Na americké základně na Kubě dojde k napadení a následné smrti vojína Santiaga. O případ se vážně zajímá kapitánka JoAnne Gallowayová, vojenská prokuratura však obhajobou obviněných pověří mladého ambiciózního právníka,  poručíka Kaffeeho. Gallowayová je pověřena alespoň dohledem nad celým případem a je také Kaffeeho nadřízenou.Danielovi Kaffeemu se zdá případ obviněných vojáků Downeyho a Dawsona naprosto jasný a nehodlá se jím podrobněji zabývat – chce svým klientům doporučit, aby se přiznali, a vymoci jim co nejnižší trest. Svým přístupem ovšem vzbudí silnou nelibost Gallowayové, která má na celou tragickou událost jiný názor. Domnívá se, že oba obvinění pouze provedli rozkaz svého velícího důstojníka a že za tím je skrytá šikana, kterou nazývají „rudý zákon“… Gallowayové se nakonec podaří přesvědčit Kaffeeho, aby se pokusil o nemožné – dokázat nevinu obžalovaných. Společně a ještě s asistentem Samem Weinbergem začnou shánět potřebné důkazy. Je to ovšem velice nesnadný úkol, zvlášť když časem zjistí, že stopy vedou do vyšších míst, než si původně mysleli… (TV Prima)

Vito_LePour

Na začátek řeknu, že to mohlo být trochu kratší. Film ukázal, že i tvrdí vojáci by měli být především lidé, protože jinak nemohou svoji práci dělat dobře. A spravedlnosti bylo učiněno zadost. Jinak fantastické herecké výkony, především Tom Cruise a Jack Nicholson. ()

nash

Pár skvělých herců v průměrném právnickém filmu. Tématicky podobná Generálova dcera se mi líbila víc. ()

cici24

Jack Nicolson tomuhle filmu dal koule a bez něj by to byl prostě jeden z mnoha nudných filmů...ani jedna postava s ním nestačí držet krok, ale neříkám, že hrají nějak špatně, prostě na něj jenom nemají....dost zajímavý příběh, který vás určitě donutí se zamyslet, jestli pro dobro všech jsou nutné oběti z řad jednotlivců.... ()

imaginer21

Závěrečný svědecko-výpovední konflikt Cruise vs. Nicholson je legendární. Nicholsona netřeba vyzvihovat. Předvedl se ale i Cruise. A to dost přesvědčivě. ()

rekurseman

Srdceryvný příběh mladého právníka, který se zakousne do předem prohraného zápasu s vojenskou demagogií. Výborně zahrána role mladého právníka Toma Cruise, který do té role pasoval opravdu excelentně. Nesmí však zůstat pozadu vedlejší role Jacka Nicholsna, kterému jsem celou dobu věřil, že to co říká, v to i věří. Film patří mezi klasickou úspěšnou éru Amerických filmů 90 let a ukazuje (i když kdo ví v jaké pravosti), jak to chodí na základnách a jak jsou vojáci věrni svému nadřízenému. Na konci filmu mi skoro i ukápla slza, excelentní zážitek. ()

gezper

Kvalitní a vyrovnané soudní drama z vojenského prostředí. Herecky velice přijemně nadupadané jak co do papírové stránky, tak i reálných odvedených výkonů. Kdybych chtěl být jízlivý, tak bych jen podotkl, že se jedná o jednu obyčejnou epizodu JAGu, ovšem všichni herci přeobsazeni, scénáristi vyměněni a jiný režisér dostal pokyn na celovečerák. [80%] ()

Nerajohn

Po delší době můžu dát pětihvězdičkové hodnocení. Sice trochu trvá, než se divák do filmu ponoří, ale o to víc vyznívá druhá grandiozní polovina. Jack Nicholson dostal málo prostoru, ale využil ho naprosto fenomenálně. ()

RF

Zápletka se mi líbila, ale od počátku bylo jasné, kdo vyhraje soudní proces a tím film hodně ztrácí. ()

SuzieS

dobre polozena otazka, ci ma vyssi moc moralka, nebo rozkaz.Skvele vykony, par dobrych vtipu, pravnicke prostredi... Ovsem konec, ktery je udelany totalne military - guantanamo-propagandisticky tomu dost ublizil ()

Tondonis

Súdna sieň je super miesto pre filmovú drámu. A toto sa fakt podarilo :) Lepší výkon som od Cruisa ešte neviidel, Nicholson je Nicholson, no nikto za nimi výrazneee nezaostáva. Odporúčam. ()

Kozlowski8

Skvělý právnický thriller, který má spád a správný náboj a s blížícím se koncem správně graduje. Hlavní zásluhu na tom mají kromě režie a dialogů herecké výkony Toma Cruise a hlavně Jacka Nicholsona. 80%. ()

PTuranyi

Vydarená súdna dráma s perfektnou produkciou a výbornými hereckými výkonmi Toma Cruisa, Demi Moore a hlavne Jacka Nicholsona. Vďaka tomu je atmosféra dobrá a darí sa udržať aj romantické excesy na uzde, takže k naznačovanému vzťahu Kaffeea a Joanne nedôjde. Pátosu síce sem tam cvrkne ale neprekročí únosnú mieru. 75% ()

Winster

Takovy temny snimek o sonde na americkou zakladnu a o uplatnovani vnitrnich praidel. Ac je to fillm "JAG" typu, obcas pusobi dost desive....role se urcite povedli! Nicmene mi to pridje chvilkama takove zvlastni ...asi to dela ta mlada generace proti lidem co zazili vietnam. Pozor dustojnik v mistosti. ()

sue2008

Tak tento film mě naprosto uchvátil. Skvělé herecké výkony a hlavně úžasné dialogy, kdy vážná atmosféra soudu byla střídána občas až absurdními výměnami mezi hlavními postavami. ()

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Cruise zachraňuje prezidenta Nicholsona

Cruise zachraňuje prezidenta Nicholsona

24.11.2013

Kdysi jim to spolu parádně šlapalo v klasice Pár správných chlapů. Proto si je umíme představit i v hlavních rolích akční komedie studia Warner bros. El Presidente. Projekt se vyvíjel několik let s… (více)