Mělas to vědět (TV seriál)

The Undoing

Drama / Thriller

USA, 2020, 5 h 27 min (Minutáž: 50–60 min)

Seriál o tom, jak se člověku může jeho poklidný a pohodový život změnit v průběhu jedné noci, mě docela bavil. Hugh Grant se předvedl v pro něj netypické roli a po celou dobu mě bavil. Podobně jsem si užíval přítomnost Donalda Sutherlanda, kterého jsem už drahnou dobu postrádal. No, a pak tu byla Nicole Kidman, jež si svými estetickými úpravami říká o přezdívku "Kyborg" nebo "Poker Face". Vedle lidsky zvrásnělého hereckého partnera vypadala opravdu značně umělohmotně. Příběh ani jeho zpracování nebyly ničím úžasným, ale kromě čtvrté epizody jsem se nenudil a nechybělo tady tempo, napětí, ani atmosféra.(6.2.2021)

Celou dobu si to drží čtyřhvězdičkovou úroveň, je to solidně napínavé, divák je často sváděn (nejen) z cesty, i když tu a tam se objeví nějaké to detektivkové klišé. Navíc hlavní roli vůbec nehraje přespříliš vyžehlená Kidmanka nebo dokonale zhnusnělý Grant, ale můj milovaný New York, to, že tvůrci natáčeli v autentických lokacích, je asi největší devíza tohohle seriálu. Ale ten konec? Ten byl navzdory snaze udělat to co nejvíc napínavé dost anti-climactic a tak trochu to shodil.(8.12.2020)

Zezačátku pomalé a nepříliš zajímavé, ale postupně to graduje a graduje až do brutálně napínavého a nejlepšího možného konce. Skvěle zahrané (není divu, když je tam tolik hereckých kapacit). Z důvodu chybějících a postupně průběžně dávkovaných informací si prakticky až do posledního dílu nemůžete být jistí, kdo je vrah. Takže to zjevně vidím dost opačně než mnozí zde komentující. Souhlasím ale s tím, že to mohlo být kratší a svižnější.(1.12.2020)

Původně jsem to ani vidět nechtěl, obsazení mě moc nelákalo a tak nějak celkově jsem neviděl důvod, proč to chtít vidět. Nakonec na základě jednoho doporučení zvědavost zvítězila, ale pouze jsem si potvrdil svůj původní předpoklad, že to žádný zázrak nebude, a celkem dost mě to minulo. Nicole Kidman tam je divná, Hugh Grant je vyloženě hnusnej a je dost utrpení na něj koukat, takže se mi tam nakonec líbil jen fantastický Donald Sutherland, který mě zde ve svých 85 letech téměř dokázal dojmout (plus samozřejmě úchvatná Matilda De Angelis, které tam mohlo být víc). Příběh jako takový mi přišel spíše slabší a jediná skutečně zajímavá epizoda, kde se děje něco dramatického, mi přišla ta druhá. Jinak že by mi to přišlo nějak extra napínavé nebo že bych se nedejbože nemohl dočkat závěrečného rozuzlení, tak to fakt ani omylem. Nevím no, podle mě lepší seriály má Netflix, a HBO bylo vždycky silné hlavně v nabídce filmů.(11.12.2020)

Vážne zaujímavý miniseriál, hoci na tie najvyššie méty určite nemá. No dokázal celý čas držať v napätí a úspešne miasť ohľadom hlavného vinníka. Moje podozrenie neustále oscilovalo od jedného podozrivého k druhému, hoci niekde v podvedomí vo mne driemala neradostná pravda. Slušný nadpriemer. 80/100(8.1.2021)