Na americké základně na Kubě dojde k napadení a následné smrti vojína Santiaga. O případ se vážně zajímá kapitánka JoAnne Gallowayová, vojenská prokuratura však obhajobou obviněných pověří mladého ambiciózního právníka,  poručíka Kaffeeho. Gallowayová je pověřena alespoň dohledem nad celým případem a je také Kaffeeho nadřízenou.Danielovi Kaffeemu se zdá případ obviněných vojáků Downeyho a Dawsona naprosto jasný a nehodlá se jím podrobněji zabývat – chce svým klientům doporučit, aby se přiznali, a vymoci jim co nejnižší trest. Svým přístupem ovšem vzbudí silnou nelibost Gallowayové, která má na celou tragickou událost jiný názor. Domnívá se, že oba obvinění pouze provedli rozkaz svého velícího důstojníka a že za tím je skrytá šikana, kterou nazývají „rudý zákon“… Gallowayové se nakonec podaří přesvědčit Kaffeeho, aby se pokusil o nemožné – dokázat nevinu obžalovaných. Společně a ještě s asistentem Samem Weinbergem začnou shánět potřebné důkazy. Je to ovšem velice nesnadný úkol, zvlášť když časem zjistí, že stopy vedou do vyšších míst, než si původně mysleli… (TV Prima)

PROROK14

Filmy zo súdneho prostredia ma veľmi nebavia a tento nieje výnimka. Tá dĺžka tomu tiež veľmi nepomohla. Na môj vkus je to až príliš nudné. ()

Tommassi3

"Takže teď když jsme beze svědka, můžu se konečně napít !!" - "Můžeme pořád ještě vyhrát !!" - "Jasně !! Měla by sis cvaknout.." ;) ()

Terva

Tom Cruise a Jack Nicholson jako protivníci v soudním případu, který změní jejich životy. Hudba: Marc Shaiman. CITÁT : Jsem obhájce a důstojník Spojených států a ty jsi teď v base, ty dobytku! ()

spaceboyCZ

Ten film jsem videl jednou...oproti tomu v televizi se objevuje kazdy rok, uz skoro tak casto, jako Tri orisky pro Popelku...a me to zacina vadit. Je plno jinych, mnohem lepsich filmu, ktere byly na obrazovkach jednou ci dvakrat... Ne, tenhle soudni proces pokud clovek vidi poprve, je to hodne dobre zpracovany scenar, kdyz to vidi podruhe, je to nuda...skoda. ()

nervoznideda

tak tento film mám 2x jednou od Novy a včera od Čt1 s novým úděsným dabinkem místo rudého zákonu dali výstrahu moc mne ten dab zklamal ,. dokonce mám posledních 19 min solo Tom a Jack perfektní. Nechápu proč takové filmy dabuji 2-3x ? zdraví deda:-) ()

kikuka

..ako inak hodnotiť film, v ktorom Tom Cruise reve na Jacka Nicholsona: "Did you order Code Red?!" a žila na jeho čele pulzuje vlastným životom..vlasne, preto som chcela byť právničkou - vynervovať svedka, aby svedčil v "môj" prospech.. ;-) ()

NinonL

Čekala jsem větší blamáž a srdceryvné vlastenectví, jak jsem zvyklá u US filmů. Film není špatný, ale nijak zvlášť mě nedostal, proto průměr. ()

GodComplex

Vyborne soudni drama z vojenskeho prostredi, ze ktereho je scenar Aaron Sorkina citit na 100 mil a kde Jack Nicholson svou kratkou vedlejsi roli spolehlive prebije vsechny ostatni herce, kteri se tam snazili celou dobu. "You can´t handle the truth!" 7/10 ()

Riddick77

Když si byl Tom Cruise sám sebou ještě (zdravě) jistý, točil kvalitativně nadstandardní snímky - Pár správných chlapů je toho důkazem. 8/10! ()

MikO_NR_1909

Postupne na vlnách amerických vlasteneckých hodnôt sa natočil perfektne zadaptovaný súdny triler. Je to tak, 90-te roky boli jedinečné a preto aj dejové trovy "červeného zákona" o zavraždenom Santiagovi po príkaze veliteľa boli dobovo relatívne v kurze. Je treba oceniť mnohovrstevnatosť, pretože vzťahový a časový twist sa využíva umne a dynamicky, často krát som nestíhal všetko spracovávať (a to sa postupovalo vo veľmi inteligentnom duchu prieč celou vývinovou plochou). Samotný proces docielenia finišu je prepacovaný perfekcionistickou úmornosťou, skutočne nečakajte lacné odhalenia (netvrdím pointovo, ale procesom líčenia), ten mysteriózny duch je doslova vcucnutý v podvedomí i v tých najkľúčovejších bodoch. Po teda nesmierne nápaditom scenári, priamej kamere, časovo presných hereckých výkonoch tu napriek svojej celokariérnej pošramotenej kontroverznej povesti doslova exceluje T.Cruise. Dovolím si tvrdiť, že za takýto výkon by sa nehanbil nikto, kto znamená pre americkú kinematografiu veľavážený pojem. A tej patetickosti je tu pomerne málo, skôr som jej očakával ďaleko viac a málo tých, vyššie spomínaných kvalít. http://www.9em.sk/sudne-konzekvencie-z-filmu-zopar-spravnych-chlapov-1992/ ()

Freemind

Jak nemám rád soudní dramata, tak tohle mi sedlo. Dokonce i Nicholson - kterého jinak považuju za herce jednoho ksichtu - se tady dost vytáhl. Díky vypiplané kameře film dodnes prakticky vůbec nezestárl, pár vrásek mu přidává jen úděsná synťáková hudba. Solidní čtyři. ()

kaylin

Snímek velmi dobře graduje a nejlepší je ve svém závěru, kde se ukazuje jeho silná zbraň - Jack Nicholson. Neskutečný herecký výkon, kdy i na několika málo minutách dokáže ukrást film jen pro sebe. Tom Cruise, Kevin Bacon, ale i Demi Moore nebo Kiefer Sutherland jsou výborní, ale Jack je král. ()

slunicko2

Pohádka o tom, že i hodní američtí chlapci z Navy and Marine Corps to někdy přepísknou a co z toho vzejde. 1) Líbivě udělaný guláš se správně namixovanými přísadami - poctiví ale zaslepení hrdinní američtí vojáci, frajírek transformující se do zodpovědného právníka, moudrý a spravedlivý soudce, férový žalobce oddaný Spojeným státům, jedna pěkná kočka mezi těmi všemi chlapy, napínavý uvěřitelný děj no a samozřejmě oblíbený americký v tomto případě poněkud nevěrohodný happy end. 2) 30letý Tom Cruise rozdává přitažlivý šarm své sexy postavy plnými doušky a příznivcům skvělého herectví nabízí své umění 55letý Jack Nicholson. 3) Ačkoli jsem silně proti šikanizujícím prvkům v armádě či kdekoli jinde, tak si říkám, jestli by poněkud nezvedla naši, například politickou, morálku prostá otázka: Do you know what a Code Red is? ()

rt12

Docela švanda, nemám ráda Cruise nesnáším Demi Moor. Film, hlavně scénář a musím uznat i výkony, byl pro mě hvězdičkový ráj. ()

Rakosnicek77

A tady opět narážím na problém s vlastním hodnocením. Jelikož nechci film podhodnocovat, když je všeobecně považován za skvělé dílko, tak mu přisoudím zlatý střed i když reálně bych dal asi silnější dvě hvězdy. Já prostě tyhle soudní tahanice moc nemusím a nic na tom nezmění ani opravdu hvězdné obsazení. ()

Herr_Flick odpad!

Zdánlivě ztracený případ před vojenským tribunálem, jak to asi dopadne? Některá místa, u soudu i mimo působí vyloženě směšně. Seriálová alternativa JAG to mnohokrát dokázala v padesáti minutách daleko, daleko lépe jen o tři roky později. Pár správných chlapů nabitý hvězdami - šílená stotřicetiminutová nuda! Vyústění tragické!!! ()

MATADOR

Vojenské vyšetřování s jednou z nejpůsobivějších scén v soudní síni. Nicholson za těch několik málo minut podržel film nad úrovní. ()

salalala

Film balancující na hraně tří a čtyř hvězdiček. Nakonec dávám čtyři, ale s odřenýma ušima. Může za to hlavně brilantní závěr a Nicholson u soudu, to je opravdu nejlepší moment celého filmu. Nicholson tady perlí a herecky září, kupodivu to zvládl i Reiner, který jinak po celý film příliš jistý nebyl. Cruise je tady ještě snesitelný a jeho postava je uvěřitelná, stejně jako Demi Moore a Kiefer Sutherland. Příběh není špatný, ale možná by neškodilo ten Rudý zákon eliminovat, zní tu snad v každé větě. Možná, že by to chtělo tak o čtvrt hodinku zkrátit, protože některé patetické řeči film zbytečně natahují. Typická ukázka toho, že když není jistá režie, dá se to zachránit brilantními hereckými výkony. 70% P.S. úplně pomíjím tradiční bolístku, tj. český dabing, opět otřes. Pospíchal prostě Nicholsona mluvit nemůže. ()

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Cruise zachraňuje prezidenta Nicholsona

Cruise zachraňuje prezidenta Nicholsona

24.11.2013

Kdysi jim to spolu parádně šlapalo v klasice Pár správných chlapů. Proto si je umíme představit i v hlavních rolích akční komedie studia Warner bros. El Presidente. Projekt se vyvíjel několik let s… (více)