Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

Kutkey

U tohoto filmu absolutně nechápu vysoké hodnocení, celých 168 minut jsem se nudil, už jen ten příběh o tom jak se někdo potápí do hloubky, kde může zemřít, za účelem překonat někoho jiného je stupidní. Herci teda nezklamali a proto 2*. ()

Kubi21

Už jako kluk jsem byl tímto filmem okouzlen a i v dospělém věku je to samé. Prostě ten film má neskutečnou energii, hloubku, cit, sílu a opravdouvou magii a imaginaci mořem, která vyzařuje z filmu každým políčkem. I tu Rosannu jsem schopen akceptovat. A při loučení Jaquesa s Enzem se mi vždy derou slzy do očí. Krásný film. ()

zuzzuli

Tento film nebyl slabý jen byl poněkud dlouhý (omylem jsem se dívala na delší verzi 168 minut), takže časem opravdu nudil. Zajimavé téma, ale ani herci mě moc nezaujali. Přestože děj nebyl natolik záživný, abych se na něj někdy v budoucnu koukla, tak film nebyl v podstatě tak špatný :-) ()

Hrabovo

Co to lidi ponouká,aby riskovali život jen pro to, že lze někam vyšplhat, skočit,ponořit se...Člověk má pocit,že ti dva v životě neudělali nic užitečného, jen přejížděli od soutěže k soutěži,aby se nakonec přesvědčili,že hlouběji už nelze a že rádi položí život pro to nelze... Milostný příběh banálnější být nemůže a hlavní ženská hrdinka hraje pouze tím, že si rozcuchá vlasy a zírá, roztomilé, brrrr... Možná jsou 2 hvězdy moc! ()

subic

Miluju to a jednou za čas na to moc rád koukám. Tohle bylo moje úplně první setkání s megacharismatických Jeanem Reno tak asi v roce 1990 na nějaké ojeté VHSce. Tento snímek zcela jistě patří k tomu nejlepšímu z francouzské kinematografie. Luc Besson v nejlepší formě, vizuálně je to pořád skvostné i po víc jak 30i letech, vynikající soundtrack, úchvatné exteriéry a pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty :-) Ještě poznámka, krom oficiální verze 132 minut ještě existuje prostříhaná verze TV Nova, která má asi 115 minut a formát 4:3, nechápu. ()

kubilov

Úchvatné! Absolutně úžasné! Luc Besson ve své mistrovské formě dokázal udělat strhující a pohlcující podívanou i z tak zdánlivě nudné disciplíny jako hloubkové potápění. Nádherná kombinace audia, vizuálu, příběhu, herectví i atmosféry. I ve filmografii Luca Bessona tak trochu zapomenutý film, který je však opravdovým pokladem na dně moře. Navíc s úžasnými exteriéry. ()

Mistr_Moon

Bohužel jsem viděl režisérskou verzi, která je fest dlouhá. První polovina je super, nese se v odlehčeném duchu s komickými situacemi. Kdyby film skončil po hodině a půl (jak se chlapci sjedou na ropné pošině) vůbec by to nevadilo, avšak poté nastává dramatická část, řeší se vztahové problémy závisláka a znuděné buchty a samozřemě se soupeření rivalů musí ke konci vyhrotit, aby publikum mělo na co vzpomínat. ()

DJ Kritik

Moje prvé stretnutie s Bessonom a okamžite som si ho zamiloval. Ak mal niekto rád delfíny, tak po tomto filme cítil, ako to je o ňom a chcel tak žiť ako hlavný hrdina. Jean Reno ako nezabudnuteľný Enzo je tu jeden z tých, ktorý tento film vytiahli do nedostihnuteľných výšin.Jean-Marca som už neregistroval v iných filmoch, ale v tomto bol výnimočný. Je inak pozoruhodné, že na našom teritóriu sa vyskytli až tri druhy zostrihu, kde v televízii bola aj malá časť, ktorá sa nedostala do VHS zostrihu. ()

Joiner

Viděl jsem až dnes. Ani nevím, proč jsem se filmu tak bránil. V době kdy film vznikl mě nějak minul a později mě od "potápěčských" filmů odradily pozdější pokusy převážně americké. Tenhle film mě dostal jak nostalgií ( přesto čučím nad rokem vzniku), tak i příběhem a stylem vyprávění. ()

Pete

Magická hlubina je krásný film o posedlosti, a vůbec se nedivím, že pro některé diváky to byla vyloženě srdcovka. Pro mě tedy ne, i když obdivuji ten duševní přesah, který tam prostě je, a nejde jen tak pustit z hlavy. Myslím, že Besson (který vždy uměl skvěle pracovat s herci) se měl soustředit jen na moře, potápění a vztah těch dvou vodníků, kteří doopravdy žijí jen pod hladinou. Všechny komické vložky a scény s Rosannou (při vší úctě) bych pak vystříhal, a stopáž zkrátil o hodinu. Takhle se to neúnosně vleče vzhledem k tomu, že tu prakticky není žádný děj, a s postavami se stejně nemohu plně sžít. Hudba Serry každopádně sedla jako ulitá, bez ní by byl zážitek poloviční. ()

Tominni

Magická hlubina, vizuálně a hudebně nádherný film, o lásce k moři a potápění, které někdy mohou být více než vztahy lidské. I přes překonávání rekordů je film možná až moc dlouhý, ale ten silný závěr hodně vynahradí. Velmi solidní čtyři hvězdičky ()

ostravak30

Opět lehce proti davu s tím, že nejvíc na mě nakonec působily podmořské scény, kterých bylo žel bohu i vzhledem k názvu nějak málo. Tím, že má film přes dvě hodiny bych od něj čekal víc. Začátek slibuje napínavější nebo alespoň poutavější příběh. Jenže my sledujeme dva muže a ty dva nespojuje jen přátelství. Ještě zajímavější by bylo, kdyby byli úplně protichůdní. Jenže jsou si až moc podobní a do jisté míry jsou oba vlastně podivíni. Následují vzpomínkové návraty do dětství, samotnou kapitolou je pak láska. Chvíle euforie střídají chvíle smutku a depresí. A to všechno se vzájemně prolíná s pozadím závodů ponořování do hlubin a delfínů. Jenže mezi tím vším je také moc nudných momentů a přes docela povedenou hudbu mě osobně film, který místy padal až do psychologického, nebavil. ()

SB

Film Bessona, který skutečně ještě nebyl zasažen komercí, jehož hodnotu spatřuju mimo jiné v osvětě do té doby veřejnosti neznámého sportu nádechového potápění (i když zrovna populárně formou té nejhorší disciplíny). Vytknul bych v některých místech až přílišnou populárnost a spojování až komediálního humoru s naprosto vážnými scénami. Hold Jacquesovi Mayolovi a Enzu Maiorcovi. ()

andranyk

Tento film je pre mňa zážitkom na cely život, zanechal vo mne nezmazateľnú stopu. Vraciam sa k nemu znovu a znovu, ako k droge ktorej sa nedá zbaviť... Viac nemám čo dodať. ()

x_ander

Nádherné drama o třech lidech a jedné (dvou?) velké vášni. K moři, k potápění, k druhému člověku. Není bez chyby, stopáž je trošku přemrštěná a na hudbu Erica Serry nejsem, ale herecké výkony hlavních protagonistů (hlavně Jean Reno si svou roli vyloženě užíval) a Bessonův obrovský cit, se kterým snímek točil, posouvá Magickou hlubinu hodně vysoko. ()

route60

Luc Besson ve své nejlepší formě a Magická hlubina je přímo reklama na moře samotné a tento úchvatný sport, nezapomenutelný Jean Reno. ()

papuchalk

Jó kdysi dávno se točily kvalitní filmy, které nebyly jen o vizuálu, ale měly duši. Patří mezi ně i tento. Jen když do toho postavím logiku, tak nechápu co dva kamarády natolik přitahovalo ke hloubce 120 metrů, kde je totální tma, zima a nic tam není slyšet a nemůžete se tam nadechnout, čím je to lepší než život nahoře? Pochopil bych free dajving u korálů s delfíny, to nádhera asi je, ale láska ke tmě, zimě a osamělosti je mimo mé chápání. ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“