Šokující živé vysílaní, které během chvíle změní životy několika nevinných lidí. Radek (Karel Roden) se po téměř dvaceti letech nečekaně vrací do svého rodného města, aby zde nalezl jistou mladou ženu a jednou provždy se vyrovnal se svou minulostí. V pátrání po neznámé ženě mu pomáhá Eva, ambiciózní rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do své živě vysílané noční show. Chtěla mít ve vysílání senzační událost, ale k jejímu zděšení a ke zděšení všech posluchačů začne na povrch vyplouvat něco, s čím nikdo nepočítal. Svůj plán připravoval Radek několik let a během jeho vyprávění je do pochmurného příběhu vtažena nejen ona sama, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí. Začíná napínavý boj o čas a o spravedlnost. Opravdu už je vše nenávratně promlčeno? (Bontonfilm)

Trailer 2

M.i.k.e

ač mi přišlo jednání Rodenovi postavy lehce kostrbaté a překombinované, tak je Promlčeno na české poměry skoro až nevídaný kousek. Přeci jen napínavých, víceméně dobře napsaných a předem neodhadnutelných thrillerů, za který by se nemusel stydět ani Hollywood tu zase tak moc nevzniká.Vlastně tu nevznikají vůbec a už jen za to, patří Sedláčkovi uznání a upřímně doufám, že v tomhle stylu bude pokračovat spíš než se zaprodávat debilitám typu druhého Dědictví.Menší mínus maximálně jen za konec, který po celém tom průběhu víceméně vyšumí do ztracena. On to byl nejspíš úmysl, ale i tak bych jako divák ocenil alespoň lehčí zadostiučinění...80% ()

Xmilden

Pro rozhodně osvěžující zjištění, že Češi zkoušejí natočit i něco jiného než hloupou romantickou komedii, ve které se plácá např. Hřebíčková, jako tchýni má Evu Holubovou a zamilovává se do Ondřeje Vetchého, který má kamaráda třeba Hynka Čermáka a ten má zase manželku atd.... Nechci se dotknout těchto herců samozřejmě. Jde mi o to, že jsem si Karla Rodena, jako Radka, který má plán a má co sdělit hrozně moc užil. Film si mě občas povodil, bavilo mě vymýšlet si jaké možné vyústění tohle všechno bude mít. Chválím tvůrce, líbili se mi i herci a hlavně odvaha jít na trošku jinak. 70% ()

Tosim

Přesně jak píše verbal, zatím nejlepší Sedláčkovy filmy byly ty, k nimž si sám psal scénář. A tenhle snímek už se hodně dotahuje na Rodinu, kterýžto film je od něj nejlepší. I když bychom se mohli ptát, kdo je Mirek Veselý, který původně napsal námět a roztočil film (a není ani na CSFD)… Angažované téma Promlčena, jeho nesmlouvavý tvar jedné noci a vynikající herecké výkony (dlouho jsem Rodena v ničem tak dobrém neviděl, Bočková je -i v 1. oddělení- extra talent), z něj dělají snímek toho typu, kterých u nás bohužel zatím vzniká málo. 90%. ()

Rimsy

Rozhodně ne dokonalý, přesto v mnoha ohledech zajímavý a podnětný thriller, jakých se u nás moc netočí. Největším problémem pro nesporně schopného režiséra je bohužel scenárista sázející na překombinovaný a do všech stran rozbíhavý příběh. A oba mají jméno Robert Sedláček. Více zde. ()

Steven47

Promlčeno je thrillerem, který chce především upozornit na problematiku související s promlčením trestní odpovědnosti. Film dobře buduje napětí a celou dobu jsem byl zvědavý, jak do sebe vše zapadne, a hlavně jaké bude vyústění. A s tím vlastně souvisí mé dvě největší výtky filmu. Jednak mi přijde, že příběh byl možná až moc překombinovaný a jednak mě moc neuspokojilo finále, které sice nedělá nic špatně, ale zároveň nepůsobí jako pomyslný vrchol. Film zhruba do konce druhé třetiny graduje, ale po velkém zvratu se dá říct, že pomalu došumí až do finále a najednou přijdou titulky. Přesto vzhledem ke stopáži nemá snímek výrazná hluchá místa, líbil se mi střih i fakt, že aktéři se osobně nepotkají a veškerá komunikace probíhá přes telefon. Vlastně kvituji i absenci flashbacků, která dává prostor během vyprávění ukázat reakce aktérů. Herecké výkony jsou fajn, všem vévodí výborný Karel Roden, velmi dobře zahráli i Igor Bareš a Barbora Bočková. Naopak policisté či matka s dcerou mě moc nepřesvědčili. Ačkoliv jsem rád, že zase jednou vznikl český film, který není romantickou komedií, tak tady tomu prostě něco chybělo. 6/10 ()

• Když Radek (Karel Roden) mluví v přímém přenosu do rozhlasu z auta, parkuje v Praze 9 na Proseku. Za ním jsou 3 budovy Prosek Point. Jedna z nich je sídlem policistů v seriálu Specialisté (od r. 2017). (MichalStxt)
  • Natáčení filmu bylo jednou odloženo, a to pouhých 48 hodin před první klapkou. V tu chvíli vláda vyhlásila první lockdown. (Zdroj: ČSFD)
  • Internetové novinové články, které ve filmu popisují dění okolo společnosti IT Security Rose, lze volně dohledat na webu Reflexu. (Viacslav)