Případ v ulici Hickory (S06E02) (epizoda)

Hickory Dickory Dock

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

Komentáře uživatelů k epizodě (66)

Skupina pro Poirotovo vyšetřování je klasicky uzavřená a pořád na jednom místě, inspektor Japp je zase jednou správně tragická figura, zápletka jako vždy pro normálního smrtelníka nerozluštitelná, to mají díly víceméně společné. Tentokrát je k tomu přidán mladej Lewis a zajímavá režisérova hra s všudypřítomnou myší a vyřešit naráz tři případy se ani tomuhle belgickému čmuchalovi nepovede každý den. Jen pohled na třicetileté anglické studenty a jejich kolejbábu mi nebyl moc po chuti.(21.2.2016)

Jeden z mých oblíbených dílů, jak v knižní, tak televizní podobě. To nepostrádá vtip a zajímavé herce v nespočtu rolí, jimiž je Hickory Dickory Dock zabydlen. Mladičký Damian Lewis obzvláště potěšil v roli Leona. Jenom jsem si představovala někoho adekvátně charismatického do role Nigela, jeho představitel mě tady vcelku zklamal. Sice je to bratr Colina Firtha, ale bratříčkovým kouzlem rozhodně neoplývá.(16.6.2010)

Souvislost mezi pašováním diamantů, vraždami a seznamem ukradených předmětů budiž tělocvičnou pro malé šedé buňky, ale proč proboha toho namistrovaného Belgičana nenapadlo vyslechnout tu myš? Díl s opravdu libozvučným originálním názvem, nicméně přivedl mě k zjištění, že mám raději filmová zpracování. Nejsou totiž tolik zatížená stereotypem a tvůrčí suchopárností, při které nesoustředěně přemýšlíte, jestli monsieur Poirot hrozí větší nebezpečí od výparů z lepidla na kníry, či anglické stravy..(24.8.2018)

Zoznamovanie s Poirotom sa mi začína veľmi páčiť. V niektorých prípadoch začínam mať istotu, že miernou štruktúrou sa inšpiroval aj môj obľúbený 'Monk'. A to je to, čo mám rád a je rozvité práve tu. Tajomná atmosféra, nezlučiteľné indície, historická anglická doba s množstvom šarmu, intelektuálne vyšetrovanie, geniálny záver s vygradovanou pointou. Akurát tá cesta k nemu mohla byť zaujímavejšia. Už som ju u Poirota takú videl. 80%.(1.11.2007)

z iks ypsilon důvodů jeden z nejlep... Nejzábavnějších filmů s Poirotem, který si tak trošku (z mého pohledu) utahuje z klasické premisy šlechtický dům -> dědictví a místo ní naděluje vysokoškolskou kolej a magořivou, řeckou kolejmamá, k čemuž se připojují neskutečně skvělé scény mezi Jeppem a a Herculem jenž jsou nebetyčně skvostné. Výtečná je také absence nějaké vyloženě záporné postavy (která stejně nikdy není vrah) a i obsazení celkově. Navíc, lepší roli pro myš těžko pohledat (o=(16.9.2013)

Krásne atmosferický, perfektne vygradovaný a aj napriek množstvu brutálnych vrážd veľmi vtipný diel! Pani Jappová odchádza na dovolenku a šéfinšpektor prijme Poirotovu ponuku bývať u neho. Scény kde sa obaja snažia ukázať, ktorá kuchyňa je horšia sú neodolateľné "Nemáte pivo, Poirot? No, mon ami, nič nie je pred večerou lepšie než banánový sirup."(12.2.2011)

90%(28.5.2007)

Tenhle díl HP je spíše než detektivkou zajímavou ukázkou kulturních rozdílů mezi Brity a Belgičany. Scénky s bidetem nebo ty s jídlem jsou mnohem zábavnější než samotné hledání pachatele...(26.10.2007)

Výnimočne spletitý a napínavý diel, to sa musí uznať. Na druhu stranu ale si myslím, že menej je niekedy viac. Miestami som sa v postavách a vo vzťahoch medzi nimi trocha strácal, čoho dôsledkom bolo, že mi unikala detektívna niť. 80/100(24.7.2016)

Příliš mnoho spletitých a komplikovaných vztahů mezi podezřelými sice činí detektivku nepřehlednou, ale scénky Jeppa s Poirotem jsou k sežrání.(28.10.2012)

Navození atmosféry je optimální. Poirot v závěru šachuje s fotkou, ale podobně jako on jsem také při klíčovém telefonátu poznal, kdo je pachatel. Čekal jsem, která z ženských zareaguje na tu myší svědkyni. Ale závěrečné myší proklouznutí hodinami, ve chvíli, kdy pachateli odbíjí poslední minuta,to mi přišlo až příliš umělecky přetažené.(9.4.2009)

For ME 88%(6.2.2008)

Belgická ikona a šmrncovní chlapík z dob, kdy všichni slušné chování aspoň předstíraly vyšetřuje další případ. Samotnou předlohu bych označil jako jednu z těch méně zdařilých, proto je do děje namícháno mnoho vtípků a jiných okrajových situací, na první pohled zbytečných, ale s tímhle příběhem režisérovi ani moc variant nezbývalo. Poirotovo závěrečné odhalení je vrcholem vypilované dokonalosti a ukázkou zkušeností režiséra.(17.8.2005)

Další z excelentních starších dílů, kde se tentokrát objevují jakoby dvě linie příběhu (Hickory road a Sir Arthur Stanley) a až do konce čekáme, kdo a proč je ten spojovací článek.(12.2.2011)

"Šest pencí za kus masa, Poirote ?? To jsou peníze na tři dny hospodaření !!" ;)(7.11.2013)

Rozdíly mezi Brity a Belgičany jsou opravdu velmi značné. Scény s kulturními střety mezi Jappem a Poirotem celý příběh hodně odlehčovaly, ale také bohužel strhávaly všechnu pozornost na sebe a odváděly ji od závažného zločinu. Jejich drobné šarvátky se začínají krásně stupňovat. Já si ani nepomatuju, jestli jsem někdy viděla paní Jappovou. Není ona náhodou něco podobného jako paní Colombová? U tohoto příběhu mě obzvlášť zajímalo, jak se to celé rozplete.(29.10.2012)

David Suchet je roztomilý a moc mě baví Philip Jackson v roli komisaře.(19.5.2014)

Proč si musí tvůrci upravovat zápletky? ¨To jediné opravdu nechápu a ze srdce to na Poirotovi nesnáším... :/(10.4.2009)

Tyhle dlouhé díly prostě stojí za to. Je to zábavné, ale co víc, je zde zápletka, která je neskutečně zajímavá. Začíná to jen tím, že se ztrácí nějaké věci, ale postupně dochází až k tomu, že se odkryje skutečná pravda. Odkrývání je pozvolné, ale velmi funkční a účinné. Tentokrát jen těžko přijdete na to, kdo je skutečně vrah, i když asi budete tušit proč.(14.3.2015)

"Víte Poirote, já jsem už úplně pitomá. Má sestra dělá holku pro všechno na koleji v Hickory a já mám podezření, že se jí stane něco strašného! Jste sice naivní a hloupá jako patnáctiletá slečno Citrónová, avšak já teď aktuálně nezachraňuji pražádný trůn, tak tam zítra zajedu sockou a zeptám se, kdo by mohl mít zájem na ukradení poloviny páru škrpálu či prskavek s délkou <10 cm. Ách pane Poirote, vy jste zlatíčko! K večeři vám udělám chřest a třeba se nám ještě podaří přemluvit vrchního inspektora k naší věci! Zajisté slečno Citrónová!" 86%(6.12.2013)

Ten režisér je úchylný na myši? Jinak si nedokážu vysvětlit proč ji tam dali :). Zajímavý, napínavý a neobvyklý případ s překvapivým vyústěním. ... Morfium, diamanty, batohy, koleje, politika, zdravé jídlo.(13.4.2014)

<< předchozí 1 2 3 4