Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

DaUr

"Sbal prachy a vypadni" bylo podle mě o něco málo lepší, ale i Snatch je úžasně originální, chytrá (i přes ty fucky, ano) a svižná podívaná velmi podobná Ritchieho předchozímu snímku. Jak jsem Stathama neměl rád, po těhlech dvou filmech u mě stoupl o 100%. Pitt, toho není třeba komentovat. A jako bonus parádní Vinnie Jones a Del Toro, kteří sice nedostali moc prostoru, ale i to málo využili naplno. 88%. ()

Dado

Guy Ritchie opäť splnil všetko, čo som od spojenia krimi a komédie čakal, ani na chvíľu som sa preto pri Podfu(c)ku nenudil. Pokiaľ by nestačilo ani toto uznanie, vytiahnem ďalšie. Je to najlepšia krimi komédia, akú som kedy videl. V hlavnej úlohe nesklamal Jason Statham a samozrejme Brad Pitt s jeho prehnaným prízvukom je proste nezabudnuteľný. Slovenský dabing tohto filmu je jedným z mnohých, ktoré všetkým jeho "kritikom" dokazujú, že postavy vedia aj v slovenčine vypustiť z úst tvrdšie výrazy (priam kultový je najmä výrok Stathamovej postavy, ktorej prepožičal hlas Tomáš Maštalír: "Tak a sme v piči!"). S niektorými časťami prekladu by sa však dalo vyhrať ešte viac a je škoda, že Emanuel Hason sa nepokúsil o akúsi obdobu spomínaného Pittovho prízvuku, vďaka čomu narážky naň vyznievajú v dabingu nezmyselne. (90%) ()

Helmutek

Za mě o ligu lepší než Lock, Stock. Cikán Pitt trollující s bledě modoru maringotkou pro svojí matku, jeho souboje v ringu, pak úžasně nechutnej Brick Top se svejma prasatama, pískací pejsek, rabín Benicio del Toro, repliky revolverů, scéna s přepadenim herny, protiletadlová brokovnice, a hlavně to, jaký to jsou všichni tragédi. Film má úžasně zamotanej a propletenej děj, skvěle psaný dialogy, obdivuhodnou koncentraci absurdních situací, ale předevšim je to fakt sranda - kdybych nevěděl, že to točil Ritchie, tipnul bych, že to je Tarantino v nejlepších letech. WTF moments: Pitt byl jako "cikán" skvělej (i s celou tou svou partou papouškujících podržtašků), ale nevim, koho chce Ritchie touhle bandou normálních bělochů přesvědčit, že má jít opravdu o cikány. ()

Papa Wu

Za mě probroušenější gangsta diamond než Quentinuv Pulp. Ritchie v životní formě. Po 12 opičkách a Tylerovi nejlepší Pittova exhibice. A OST par excellence! #DontgoinEngland ()

BROKEN_

Podfu(c)k = NEJLEPŠÍ RITCHIEHO FILM!!! Z filmu jde cítit ta energie a radost z filmařiny. Scénář nemá absolutně žádnou vadu, je zkrátka BOŽÍ! Herci do jednoho nezapomenutelní, hlavně cikán Brad Pitt, který si kradl film pro sebe. Film má úžasný humor, mnoho skvělých vypointovaných scén, a dějové zvraty, před kterými smekám. Miluju Guye Ritchieho, miluju tenhle film, miluju ty scény, ať už je to Desert Eagle.50 atd............. je toho fakt hodně. Zkrátka a jednoduše, kdo neviděl měl by to okamžitě napravit, plus kdo viděl a nedocenil tenhle snímek, tak ti vzkazuju - " Já si tě najdu, a hodím tě prasatům :D ". P.S. Přiznám se, že po konci filmu, jsem chvíli hleděl s otevřenou držkou, a žasl jsem nad tím, jak dokonalý a nepopsatelný byl tenhle film. Ach jak rád bych chtěl zažít tu radost znova. WOW. TLESKÁM A OBŘÍ PALEC NAHORU!! P.S. Po opakovaném zhlédnutí filmu Gentlemani, jsem změnil názor, a již nepovažuji Podfu(c)k za nejlepší Ritchieho film.... ale i tak, je to jeden z nejlepších filmů od Ritchieho. :) ()

danoo

Oceňujem predovšetkým nápaditosť a extrémnu kreatívnosť Guya Ritchieho, ktorému spolu s celým hereckým ansámblom môžem po druhom vzhliadnutí dať pokojne plné hodnotenie. ()

BS

Určitě slabší než Lock, Storck and two smokin' barrels, ale pořád totální prda s fenomenálním cigánem Pittem a Jasonem Stathamem. Bohužel na pět to nevidím...ikdyž za tu parádní s cénu s Desertem a Borisem...nevím nevím :) ()

Zdeňka

Bratranec Avi, Sol, Mickey, Vinny, Franky čtyřprsťák, Turek, úžasný George, Tommy, Kulkozubý Tony, Boris břitva, Doug hlavička a Kruťák. Ústřední třináctka filmu, kde jde překvapivě o prachy, drahý kovy a box, který není soutěží v lechtání. ()

gjjm

Taková britská vykrádačka Pulp Fiction, obsahuje dokonce několik podobných motivů. Perfektní kamera, určitě dost slušná atmosféra ilegálních boxerských zápasů, docela vtipný scénář, i když ne tak promyšlený jako u evidentního (a přiznaného) vzoru filmu. Snatch je mnohem líbivější, ale méně promyšlený než bez servítků vykrádaný nejlepší film všech dob, ovšem musím uznat, že se v rámci možností docela povedl. Mimochodem, britská gangsterská komedie rozhodně neznamená gangsterská komedie s britským humorem. Fakt, že na vašich bouchačkách je napsaný "replika" a na mý "Eagle", by měl urychlit vaše rozhodování. P. S. Pro ty, kteří mají pochybnosti o vzhledu cikánů z filmu - nejde o Romy, ale tzv. Irish Travellers neboli Tinkers - etnicky zcela jinou, byť sociálně podobnou skupinu. ()

JayJay

Guy Ritchie je borec natočit tak vtipnou ,sprostou a propletenou krimi-komedii je umění. Snatch se mi ještě o chlup líbíl víc než Sbal prachy a vypadni a to už je co říct. Vinnie Jones opět v roli tvrdáka, která mu k jeho drsné povaze sedí, Jason Statham opět v průšvihu a Brad Pitt ..cigoš :-). ()

KitFisto

Co k tomu říct. Sakra ja u toho usnul. Na tom filmu neni skoro nic dobrého, až na ty zvučná jména. Sbal prachy byla pecka. Tohle mě nebavilo ()

ywo666

Beriem späť. Ked som bol mladší film sa mi vysoko nepáčil. Teraz po rokoch ho pozerám znova a uznávam, že to ultimátna vec. Brad Pitt je super, rovnako ako jeho postava. Rovnako Vinnie Jones. Vlastne čo kecám. takmer každá postava je tu hustá. Hlášky ultimátne. Situácie dokonalé. Lock, stock and two smokin barrel mi prišlo o máličko lepšie. Tu mi vadili niektoré experimenty z vizuálom. každopádne V Ritchieho filmoch sa za 104 minút stane dva krát toľko ako v inom filme za dvojnásobný čas. 4 a pol*. ()

asirtes

Škoda len, že Mr. Statham nemá v sebe ani toľko charizmy, aby bol konkurencie schopný (aspoň) penisu Mr. Siffredi. ()

tomxxx

Úplně jsem film nepochopil, ale moc mi to nevadilo...divné. Stathama moc nemusím, ale tady se mi celkem líbil, a Brad Pitt to všechno podtrhl. ()

uiu

Rozhodně nesouhlasím, že si film zaslouží být na tak vysoké příčce nejlepších filmů na csfd, ale nepopírám, že je to příjemná gangsterská komedie s promyšlenou zápletkou, dějem a spoustou zajímavých postav. První reakce: Jason Statham s teplým britským přízvukem? WTF? :D Stejně tak si bude Čech ještě dlouho říkat WTF při americko-britské představě cikánů (postava Brada Pitta), kteří s těmi našimi nemají společnou ani barvu kůže, natož jejich obchodní schopnosti. Příjmená napínavá komedie, na kterou se možná podívám ještě podruhé a víckrát už asi ne :) ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (více)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (více)