Epizody(6)

Eli Kohen, úředník přeškolený na tajného agenta, se v 60. letech 20. století vydá do Sýrie na mnohaletou nebezpečnou misi jako špión Mossadu. (Netflix)

rublik05

V životě by mě nenapadlo, že by mohl Sacha Baron Cohen tak bravurně zvládnout vážnou roli izraelského špióna. Role mu neuvěřitelně sedla, hraje opravdu skvostně a na jeho výkony je radost pohledět. Ačkoliv jsem se zpočátku bál délky jednotlivých epizod, nakonec to díky poutavosti a kvalitnímu zpracování nebylo vůbec na škodu, jednotlivé díly utekly jak voda a vůbec nenudily, i když bych upřímně ocenil trochu větší spád. Potěšily mě kvalitní dialogy, výborné herecké výkony, a také realistické prostředí Blízkého východu. Z historického hlediska mi vše přišlo relativně v pořádku, příběh měl pořádné grády, výtečnou atmosféru, silné emoce a velice dojemný závěr. Jediné mínus dávám za ten hrozný šedý filtr, který mi přišel trochu zbytečný, protože poutavé atmosféry tvůrci docílili i bez něj. Jinak ale režie i kamera naprosto perfektní, nemám absolutně co vytknout. Rád jsem se zase dozvěděl něco nového o dění v Sýrii v 60. letech a o životě a činech jednoho statečného agenta. 8/10. ()

Tipko

Na tomto Izraelskom seriáli ma zaujala hlavne kamera, a jej citlivé, spomalené zábery v niektorých scénach. Mimo iné si na seriáli cením aj manželskú lásku a vernosť medzi agentom Eli Kohenom a jeho ženou, ktorí napriek tomu, že boli roky od seba kvôli jeho práci vzdialení, ostali verní svojej rodine i deťom. Klobúk dole... Dodal by som, že posúdenie celého dejinného konfliktu medzi arabskými štátmi (napr. Sýriou) a Izraelom by bolo vhodné prenechať objektívnym  faktom renomovaných odborníkov a historikov. ()

bearmeedek

Špionský film, podaný trochu jinak, než jak jsme zvyklí. Jedná se o příběh skutečné osoby. Film  působí pozvolným vyprávěním a dokumentuje po kouskách úspěšné akce agenta Eliho, na pozadí jeho soukromého i společenského života. V žádném případě však nejde o jakousi verzi hraného dokumentu. To podrobné sledování se snaží co nejvíce  ukázat osobnost tohoto člověka. Který dobrovolně zasvětil život "pomoci vlasti" a riskoval víc, než musel. Nezvyklé u takovýchto "hrdinů" bylo, že měl ženu a děti. Ale jeho ambice byly silnější. Sacha překvapivě podal výborný výkon a historicky zajímavé bylo i to, že se tam mihnul malý Usáma Bin Ládin. Film považuji za dost zajímavý, ale nehodnotím hodné a zlé. Tady je vždycky fanatismus na všech stranách. ()

hazdrova

Musím sa priznať, že napriek tomu, že seriál všetci odporúčajú a pozerajú, trochu ma sklamal. Je totiž prvú polovicu taký nemastný neslaný, je tam málo akcie a napätia, že vám je v prvej polovici skoro jedno, ako Eli dopadne. Druhá polovica už je lepšia a rovíjajú sa aj vzťahy. Koniec fajný. 3,7* ()

Cooller

"ahoj, já menuju se Borat a po tom pruser co já s Azamat udělal v Amerika mně moje moje milovana země Kazachstan poslala za trest do hnusná dira Syrie, teď koukej na jednu z posledních rolí co budu mit než mně velka Allah potrestá" ()

pushover

Ač je tempo v celku pomalé a vykreslení postav dost podrobné, udrží seriál pozornost a napětí bez problému. Sacha je dokonalej chameleon a role mu sedí. ()

milwaukee

Příběh Eliho Kohena znám z několika článků a knih. Sedělo to dokonale. Vysílačka v mixéru, Salinger ve Švýcarsku, Peugeot 404, čtvrť Abu Rumana a tak dále. Když jsem seriál na Netflixu zahlédl, napadlo mě, že hlavního hrdinu by mohl hrát Borat. A ejhle, ono to tak bylo. Jednak je to jiný muž téhož jména a pak ta podoba. Ani se maskéři nemuseli moc snažit. Žádný extra střílečky, ale i tak dokonalost sama. No a aby seriál přece jen získal tu správnou třešničkou na dortu, objevila se tam rodina Bin Ladinů a chvilku se tam mihnul i sám velký, byť tady ještě chlapec, Usáma. Pět hvězd bez jakýchkoliv pochybností ()

MyrnaAlec

Eli Cohen, nejslavnější agent. Kohen se také zabýval sběrem informací o syrských vojenských pilotech. Znal jejich skutečná i krycí jména včetně rodinných poměrů. Existují domněnky, že tyto informace Izrael využil během Šestidenní války při syrském pokusu o bombardování Tel Avivu; když se totiž syrští piloti se svými letadly přiblížili k cíli, informoval je Mosad, že zná jejich identitu i identitu jejich rodinných příslušníků a že pokud udeří na izraelské cíle, budou jejich rodinní příslušníci zabiti. Syrští piloti prý svrhli bomby do moře a ohlásili na základnu splnění úkolu. Podle bratra Maurice Kohena byl Eli dokonce třetí v pořadí mezi nejvážnějšími kandidáty na funkci syrského prezidenta. ()

George8

V životě by mě ani nenapadlo, že by si herec Sacha Baron Cohen zahrál v takovém napínavém seriálu a k tomu ještě hlavní postavu Eli Kohena. Musím říci, že to zvládl na výbornou. Taky bych chtěl pochválit režii i scénář. Šlo vidět, že Borat není jen tak obyčejný Borat. Výborně natočené !!!! ()

RafaKrakal

Absolutně brilantní špionážní drama, které nejen dává nahlédnout pod "pokličku" syrsko-izraelského konfliktu, ale rovněž přináší opravdovou hereckou etudu Saschy Baron Cohena, který ukazuje, že mu sedí i vážnější role. Tento špionážní seriál mě opravdu nadchnul a nemohl jsem od něj odtrhnout oči. Jasných 5 hvězd. ()

iz67

Tenhle serial me od zacatku necim iritoval. Nekterymi Koenovymi riskantnimi aktivitami, ktere nebyly vubec nutne ? Prilisnym tlacenim na pilu ? Proste Mosad by nebyl tak silnou vyzvednou sluzbou, kdyby se tam delo vsechno takhle. ()

Mamlas

Dva znesvářené státy spolu mají rozpory. Jeden idejemi nabitý agentík se rozhodne být užitečný. Jak asi dopadne? Civilní, velmi zdlouhavý životopisný snímek o jedné loutce na poli středovýchodu. Převládá účelovost a nuda. Takový Borat 3, vzhledem i chováním, jen tomu chyběl humor a netřepala se kamera. (17%) ()

Oxyuranus

Jako každý správný konspirátor tento příběh znám a jeho zpracování je super. Kohen je super i Cohen je super. Jediný, co mě štvalo, byla otravná linka Kohenovo ženy, jinak by to byl fullhouse. ()

Locksley

Tu jejich špionskou klauniádu jsem nevěřil ani jedný figuře a už vůbec ne Cohenovi! Nakonec mi byl jeho osud úplně ukradenej, páč se choval jako hloupej nadšenec! ()

zdenzo

Místy musíte odpustit doslovnost (malý osama bin ladin)' ale (ne)herecky vykon SBC je perfektni. Skvela filmarina 4,5* ()

Bajo.

Když Sacha Baron Cohen nedostal roli Freddie Mercuryho,tak je pochopitelné že si vybral jiného černovlasáče s zapamatovatelným knírkem... No jenomže to je asi všechno co mě na serialu zaujalo skvělá a hlavně vážná role s kterou si Sacha B.Cohen náramně poradil.Celkově to na mě působí tak nějak levně a odbytě a myslím ,že by si z toho dalo vymáčknout daleko víc.Každopádně plusový bod je v tom ,že mi seriál přiblížil jednou zajímavou postavu a až budeme brát v dějepise 60 léta na blízkém východě tak zase budu excelovat :) 3,5* ()

Blazis34

Zajímavý seriál o jednom skvělém špiónovi. Intenzita dílu byla kolísavá, ale poslední díl byl velmi zdařelý. Až tehdy jsem zjistil, že je inspirován skutečnou událostí, což příběhu přidává na dramatičnosti. Sacha Baron Cohen ukázal po Boratovi a jeho drsnou stránku a vedl si nadmíru dobře. The Spy stojí určitě za podívání, avšak nemůžu říct, že to byla zas nějaká velká pecka. Hodnotím za 60%, tři hvězdy. ()

erpe

Strašné zklamání. Prázdný a nudný seriál s Cohenem o Cohenovi. Je vidět, že se to strašně snaží být "chytrým dramatem", ale po prvních pár krůčcích správným směrem to zakopne o naprosto nevěrohodnou scénu, ze které úplně křičí oslí můstek (nebudu vyjmenovávat, je jich moc). Pokud se na to rozhodnete kouknout za účelem doplnění vzdělání, tak zůstanete na půli cesty. Ze seriálu jsem si odnesl jen to, že nějaký Cohen existoval a o co zhruba šlo. Hra s tím, co se skutečně stalo, co se možná stalo, co ne a co je autorskou licencí, tomu ještě dodá na síle. Kdo chce víc, musí googlovat. A mě po chvíli zjišťování informací došlo, že je mi to vlastně jedno, tenhle region se mi protiví a jestli Cohen byl takovýhle špion, tak si o ten provaz prostě koledoval...což se předpokládám týká jen tohoto seriálového Cohena, ten skutečný mohl být možná machr. A co se týče výkonu SBC...hraje tu sice vážnější roli, než v jaké jsme na něj zvyklí, ale i když se snaží a není to úplná hrůza, stejně mu to prostě ještě nejde a není přesvědčivý. Už jen jeho vysoká postava, chodící zvláštním klátivým až legračním způsobem by musela být podezřelá. Když podobný úkrok do dramatu udělal Jim Carrey, bylo to prakticky okamžitě geniální. Někdo to holt má, někdo ne. ()

PF 2020

PF 2020