Když mladý právník Jack Campbell (Nicolas Cage) odlétal na stáž do Londýna, sliboval své přítelkyni Kate (Téa Leoniová), že za rok už budou zase spolu. Uplynulo třináct let. Z Jacka se stal úspěšný burzovní makléř, který si za ta léta vybudoval slibnou kariéru, na Kate už dávno zapomněl a stále je svobodný... Jsou Vánoce, Jack jde pozdě večer z kanceláře do svého bytu na Manhattanu, a cestou se staví v malém obchůdku. Zde se stane nechtěným svědkem roztržky mezi prodavačem s nějakým pobudou. Podaří se mu zklidnit vášně a dá se s účastníky hádky do hovoru o všem možném. "Mám všechno, po čem jsem toužil," říká při tom o sobě. Když se konečně dostane do svého luxusního mládeneckého apartmá, lehne si a okamžitě usne. Druhého dne se probudí v domku na předměstí, vedle něj leží v posteli o 13 let starší Kate, vedle v pokoji pláče dítě a šestiletá holčička mu říká "tati". A to je jen začátek z celé řady překvapení, která na Jacka čekají... Z Jacka Campbella - businessmana se stal Jack Campbell - otec rodiny. Nežije v centru, ale na předměstí, neřídí Ferrari, ale "kombíka", neprodává akcie, ale pneumatiky a v šatníku má místo drahých obleků flanelové košile. Jack se nejprve pokouší vrátit do svého "starého" života, ale ani ve firmě ani doma se k němu nikdo nezná. Postupně si začíná zvykat na nový život a zjišťuje, že se mu vlastně velmi zamlouvá. S chutí si užívá otcovských povinností, stýká se s novými přáteli a navíc mu dochází, že Kate i po těch 13 letech stále miluje. Není ale jisté, jestli je tento život už "navždy" - totiž jestli se zase někdy znovu neprobudí sám ve svém manhattanském apartmá. A pokud by se tak stalo, jak by mohl napravit všechny ty chyby, kterých se dopustil...? (oficiální text distributora)

netWoor

překvapivě milá slaďárna, která vedla i k zamyšlení nad životními hodnotami (a o to vlastně šlo). Jelikož ani řemeslně není moc co vytknout (a vzhledem k tomu, že nedávno jsem hodnotil jinou limonádu Prázdniny výjimečně vysoko a todle mi přišlo podobné), dám ... :) ()

Petulka88

Už se pomaličku smiřuju s tím, že už nikdy neuvidím Nicolase Cagea v nějakém trháku. Pravda, tahle moralitka není špatná, jen je zoufale neoriginální a lehce zaměnitelná s jakýmkoliv podobným filmem. ()

Psycho.R

Faux paus, Cage je výbornej herec, ale ani on tomuhle filmu nedokázal zdvyhnout úroveň. Na komedii to neni vtipný, na drama vůbec dramatický a romantika? Ta tam trochu je. Zkrátka mi to potvrdilo, že Ratner není ten režisér, který si zasluhuje mít v opratích herce velkých značek. Dřív jsem si jeho spojení s poldou z Beverly spojoval rád, stačilo si vybavit Křižovatku smrti, ale to byl jedinej dobrej počin, co jsem od něj zaznamenal. A ještě navíc rutinářskej o X menech ani nemluvim. ()

Trixinka

Romantika to byla, o tom žádná, ale nic víc od toho nečekejte. Zápletka vcelku fajn, vánoční atmosféra též, ale bohužel ten konec to docela zkazil. ()

Demonic189

Ani nie tak komédia ako rodinná romantická drama s fajn Cageom a pekným posolstvom, avšak malé skrátenie o 15-20 minút by určite prospelo. ()

topi80

Komedie, drama, romantický, možná ještě psychologický či fantasy. Na film jsem se těšil, protože už jsem taky táta od rodiny a těšil jsem se, až i burzovní makléř přijde na to, že rodina je nade vše. Nakonec byl pro mě film velkým zklamáním. Zábavy poskrovnu, drama až moc tlačilo na pilu. Opravdu bylo nutné tlačit hlavního hrdinu i do takových situací, jako je zapomenutí na výročí, které si beztak nemůže pamatovat, a podobně? O co víc je pak divák nucen soustředit se na Jackovy nepříjemné situace, o to méně prostoru zbývá na romantiku, veselí a rodinnou atmosféru (vlastně toho tam není ani zrnko). A ten odfláknutý závěr (samozřejmě na letišti) tomu nasadil korunu. ()

glide4ever

Moc pěkný film, který umí i v mladých lidech vyvolat rodičovské povinnosti a chuť na to mít děti... Néé teď vážně. Nemůžu za to, ale Nicolas Cage ve mně umí vyvolat spoustu emocí, kort když se jedná o takovéhle rodinné drama. Opravdu se mi to moc líbilo. Téměř dokonalý film! ()

HarveyDent

"It´s an unbelievable thing. Wearing this suite actually makes me feel like a better person." Zvláštní, ale tenhle film mi připadá jako jediný, kde se RATner jako režisér aspoň trochu snažil. Sic ZASE dostal do rukou originální nápad, který naplno nevyužil, ale mně se to líbilo. 72% "It´s an unbelievable thing... ()

pekas

Průměrná RomKom. Ze začátku celkem dobrá - když se divil, kde se ocitl a musel nasadit tepláky, byl Cage výbornej. Zato když najednou otočil, sledoval video ze svatby - přestal jsem mu věřit a už se mi nelíbil. A zpěv na svatbě byl, no něco příšernýho. Ta rádoby zamilovaná atmosféra byla strašně přehraná a závěr samozřejmě taky. Tři jsou opravdu hodně, 50% by sedělo víc. ()

MirkaP

Přes veškerou snahu se to nedalo dokoukat. Cage tradičně prkenej, ale ta osoba ženského pohlaví vedle něj byla tak nesnesitelně nesympatická (protivná a blbá), že jsem to s úlevou vypnula. ()

Tominni

Taková celkem milá romantika, která ukazuje, co je více v souboji úspěšného luxusního, ale osamoceného života oproti rodinnému životu s láskou, ale omezením penězi...….Co vyhraje, je jasné, ale i tak je to hezká podívaná, s trošku nedomyšleným koncem, jinak by to bylo i o * lepší. ()

PlayEasy

Ani nevíme proč, ale již od prvního zhlédnutí jsme si tento film zamilovali a dnes nechybí na našem programu žádné Vánoce... Samozřejmě, příběhů o nápravě a přehodnocení svého dosavadního životního stylu tu byly tucty (viz. Vánoční koleda). Takovýhle námět je ovšem - minimálně u nás - tutová trefa do černého. A co víc, Nicolas Cage zvládl obstojně roli v romantické komedií. To už je sám o sobě historický okamžik! ;) 90% ()

borohub

Docela příjemný rodinný film, nepřišel mi nějak moc originální, protože filmů. kde se ze sobeckého boháče stane správný "fotr od rodiny", který si uvědomí, že vlastně peníze nejsou vše je nespočet. Na druhou stranu on je docela problém vymyslet originální námět. Nicolas Cage mi do této role příliš nesedl. 70% ()

Blazkowicz

Za mě překvapení vánoční sezóny. A to až takové, že přemýšlím nad plným počtem. Ten teda nakonec nedám, protože je to sice dějově na Vánoce, ale vůbec se to ve filmu neprojeví. To já tam prostě potřebuju. Jestli bude opakované dívání někdy, tak třeba zvýším. No a jinak pecka, u které jsem byl i trochu na měkko. Kdo by nechtěl za manželku Téu Leoni? 4+* ()