Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

lucascus

Nic naplat, ale zřejmě se jedná o nejlepší český porevoluční muzikál (kam se hrabou Šakalí léta). Písničky jsou legendární, prověřené zlatými šedesátými léty. Kostýmy jsou občerstvující, stejně tak jako herecké výkony, a jestliže se na Filipa Renče v poslední době kydá jen hnůj, tak přesto nikdo nemůže tvrdit, že svou určitou kvalitu má. ()

hroubek

Jako, že fakt dobrý. Po vizuální stránce mě to bavilo. Písničky super, herecky, taky moc dobré a sedla mi ta retro atmosféra. Není to dokonalé a má to dost chyb, ale bavilo mě to. A ten melancholický konec je velmi dobrý. ()

lykan9

Dříve jsem byl k Rebelům až moc krutý. Já ale na tenhle styl prostě nejsem a asi nikdy nebudu. Přesto aspoň dvě hvězdy dám. ()

davidek

Pokud lze srovnávat muzikály "Kdyby tisíc klarinetů", "Starci na chmelu" s Muzikálem "Rebelové". Něco bych vytkl¨nul Rebelům. Spousta starých písní a málo původních. Muzikály mám rád, ale radši se podívám na ty starší. Něco mi dali. V Rebelech jsem si jen zavzpomínal. Jinak celkový dojem velmi dobrý. ()

mandlova

Tento film upřímně nenávidím - na střední škole jsme šli na avizované představení Kytice do místního kina, těšila jsem se celý týden a pak nám s omluvou, že se opozdila distribuce, pustili Rebely, kterým jsem se chtěla vyhnout velkým obloukem. Jediné, co je na tomto filmu k vydržení, jsou chytlavé staré songy a Tomáš Hanák. ()

mirec88

Taký príjemný letný český muzikál, ktorý neurazí, ani nenadchne, zato mňa dosť šokoval koncom, ktorý bol vynikajúci. Plus pekné pesničky, pekné herečky a príjemná atmosféra. ()

Autogram

Rozkošný retro muzikál s dobrou hudbou, chutnými kostýmami a ženským obsadením. Obdobie je neveselé, ale o to farebnejšie sú celé scény a nálada, samozrejme okrem tej záverečnej, ktorá to zaklincuje celkom inak, ako by sa čakalo. Soňa Norrisová vo vedľajšej úlohe ako potenciálna druhá matka svojej sestry Zuzany je celkom zaujímavý paradox. –––– Dobře, ale nauč se Bacha. Chce to Bacha. Bacha si dej! ()

šerminator

Renč udělal něco pro sebe netypického, mi příjde - natočil pěkný film! Pěkný ve smylu jak já říkám malebný. Ta vizuální scéna se mi moc líbila, co na tom že to vypadá lacině (papundeklově)... je to fajn. Kamera suprově, velmi mi to připomíná filmy Jana Svěráka. Herecké obsazení se taky podařilo na výbornou (no jo Révai, jak by to byl jediný hezoun ve filmech co neumí hrát). V muzice já sice dávám přednost rockověším peckám 60.let, ale tydle připitomnělé krásné písničky perfektně sedy na připitomnělý děj. Někteří to také zmiňují, muzikály prostě nemají pořádný děj a furt je to jen dokola ta červená knihovna. Jenže k odpolednímu nedělnímu odpočinku u TV to bohatě stačí a vydržet se na to koukat taky dá, takže za mě vyšší počet. ()

MI-380

Šedesátky přebarvené, rozezpívané, přeplněné krásou a energií mládí, příjemně nostalgicky zidealizované. 90 % ()

Specs

Hlášky: kluci: - "Tak ať nám stojí!" Olda: - "Na to já si teda připíjet nemusim..." & Bob: - "Věříš v lásku na první pohled?" Bugyna: - "E-e." Bob: - "No tak se podívej ještě jednou." & Eman: - "Já jsem celý ogrcaný od vaty." Šimon: - "Jednou jsi ve vatě, tak si to užívej..." ()

Bernhardiner

Jestli tenhle snímek v nečem vyniká, tak jsou to písničky. Songy jako Pátá nebo Ššš jsou neoposlouchatelné. Jsou dobře zazpívány a použitá choreografie k šedesátkovému ladění snímku pasuje. Se zbytkem filmu je to znatelně horší. Příběhů o lásce jako trám, která byla násilně rozdělená, bylo již natočeno mnoho a tento se určitě neřadí k těm nejlepším. To bych však ještě odpustil, neboť tohle je muzikál, a věch jde o děj minimálně. Hlavní slabina se však nachází v hereckém obsazení. Zuzana Norisová sice není žádná velká herečka, ale její přítomnost se (i díky její pohlednosti) dá snést a navíc je pohybově nadaná. Co ale dělal Jan Révai v roli nejkladnějšího z nejkladnějších, nikdy nepochopím. Při sledování filmu jsem si říkal, že by stačilo nasadit mu rohy a byl by z něho pěkný čert. Nebo by měl mít alespoň stranickou legitimaci. Tu však možná měl třídní debílek a synáček velvyslance v Moskvě zahraný kýmsi, jehož jméno mě ani nenapadlo hledat v titulcích, stejně jako jména představitelů jeho dvou soudružských kámošů, Terezčiných kamarádek a spoluuprchlíků pana charakterního (i když Noska už jsem znal). Jejich herecké (ne taneční) výkony by se dal shrnout pod slovem "propadák". Opravdoví herci (Němec, Bohdalová, Poloczek) se sice ve filmu vyskytují, ale dostali příliš málo prostoru na to, aby tu hereckou nekvalitu vyvážili. Alespoň, že se Révai vrátil na místo činu... 50% ()

Jello Biafra

Jeden z mála filmov Filipa Renča, ktorý sa mi páčil. V detskom veku som bol na tomto filme v kine a dodnes si pamätám svižné muzikálové čísla a hlavne roztomilú Zuzku Norisovú v hlavnej úlohe. Dokonca aj šesťdesiatková retro štylizácia je veľmi dobre spracovaná. ()

kisha

tohle je prostě dobrej muzikál a nikdo mi to nevymluví...muzikál stojí na hudbě,nikoliv na ději a ten je tady navíc poměrně obstojnej, naivita a typizovaný postavy (klaďas, záporák, kráska..blabla) sou tam posazený podle mě naprosto záměrně a nic to tomuhle filmu neubírá...no a nakonec oceňuju vypiplanost 60ek a originální prolínání choreografie jednotlivých písní v "reálu" a ve "studiu" ()

G.W.Bush

Největším pozitivem filmu je to, že Renč svou pestrobarevnou vlezlost neskrývá, nýbrž ji povýšil čestným způsobem na umělecký princip. Tentokrát to u mě vyhrál, přestože málokdy má alespoň na remízu. ()

ranp

Tohle se Filipu Renčovi fakt povedlo. Krásný písničky, krásná Zuzka Norisová a velmi dobré zachycení atmosféry tehdejší doby. U mě 75%. ()

LadyVader

Film s naprosto skvělým hudebním doprovodem. Mám ráda tyhle retro snímky. :-) Akorád škoda konce.. "Where have all the flowers gone.." ()