Epizody(6)

Šestidílná minisérie Mělas to vědět od scénáristy Davida E. Kelleyho (Sedmilhářky) a režisérky Susanne Bierové (Noční recepční) pojednává o úspěšné terapeutce Grace Fraserové (Nicole Kidmanová), jejím manželovi Jonathanovi (Hugh Grant) a milovaném synkovi (Noah Jupe), který navštěvuje prestižní soukromou školu v New Yorku. Jejich zdánlivě idylický život se však znenadání obrátí naruby - bezcitná vražda, zmizelý manžel a místo muže, kterého Grace překvapivě tak málo znala, jen řetězec strašlivých událostí. Nechána napospas katastrofě, která před zraky veřejnosti narůstá do netušených rozměrů, a zděšena tím, že se nedokázala řídit vlastními radami, musí Grace pohřbít svůj dosavadní život a začít kvůli sobě i svému dítěti znovu. (HBO Europe)

Trailer 3

Tosim

Dívám se dívám, že David E. Kelley, jinak tvůrce mé oblíbená Ally BcBealové, zažívá poslední dobou nové tvůrčí vzepětí. S tímhle napínavým a paranoidním seriálem jsem neměl vůbec problém. Je metodicky krásně vyprávěn tak, že divák ve svých podezřeních nervně těká a je udržován v permanentním očekávání, jak to dopadne. Navíc scény od soudu, které jsou všeobecně mé oblíbené, dodaly vyprávění další šmrnc. A to, co předvádí z hlediska herectví Hugh Grant v dost netradiční roli, je vskutku paráda. Jen škoda natahovaného děje cca v půlce seriálu. 90%. ()

verbal

Jsem toho názoru, že ženy by měly stárnout s grácií a je rozhodně daleko méně odporné vyprcat vrásčitou MILFku než Franknštajna. To Nikola Frackomužná je zjevně jiného mínění a v momentech, kdy selže kamerový filtr nebo ji zaberou obličej v celé té frontální plasticko - botoxové katastrofě, na vás náhle vybafne něco jako mutant strašlivého Borise Karloffa a obludné Glenn Close, kterou ještě navíc někdo vzal pánví přes držku. Nicméně pokud překonáte ten pocit na zvracení a vyženete z hlavy kompulzivní představy, že se na vás s chroptěním sápe špatně mumifikovaná padesátka, zjistíte, že se navzdory tomu estetickému hororu jedná o výborně napsanou, poutavou, odsejpající a precizně porežírovanou detektivku, jen se zombí v hlavní roli. A i tu zcela vymaže Džentlmeny čerstvě exhumovaný, herecky dokonalý děda Hugo Povolný, ač pílingem a plastickými malformacemi pohrdající, stále šarmantní, který po takovém výkonu může jen litovat, že probuznil svou kariéru vesměs komediálními rolemi lacině čurákujících romantických milovníků a moc se nepouštel do serióznějších či zvrácenějších hereckých poloh. ()

Fr

„…ŘÍKÁ SE TOMU UCTÍVÁNÍ HRDINY…“ ///    Nikol Kidman v další roli spokojený ženy, kterou rozjebe život. Nebo manžel?... Taky rád po dlouhý době vidím Donalda Sutherlanda a vlastně i toho Granta, páč tady hraje (fakt hraje!) zajímavou postavu. Seroš má cca od třetího dílu zajímavou psychologickou atmosféru a je nám slibovanej příběh s překvapením. Utíká to jak sviňa, páč na povrch za prvý – vylejzaj nový tajemství a za druhý – jsou ty postavy zajímavý. Takže fakt super herecký kreace. Poslední dva díly se hodně odehrávají v soudní síni, takže jestli vás bavěj tyhle dramata… Dám pět, páč já fakt do poslední chvíle nevěděl, na koho to slovo padne… P.S.: Navíc je prej seriál lepší než kniha.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2014 napsala Jean Hanff Korelitz, neznám. 2.) Starej vodjel na služebku a nechal doma mobil. /// Thx za titule „Jana Děžínská“.       /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ** ()

Djoker

Mám štěstí, že mi vraha neprozradil židovský blb Hřebejk, takže jsem si alespoň užil hrátky s falešnými stopami. K žádnému velkému překvapení však nedošlo a rozuzlení bylo celkem banální. Herci mi také moc nesedli. Měli vybrat mladší dvojici, když mají dítě na základní škole. Grant už je bohužel děda a Kidman se sice snaží vypadat jako třicítka, ale množství botoxu značí opak. ()

EdaS

Prvních pět dílů fajn až hodně fajn, ale závěrečná epizoda je už hodně cheesy a všechny slabiny látky vyplouvají na povrch. Kidman hraje už jen očima (protože botox jí toho víc nedovolí), ale naštěstí je tu démonický Donald Sutherland a hlavně a především flexibilní Hugh Grant, který na pohodu ustojí jakoukoliv polohu své role. A že jich je! 70% ()

• V rozhovore pre Harper's Bazaar dostala Matilda De Angelis otázku, ako sa pripravovala na výkon roly postavy, ktorá je úplne nahá a tak zraniteľná. Povedala: "Nie je to prvýkrát, čo som sa ocitla v týchto druhoch scén a situácií. Pred štyrmi rokmi som tvrdo pracovala s trénerom, aby som prekonala tieto hranice, ktoré máme smerom k nahote, čo je niekedy najprirodzenejšia vec na svete. Ale je to niečo, za čo sme sa naučili hanbiť alebo to považujeme za niečo skutočne čudné. Ak však začnete premýšľať o nahote a o svojom tele ako o nástroji na sebavyjadrenie a vyjadrenie emócií, nahota zrazu nie je takým problémom. A je to vlastne oslobodzujúce. Naučila som sa, ako byť ešte viac hrdá, odvážnejšia a  sebavedomejšia, keď som nahá.“ (Weezy22)