešené vyvrcholení (i na Erkila nadstandartní)! Jediný, kdo mi v příbězích tluče palicí do hlavy je ten mladý kapitán, jehož schopnost jezdit WRC je přímo obdivuhodná! Inspektor je pořád stejný hňup, ten snad nikdy sám nic nepořešil. A teď vzhůru na Křížového krále! 80%(17.10.2012)

Tentokrát polevím a neohodnotím plným počtem, přestože to byl jinak moc hezký díl. Tentokrát za to může zpracování, tak zajímavého případu - 50 minut nestačí, chci sám případ řešit a ne jen čekat, kdy nám Poirot řekne jak na to přišel. Myslím si, že kdyby se tohoto dílu ujal někdo dnes, tak by to dopadlo mnohem lépe a nebál bych se říct, že by to mohl být jeden z nejlepších Poirotů, protože námět za to určitě stál. ... Ukradené plány letadla, blížící se válka, německá ambasáda, zamilovaný Hastings, anonymní telefonát, ... Ustupte chlapci, má v ruce puding.(23.5.2013)

Vcelku banální poirotovský případ o ztrátě či krádeži státně důležitých dokumentů. Už se dotýkáme nacistického Německa, atmosféra houstne, přesto Poirot občas neztrácí smysl pro humor. Zcela průměrný díl.(10.11.2011)

Už se v Hercule Poirotovi ukradlo a "zavraždilo" snad vše. Tentokrát se ukradl dokument, který může zachránit spoustu životů..(4.6.2012)

Život je viac ako kartotéka, a tak slečna Lemonová môže prepojiť aj anonymný hovor. Šedé bunky sú znepokojené pre jeden stratený papier, ale odmietajú jednoduché a lacné riešenia. Dobré vyvrcholenie a nakoniec celkom zábavný diel. –––– Proč všichni vy politici jednáte s lidmi jako s idioty? – Protože za nás hlasovali ve volbách. –––– Podle žabožrouta to nebyla.(9.7.2014)

Serie a epizoda: S01E08. Tentokrat resi Poirot kradez dulezitych dokumentu k vyvoji noveho bojoveho angl. letounu, a i kdyz ho zde zatim oznacuji jako Mayfield Kestrel, jedna se samozrejme o slavny Spitfire. Uz jen kvuli tomuto historicky dulezitemu letadlu je fajn tento dil videt. Na venkovske sidlo je pozvano nekolik hostu a take s Nemci sympatizujici dama. Nijak komplikovany, ale sympaticky dil, pripominajici pribeh "Bruce-Partingtontovy dokumenty" z "Navratu Sherlocka Holmese", kde se kradly plany ponorky :)(23.9.2015)

Slabší epizoda, ale průměrná padesátistránkova povídka je na tom stejně.(16.12.2011)

Určitě zajímavé vyvrcholení, ale celkově to byl jeden z těch trochu slabších dílů. 55%(18.1.2012)

automobilová honička, Hastings bydlí s Jappem v hotelu, šmrncovní Carmen du Sautoy a Poirot utahující si ze slečny Lemonové - stačí(11.1.2014)

Skvělý a dost možná nejlepší díl první série. Tak akorát od všeho - Jappa i Hastingse (jejich nepřímá konfrontace, když sdílí pokoj, dokonce postel, je skvělá), prostředí anglického venkovského sídla i hospody... Navrch s jednou z nejlepších poirotovských automobilových honiček ever. Příběh ukradeného dokumentu je sice zase jednou příběhem ukradeného námětu (zdravíme Sira ACD), ale když se jedná o nejkrásnější letadlo v dějinách vesmíru, které si v epizodě navíc taky slušně zahraje, jsem ochoten přimhouřit oko.(20.12.2016)

Epizoda, která mě z celého seriálu bavila asi nejméně (alespoň pokud si pamatuju). Celý díl je takový nemastný neslaný, nějak mě nedokázal zaujmout, což je u Poirota docela rarita.(17.12.2016)

U detektivek Hercule Poirota mám nejradši jeho vystupování, charisma a samozřejmě konverzační perly či bonmoty, které vždy dotvářejí řešení, někdy banálních případů a celkový dojem bývá výborný. Zde patří k nejlepším rozhovor se slečnou Lemonovou, kterou musím uvést úryvkem z jiné povídky : “ Miss Lemon looked blank. Poirot sighed, and missed the rich colourful imagination of his friend Hastings. Discussing a case with Miss Lemon was uphill work.“ . Jinak jde o dokonalou sekretářku, jejíž kartotéka nabývá dokonalosti státní knihovny. A teď rozhovor, který sleduje Hastings ležíc na gauči : Jedna dáma stále telefonuje, pane Poirote. Sakrblé, jaká strašná situace. Nemusíte být ironický, pane Poirote. Stále jsem jí opakovala, že jí s Vámi nespojím, protože mi neřekla jméno. Ano. Sdělila jsem jí že nepřijímáte anonymní hovory. Ale ano, slečno, někdy myslím, že má cenu přijímat pouze anonymní hovory. Ale, jak jí mám zařadit do naší kartotéky, když neznám její jméno ? Život především, slečno, kartotéka až potom. Hastings : Neměl byste si ji takhle dobírat. Nedokážu tomu odolat . :-) *** A jeden bonmot reagující na diskuzi o chybném obvinění Mrs Vanderlyn : Podle žabožrouta to nebyla. Žabožrout ví, že to nebyla ! (15.11.2011)

Diel v ktorom ide skôr o humor ako o nejakú zvláštnu zápletku. ,,Zpátky hoši má u sebe puding. Na tom by se zasmál i mrtvý." 75% (25.11.2014)

Hostující režisér: Michael Bay. Nejdřív exploze a pak ty nevkusné stříbrné šaty. Christieovská variace na Doylovskou Námořní smlouvu. Příběh je nuda, ovšem ty fórky stojí za to. - "Hůl, hůl?" - "Kus dřeva, sire Georgi."(19.8.2014)

"To se Vám bude v životě hodit!... Tak jako kubický tentononc..."(5.5.2019)

<< předchozí 1 2