Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

Ferinka

Naprosto dokonale si vzpomínám, jak mě jako třináctileté dítko tenhle retro muzikál uchvátil a zároveň nasměroval vkus pubertálních slečen v té době – do módy přišly pastelový barvy a „áčkový“ sukně, plastový naušnice a šátky ve vlasech, na každým rohu zněly písničky ze šedesátých let a leckterá dívčina chtěla mít boty a vlasy jako Zuzka Norisová. To, že Rebelové byli především ódou a přehnanou adorací na legendární šedesátý léta mi došlo záhy, hned jak se k člověku začaly dostávat informace o běžném životě v tý době a začínaly se propojovat historicko-politický aspekty. No ale uznejte, i když je to tak přeslazená záležitost, není to krásný? Už jen konec stojí za zamyšlení – emigrace, loučení a zrada k tomu tehdá patřily stejně tak, jako že si holky tupírovaly vlasy a tančil se twist. A pokud se mají dnešní děti dozvědět aspoň něco o osmašedesátým, tak budiž, sice to bude žalostně málo, ale ať je to aspoň z Rebelů a ne z Anglických jahod ()

Cejny

Hodně dobrý filmový muzikál se Zuzkou Norisovou a Janem Révaiem. Romantický příběh ze 60. let je prostý a jednoduchý a rozhodně se mu dá uvěřit, že se ve skutečnosti někomu přihodil. ()

dita.krizova

„Věříš v lásku na první pohled?”... Ach, tady mi dochází slova. Moje srdcová záležitost, i když musím přiznat, že to nějak moc výjimečné není. Krásná Zuzanka (má někdejší platonická láska) polichotí očím a soundtrack á la retro líbezně zahraje ouškům. Něco nepopsatelně sladkého. ()

Babous

Rok 1968, jedno české městečko, sympatičtí hrdinové a spousta krásných dobových písniček. Fascinuje mě, jak se to z lehké muzikálové komedie změní v poměrně hutné drama na konci. Líbí se mi využití šedesátkového stylu v kulisách a kostýmech, a taky zajímavě zakomponované písně - San Francisco ke konci, Stín katedrál jako romantický motiv. Paráda! Takových filmů potřebuje česká kinematografie víc. ()

Maynard.

Ale jo, musím a rád to udělam, uznat, že tohle se Renčovi povedlo. V podstatě asi nejvíc z jeho režijní tvorby. Jo, je to tak, moc kvalitního toho za sebou tenhle chlapík nemá. Na Rebelích se mi absolutně nejvíc líbí všechny ty krásný barvičky. Každá scéna je tak perfektně barevná (a to ani nemluvím o těch s písničkama, který sou tuplem barevně pestrý). Tohle se skutečně vidí jen zřídka. Nejvíc mě asi baví Hanák a starší Norisová, to je povedená dvojička. Trampoty mladých maturantek, který večko moc prožívaj mě až tak neberou. Ale naopak je zas celkem silný příběh okolo 3 borců, kteří si nechtějí dále diktovat od zelených mozků :o). Moc českých muzikálů skouklých nemám, snad jen tenhle a Šakalí léta. Tady sou fakt chytlavý songy, ale Šakalí léta a bejby to na plátně prostě uměl rozjet víc! ()

herr_carter

Příjemný muzikálový příběh s hezkými písničkami, jihlavským skvělým divadelním hercem Ondrou Šípkem (bohužel jen v miniroli) a trpkým koncem.......... moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Jiří K. odpad!

Fuj. Bez uzardění, jeden z neblbějších českých filmů posledního desetiletí. Hódně barevné, všichni jsou vysmátí, veselí, zamilovaní, kostýmy alá Benetton, styling podle časopisu Burda, tristní herecké výkony. Nene, takhle to u nás v 60.letech nevypadalo. K naší smůle... ()

klúčik

Filip Renč natočil dobrý film. Je tu výborná hudba, na ktorú sa nedá zabudnúť. Tento film mám rád, až na ten smutný koniec , ale presne o tom to bolo!!!!! Vo filme si zahral aj Ľ.Kostelný, ktorý dnes jejeden z najviac obsadzovaných mladých hercov ( najmä v Profesionáloch je výborný ). Ešte osobné vyznanie v tomto filme sa mi Z.Norisová páčila, ale dnes ju dosť nemusím....neviem prečo?????80%. ()

Billie777

Asi jeden z nejlepších českých muzikálů. Příběh je sice neoriginální ale tu u muzikálů ani tak nevadí, vždyť i ta slavná Pomáda je na tom stejně. Dobrá parta v té době mladých a neokoukaných herců (životní role Zuzany Norisové), hezké písničky, kostýmy, skvělá režie. Film měl tempo, sálá z něj dobrá nálada, tedy kromě toho konce, který diváky i trochu dojmě. Muzikály odehrávající se v 60. letech jsou nejlepší. ()

Zagros

Tenhle film u mě začal rovnou s mínusem. V televizi šel na jaře, když jsem sám maturoval a v té době jsme měl pocit, že mi maturitu všech pořád připomíná, což mě dost štvalo. Muzikály mě navíc moc neberou a proto Rebelové u mě nemohli dosáhnout na vyšší hodnocení. Naštěstí se povedlo obsazení, Zuzce Norisové to fakt seklo, a taky výprava, která je jásavě barevná, ale ne přehnaně. Za to si Rebelové dvě hvězdy zaslouží. ()

klukluka

Zajímavý režijní nápady, sympatickej casting, vynikající kamera, příjemná atmosféra, hezký písničky...jo, tohle je převážně prima. ()

Theraphosa

Velice úsměvný film, který nám příchod našich "přátel" z Ruska zobrazuje s něčím, co mi připadalo jako ignorace. Jan Révai, ať chce nebo ne, už nikdy nikde nezahrál svoji roli tak, jako zde (možná na tom má svoji zásluhu výběr projektů, kterým kejvne že...) a herci jako Zuzana Norisová, nebo Tomáš Hanák patřili rozhodně k tomu nadprůměru. Rozhodně nesmím zapomenout na pochválení Jana Kalouska, který song Flowers in your hair přezpíval k nerozeznání od originálu.75% ()

Honzick

Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů. Retro písničky jsou vynikající, prostředí let minulých je propracováno také na jedničku a ten konec je parádní takže já nemůžu jinak...:D ()