Epizody(6)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (6)

Mělas to vědět (2020)

Vcelku priemerna rodinna drama tociaca sa okolo brutalnej vrazdy milenky a posledne dve casti i aj zo sudnej siene. A hoci tu hraju majitelia zvucnych mien, herecke prejavy, zlast "nestarnucej" Nicole, ktora tu hra psychologicku ma presviedcaju skor o psychopatickej reakcii. :) Ale mozno sa jedna o poziadavku zo scenara. Tak trosku hra na macku a mys so zasievanim pochybnosti v mysli divaka, co bolo miestami az prilis okate a prvoplanove. Za mna len priemer a hoci je film dost vysoko v cervenych cislach, su tu lepsie serialy, po ktorych sa da siahnut. Sklamanie. ()

The Undoing (2020) (E01)

Zaujimavy otvarak z prostredia "prachacov" s deckami na prestiznej a hlavne drahej sukromnej skole, kde si panicky organizuju fondy, drazby a hovoria o temach, ktore my, bezni smrtelnici, pozname len z televizie. Toto mi prislo absolutne nezaujimave a prilis "posh". Avsak neskutocnym zjavom v tom celom, popri rysavke Nicole, vizualne, herecky a charakterovo odlisnou postavou bola mladunka Matilda De Angelis v roli novej clenky komisie. Viac-menej sa zamiesilo na zaujimavy psychologicky krimi-pripad. Postava Nicole na mna posobila od polovice dielu, ze by skor sama potrebovala nejake to valium. :) Snad nebude ten svoj gulavy "kukuc" pouzivat pocas celej serie. Objektivne sa diel bude zrejme viac pozdavat divackam. Zatial mierne zaujatie, inak len priemer. ()

The Missing (2020) (E02)

Clovek, ktory je rozhodeny so spachania vrazdy a psychicky na dne, by sa nespraval inak, ako ten, ktoreho mi tu viac a viac promina prave terapeutka Nikolka. Napriek okolnostiam na mna posobi otravne a ako clovek, ktory by sa absolutne nemal zivit profesiou, ktorou sa v tomto seriali zivi. Avsak vlasy i garderobu ma ukazkovu. :) Naviac, vyvoj je tentokrat predvidatelny a s Nicol odpusti, "vyosene pipiny" som videl zahrane aj lepsie. Nebyt poslednych desat minut, ked Grant "zachranoval situaciu", bolo by to ledva na dvojhviezdie. Fakt ma to prekvapuje, ale nemozem si pomoct, pred zaverecnou scenou posobila na mna cela epizoda neskutocne otravne. 40% ()

Do No Harm (2020) (E03)

Nicole ide v "zupane" na stretnutie. "Nicole" ide v zupane zo stretnutia. Zamerajme sa kamerou na detail bezchybnej Nicolinej tvare ....atd. Vazena reziserka. Herecka hviezda, i ked formatu porcelanovo-bledej rysavky vam neutiahne film bez ostatnych jeho kvalit! Pozitivne ma vsak prekvapili statom prideleny obhajca "Jazvec" ako velmi zaujimavy charakter a este viac Haley Fitzgerald, tatkova obhajkyna-the-best. Hoci bola na scene snad 5 minut. Inak, po kamerovom zazname v zavere sa opat zacinam priklanat k svojmu prvemu dojmu o pachatelovi/-lke. :) Tento diel bol konecne mierny nadpriemer. Detektivna a pravnicka linia tomu pomohli. Nie vsak o moc. ()

See No Evil (2020) (E04)

Celej epizode jednoznacne kraluje Sutherland-ov detail na tvar a vyhrazka riaditelovi prominentnej skoly. Nikolka na mna posobi kazdym dielom otravnejsie a Grant v TV, ano, naivita najvyssieho stupna, i ked s top-obhajkynou, je opat celkom fajn. Vsetko ostatne vsak divacky dost irituje. 40% Grant-ova posledna veta v telke predpoveda to, co som si myslel uz od prveho dielu. Dufam vsak, ze sa mylim a budem prekvapeny, filmarske cesticky ako divaka prinutit verit hocicomu su velmi zaludne. :) ()

Trial by Fury (2020) (E05)

O cosi vydarenejsi diel, ale s par patetickymi vyjavmi zo sudnej siene. V zavere...zeby geny otecka presli na synaka? ;) Nezmysel, telefonat so svokrou je ale asi klucovy. 50% Niektore sceny su vsak celkom zaujimave. ()