Epizody(8)

Slavnou autorku hororů přiláká k návratu její rodné město, kde zjistí, že zlý duch, který ji trápí ve snech, teď dělá pořádnou spoušť ve skutečném světě. (Netflix)

kaylin

Seriál „Marianne“ je ukončený a je to dobře. Ono se i tak místy celkem zdá, že těch osm dílů je docela moc. Je to místy hodně natahované, a to do té míry, že vás to ani nebude bavit sledovat, že vám vlastně bude jedno, jak to dopadne. Pak je tu ale zajímavé odhalení nebo i překvapivý zvrat a vy si znovu řeknete, že to až tak špatné není. A ne, až tak špatné to není. Ale ani skvělé ne. ()

M.i.k.e

občas sice zbytečně na místě přešlapující a na konci sem se v jednom momentu trochu ztratil,ale jinak je Marianne po nepovedeném druhém TO jako balzám na hororovou duši.Když pominu drobné nedostatky,dokáže Bodin velmi slušně budovat atmosféru a bubat jako o závod i ve chvílích,kdy to divák zrovna nečeká.Samozřejmě se nedokáže úplně vyhnout duchařským klišé,ale když už na ně dojde,zvládá je s grácií.Třeba scéna posednutí je asi tou nejlepší kterou jsem viděl za posledních několik let...80% ()

PavelVanekArt

Z celkem působivýho prvního dílu se to změnilo v recyklát hromady filmů a nápadů, co už někde byly a lepší. Škoda. 3* a.k.a 55% ()

cocrHeLL

Po neklidném začátku neklidný konec. Od moderního hororu s vymítáním či posednutím už stabilně moc neočekávám a v prvních 52 minutách jsem se neklidně vrtěl na fleku s očima upřenýma k obrazovce. První díl byl totiž, řekl bych, dost solidně natočená znepokojivost a od toho se až do konce neupustilo. Až na pár výjimek bylo docíleno výsledného efektu skvělou filmařskou prací a nikoliv lacinými triky, na které jsem velice alergický. Frantíci Samuel Bodin a Philip Lozano se na netflixu teda ukázali v dobrém světle. A jejich tvorbu budu sledovat i nadále. ()

vnimatkrasu

Marianne bohužel zhasne příliš brzo. Konkrétně v částech, kdy se snaží o mytologii (která je meh), o postavy (který jsou svorně nesympatický) a zabije potenciál záporácký stařeny (která je přitom božská). Než se tyhle věci provalí, bylo mi u televize nepříjemně. Řemeslně jde totiž o špičkovou úroveň. Úroveň, která vygraduje v prvních dvou epizodách. Ty si taky budu pamatovat. Ty zbylý zkusím spolknout. ()

filmmovier

Fantastické překvapení. Čistokrevný špičkový horor s vtahující zápletkou a mrazivou (a nepříjemnou a skvostnou) atmosférou. V krásném venkovském prostředí, s extrémně sympatickou hlavní hrdinkou a od francouzských tvůrců. A už jsem zmiňoval skvostný děj, mrazivou atmosféru a poměrně nemalou originalitu, to vše navíc v perfektní režii. A ty neklidné výjevy, šokující momenty... no prostě skvost. A rozhodně ne malý. Velký skvost. Pravdou ovšem zůstává, že ve druhé polovině seriálu už toho bylo občas trochu moc a děj se začínal trochu vléct a rozpadat (ale jen subjektivně a nepatrně, naštěstí se nerozpadnul a finále mnohé napravilo a slíbilo zajímavé věci). A hudba je taky naprosto dokonalá. Marianne je skutečně jedna veliká seriálová paráda a nejlepší čistokrevný horor nejen tohoto roku, ale minimálně celého desetiletí. A navíc na pokračování! Co si přát víc? ()

Jaro.Krafcik

Tak francúzska netflix tvorba prekvapila a ponúkla ozaj dobrú osem dielnú sériu. Seriál bol dostatočne temný a hororový. A trochu aj pripomínal hru Alan Wake. Ale tá 5 epizoda bola dosť odveci, opäť sranda z katolíkov, farár si zapáli v spovednici alebo odseknuta hlava Krista bola úplne cez čiaru. Posledná epizóda ma presne názov dňa ktorý som to dopozeral, žeby náhoda ? Sklamalo finále ale o trochu lepšie ako The Haunting of Hill House. 3,5* ()

LuciusWlk

Jsem vždy rád, za takové seriály. Není jich mnoho, nemám potřebu řešit ptákoviny, nechal jsem se unášet. Těším se na další řadu! Tohle se může ještě pěkně zvrhnout. :) ()

bari68

Prvá epizóda tohto seriálu sa vyvýjala a rozbiehala tak, že som bol nadmieru spokojný a čakal ďalší ,,Haunting of Hill House,,. Bohužiaľ mi tento optimizmus dlho nevydržal a s pribúdajúcim časom sa z toho stala zbytočne naťahovaná a nechcene úsmevná rozprávka pre dospelých, ktorá bola navyše plná nesympatických hlavných postáv. Je veľmi zlé, keď diel trvajúci niečo málo cez pol hoďky dokáže aj nudiť. Samozrejme záver scenáristicky otvorený pre druhú sériu ( ktorú už asi sledovať nebudem ). ()

666Carnage

Příjemná francouzská hororovka co se dá velice rychle shlédnout pokud máte čas. Hlavně netflix už to má u sebe v českém dabingu takže pohoda pokud se Vám nechce číst. Některé temné scény jsou fakt povedené a i když prokouknete brzo příběh nic to nekazí na celkovém zážitku. Hlavní hrdinka mi byla od začátku sympatická a místo kde se to odehrávalo bylo taky pěkný. Hororové prvky tu jsou ale lekačky zde asi nehledejte i když někdo třeba nalezne. Na těch pár hodin to určitě zabaví a není to žádná hovadina. Bylo to i promyšlené a čarodějnictví zde bylo i docela povedené. Za mě pěkných 75% ()

mclenin

Netlix po roku opäť doručil hororový seriál a opäť neprestáva prekvapovať, jednak prístupom k látke a jednak tým, že vôbec vstupuje do vôd žánru a čerí vodu (čim pochopiteľne musí potešiť každého fanúšika hororu). Marianne boduje výbornou, pochmúrnou atmosférou prímorského mestečka Elden a tajomnou mytológiou nadväzujúcou na históriu čarodejníctva, využívajúc prvky ghost a curse hororu. A s atmosférou a strašením diváka pracuje tak umne, že miestami je napätie doslova hmatateľné, inak povedané - dokáže vystrašiť, čím predčí aj niektoré komerčné hororové filmy (nielen) posledného obdobia. Kvitujem aj prácu s čiernym humorom, podarený soundtrack a sympatický casting. ()

tenebrae86

Ten pocit, když vám Netflix naservíruje seriál podle vašeho gusta jen proto, aby po první sérii oznámil, že se projekt ruší :(. ()

Flopik

Popravde som trošku sklamaný , od seriálu som očakával viacej. V prvom rade treba povedať že je to príjemne atmosferický hororový seriál s tématikou ktorá ma ohromne baví.Marianne má silné hororové scény kde sa zľaknete, budete cítiť nepríjemne no bohužiaľ aj dosť veľa hluchých miest.Herci nie sú vôbec sympatický možno až na jednu dve výnimky, postavu ktorej by ste fandili si ťažko nájdete.Tak isto aj dosť veľa nelogických vecí, ako napríklad že nikto skoro nerieši úmrtia postáv, dokonca ani poriadne vlastne rodiny.Pochváliť chcem prvú a piatu čas tie boli naozaj výborné a tak isto aj finále aj keď nebolo podľa mojich predstáv. Celkový koniec nechal dvere otvorené, neviem či je to však dobrý nápad. Za mňa niekde medzi 3 a4* no budem milý prikloním sa k lepšiemu. PS: Nechápem prečo starenku ktorá bola najdesivejšia postava odpísali tak skoro. ()

Harpy

začiatok ? nášlap ! jak ja som sa bála, fuj, už ma hoc čo nenadhodí do vzduchu ako sa zľakem, ale tu som bola ako na ihlách. Boli silné momenty, dobré budovanie strachu, škoda že to ďalšími dielmi postupne strácalo dych, nakoniec to už bolo skôr priemer, ale za mňa si to zaslúži tie 4*. Starenu mali nechať dlhšie, dosť by to pomohlo. Príbeh bol tiež super, dobre spracované aj keď to malo svoje muchy. ()

petikacka

Pokud přežijete nudný 1.díl a pak překonáte divné další 2 díly, tak budete odměněni zajímavým creepy-filozofickým dějem. No opravdu je to k zamyšlení a opravdu se mi chvílemi ježili vlasy i chlupy po těle a to nejsem žádné vořezávátko. Emma si nevybrala dobrou cestu zato nejjednodušší a to se ukáže býti velmi špatným rozhodnutím. Tak se s tím rozhodne něco udělat...Kupodivu mě to fuckt bavilo (tedy kromě již zmiňovaných 3 dílů) a zajímalo by mě jestli bude něco dál. Já bych do toho šla...Za mě bubusmutných 85% ()

warrenur

Priemerny francuzsky "lakackovy" pocin. Nebyt toho zlahcovania, nepatricneho a obcas az hlupeho spravania sa postav, mohlo to byt o dost atmosferickejsie. Mnoho linii i zvratov pozname z ducharin, ci inych podobnych kuskov. Za mna slabsi priemer. Siahnite radsej po Haunting of Hill House. ()

Rockerman

Vcelku povedená série s hezkými lekačkami, jejíž úroveň snižovaly ty milostné vsuvky. Ty tam nepatřily a jen zbytečně otupovaly pracně vybudované napětí. Všechno bych celkem chápal, ale proč byli všichni kluci zamilovaní do svérázné a nehezké Emmy mi jasné není. ()