E´Tonno

Chiller pozostáva z piatich na seba nenadväzujúcich príbehov. Ide o televíznu produkciu (Yorkshire Television Production) a žeby kvalita medzi dielmi nejak moc kolísala nemôžem povedať. Gore nečakajte, krvi je málo, úmrtia sú neraz mimo záber kamery a skôr sa hrá na atmosféru (tá je občas prítomná). Prophecy (r. Lawrence Gordon Clark) - Jednej noci si Francesca (Sophie Ward) s partiou kamarátov spravia seansu, pod ich bistrom. O pár rokov neskôr spoznáva sympatického vdovca a jeho syna. Krátko po ich zoznámení, však začínajú zvyšní členovia z dávnej seansy za podivných okolností zomierať. Taká televízna jednohubka - 3/5. Toby (r. Bob Mahoney) - Mladá žena (Serena Gordon) po autohavárii potratí. S manželom (Martin Clunes) sa po tejto udalosti presťahujú a chcú si dať život a veci opäť do poriadku. Niečo im však túto zmenu stále nechce dopriať.. Trošku brnkania na nervy určite nezaškodí, ale pokiaľ sa brnká stále na ten istý nerv.. - 3/5. Mirror Man (r. Lawrence Gordon Clark) - Sociálna pracovníčka sa vyberie do schátralého kostola, v ktorom sa usídlil muž bez domova Gary Kingston (John Simm). Cestou domov však táto pracovníčka náhle zomiera a prípad preberá jej kolegyňa Anna (Phyllis Logan). Tá si už na prvom stretnutí získa Garyho sympatie, avšak Michaelovi (výplodu Garyho narušenej mysle) sa Anna vôbec nepáči... Nesadlo mi to - 2/5. The Man Who Didn't Believe in Ghosts (r. Rob Walker) - Spisovateľ Richard Cramer (John Miles) je známy tým, že je zarytým popieračom existencie duchov. Preto neváha a nasťahuje sa aj s manželkou (Mel Martin) a synom (Tobias Saunders) do nového honosného domu na vidieku v Yorkshire, o ktorom sa hovorí, že v ňom straší. Podozrivé udalosti na seba nenechajú dlho čakať. Podľa mňa najlepšia časť - 4/5. Number Six (r. Rob Walker) - Detektív Jack Tayler (Kevin McNally) sa snaží dopadnúť vraha, ktorý má na konte už 5 obetí a vraždí vždy počas splnu. Povedal by som, že priemer, ale chovanie niektorých postáv mi spätne nedáva v tom príbehu logiku - 2/5. ()