Epizody(6)

Minisérie Třetí den od tvůrců Dennise Kellyho a Felixe Barretta je rozdělena do dvou částí nazvaných Léto a Zima. V části Léto, sestávající z prvních tří epizod, ztvárňuje Jude Law (Nový Papež z produkce HBO) muže jménem Sam, který je přitahován k tajemnému ostrovu u britského pobřeží, kde narazí na skupinu ostrovanů odhodlaných za každou cenu zachovat své tradice. V Zimě, odehrávající se v průběhu dalších tří dílů, hraje Naomie Harrisová (Moonlight) neústupnou ženu Helen, která přichází na ostrov hledat odpovědi. Tím však rozpoutá hašteřivou bitvu, která má rozhodnout o jeho osudu. (HBO Europe)

kamil.i

Nečakaný klenot tohtoročnej seriálovej nádielky. Prvá polovica série je síce kvalitatívne nevyrovnaná, kde-čo kde-tu škrípe, no druhá polovica naplno rozvinie potenciál príbehu a zažijete hutnú atmosférickú nálož. ()

barteca

Začátek velmi slibný, záhady se vrší, člověk spřádá všelijaké hypotézy, realizace výtečná...nadšení se však konce nedožilo, vše se opakuje v nějakém nejasném rámci a člověk je rád, že ten ostrov a jeho mimoně opustil. ()

Franc1s

Toš co k tomu napsat...Za mě to z trailerů vypadalo na zajímavý haluškoidní - thriller a skončilo jako rodinné-sociální drama, kde se rodina nemůže vyrovnat se smrtí syna... Otec na prášky, matka se snaží nezhroutit, dcera problémy ve škole...Během toho, všude okolo náboženští fanatici, kteří jsou fakt "mimo" :) Seriál mě občas už i nudil, zbytečně natahované scény, kde nic tu nic... Nelogické chování několika postav, bylo už kolikrát moc, ale holt si tvůrci museli nějak pomoci... Jude Law byl dobrej, rád jsem ho zase viděl a budu se těšit na další shledání, i když na tuto sérii asi brzy zapomenu...škoda... 6,5/10 ()

iz67

"I think I'm slightly fucked". A nebo Sovy nejsou tim, cim se zdaji byt. Plati pro postavy a zanr. Prekvapive kosata zalezitost. Tak akorat dlouha. SPOILER: Je supr, jak tvurci nezazdi koncem celou serii, coz u techhle veci byva pravidlem. Naopak z roztomile schyzy, kde clovek musi pochopit, co je realita a co ne, se stava elegantni alegorie dnes rozdeleneho sveta. A to, ze to alegorii vrcholi zajistuje, ze sama alegorie neprudi a netaha za usi (coz je taky pravidlem). ()

ESW

Atmosférická haluze bez přidané hodnoty. Respektive ta přidána hodnota je Jude Law a stejně to nepomáhá. ()

cerdax2

Zasazeno do zajimaveho ci mystickeho prostredi se spoustou znamych hercu. Nebylo to spatne, ale po shlednuti posledni casti si pripadam, jako kdybych skladal skladacku a na konci zjistil, ze mi par - klicovych - dilku chybi. ()

Don Maty

Šialenú atmosféru mal tento seriál. Bol tmavý, temný a s fantastickým hereckým obsadením. Samotný námet (ostrov plný vyšinutých sektárov) nebol teda ničím novým a nevideným, avšak tvorcovia poňali seriál skôr ako rodinnú drámu než ako vysvetľovanie pomerov na ostrove. Perfektne pracovali s napätím a pripravili nám skvelý posledný diel, ktorý ma usadil do sedačky a otvoril mi ústa. Škoda však len niektorých mdlých scén, pri ktorých sa to vlieklo. No a mystické, či psychedelické vidiny boli miestami až trápne...4* ()

jjjerry

Jude Law mě bavil hodně. Vlastně to je nakonec jediný důvod proč sledovat. Dějově velmi silný začátek. Poté následují zmatky, které se jen stupňují. Mám pocit, že někdo psal scénář za pochodu během natáčení a postupně vše "vylepšoval" až se do toho zamotal a totálně to zazdil. Podobné chyby jako Vychováni vlky...velký potenciál...zničen. ()

Brodequin

Kamera a tak.. začínalo to dobře. Jistá kvalita se tomu nemohla upřít. Ale já nevím, co to je zase za haluz potom, že se to tak zvrtne do podivnosti. Stejně jako u Raised By Wolfs. Vystihl by to známý párty huličský výraz "Na vlnách podivna". Nejlepší byl ten člen štábu, co při tak výrazném výkonu Juda v kostele ve třetím díle poklekával nahoře na lešení a nevím co tam dělal. :-D Toho si fakt jako nevšimli? ()

VLADEK

Tak tady byl někdo pořádně zfetovanej, když to psal. Kdybych to měl všechno popisovat, tak nezbude než spoilerovat. Taková ta rádoby okultně-starozákonní-lsd-keltská-horor atmosféra by ani nevadila, ale mělo by to mít nějaký smysluplný řád vyprávění, ale to seriál nemá. ()

ssarka

viděny pouze tři díly - miniserie s Judem Lawem...první dva díly jsem se plácala v pocitu, že je to strašná konina a vůbec jsem nechápala, proč hrdina dělá co dělá...třetí díl vše vysvětlil a luxusně zakončil...natočeno velmi neortodoxně ()

Stanto

Po prvej epizóde som si myslel, že sa seriál len hrá na niečo veľmi záhadné a dômyselné. V ďalších epizódach ma však presvedčil, že záhadný a dômyselný naozaj je. Tretí deň ma veľmi milo prekvapil, no na jeho konci mi predsa len niečo chýbalo. Nie, že by koniec nebol uspokojivý, ale tak nejak od neho čakáte niečo iné... ()

rostsoft

Další sektářskonáboženský pošahanyzmus, navíc první polovina šestidílné série byla protkána šílenými halucinacemi ještě šílenějšího člověka, který sve halucinace podporoval různými drogami a alkoholem. Tento snímek ve mně vzbuzuje různé pocity, na jednu stranu není ani tak špatný, ale těch ale, má velmi mnoho. Mladé a možná nadějné herečce Freya Allan tento snímek zrovna kádrový profil určitě nevylepší. No celkově shrnuto, žádný zázrak. Vůbec nechápu, čím mě tento snímek zaujal natolik, abych se na něj vůbec podíval. ()