Tváří v tvář

Série(3) / Epizody(24)

Vyšetřování dceřiny smrti uvrhá policejního komisaře do boje s mafií, policií i vlastním svědomím... Hvězdně obsazený mrazivý kriminální thriller sleduje Bjørna (vynikající Ulrich Thomsen) v zoufalé snaze vyšetřit na vlastní pěst smrt jediné dcery. Vyprávění je rozloženo do osmi prostředí a osmi výslechů, které promyšleně rozkrývají nejen faktické pozadí událostí, ale především psychologii a vztahy postav. Výsledkem je strhující psychologická studie kriminálního prostředí i patologických mezilidských vztahů. Vedle Ulricha Thomsena se v seriálu objeví celá plejáda předních dánských hvězd: Trine Dyrholmová, Katrine Greis-Rosenthalová, Lars Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas a další. (Česká televize)

ostravak30

Po delší době od České televize velmi zajímavý seriálový počin tentokrát ne z Anglie, ale z jiné severské země - Dánska. A celý seriál se nese v opravdu zajímavém duchu. Hned první díl vtáhne diváka silně do děje. Hlavní hrdina totiž zcela náhodou zjistí, že mrtvou, jejíž smrt má vyšetřovat, je jeho vlastní krev. A začíná drama. Co díl, to jiné prostředí, ale jen jedno. Co díl, to jeden vyslýchaný a posun ve vyšetřování. A kriminalista se navíc dozvídá o své dceři to, co žádný rodič slyšet nechce. Tak snad se mi to nestane, když se dceři budu pilně věnovat, i když na koně teda fakt nemám. Seriál sice není okořeněný dánským prostředím, protože z Dánska toho moc neuvidíme, za to se jedná o vynikající herecké výkony, které obsahují hlubokou sondu do lidské psychiky. Díky kratší stopáži jednotlivých dílů nebudou ani jednotlivé výslechy únavné, ale naopak leckdy diváka zamrazí. ()

Mamutol

Osm krátkých epizod nedává šanci se nějak při sledování nudit. V každém dílu se policejní komisař Björn (Ulrich Thomsen) posouvá dál a o smrti vlastní dcery se snaží získat co nejvíce informací. Každý díl je v podstatě jeden výslech důležité osoby ve vyšetřování. Ve čtvrtém dílu hraje Nikolaj Lie Kaas, což mě potěšilo. No a rozuzlení je docela drsné, ale to mě u seveřanů vůbec nepřekvapuje. ()

hony23

Předně musím pochválit celý koncept seriálu. 8 pouze dvacetiminutových epizod je zárukou, že v žádném z dílů nebudou hluchá místa a pokud vás seriál chytne, dáte ho v kuse za jediný večer. V prvním díle detektiv Bjorn zjistí, že dívka z pitevny je jeho dcera a nehodlá se smířit s verzí sebevraždy. Každý následující díl je pak výslechem jedné osoby z dceřina okolí a detektiv zjišťuje, že o skutečném životě své dcery neměl ani tušení. ()

fafejt001

Zatím  první  čtyři  díly  fakticky  dobré . Policajt  jde  pomalu  , ale  rázně  po  stopě  těch , kteří  mají  něco  s vraždou  její  dcery . Jsem  zvědav  co  bude  dál .Tak  nečekaný  závěr .  Dobře  natočeno  a  tajuplné  až  do  konce  . ()

VLADEK

OBSAH je další blábolení z ČT. Ale ono podstatou všech tří sezón je vlastně blábolení zabalené do atraktivního obsazení, u první průměrné a u druhé a třetí podprůměrné. ()

Kleinbauer

Vynikající herecké výkony stále stejné partičky, Ulrich Thomsen svým stoickým stylem roli uchopil fantasticky, ostatní kolegové a herečtí kamarádi mu vytvořili výborné zázemí. Komorní příběh na pomezí filmu, televizní inscenace a divadelního dramatu. Dánové prostě umí. Nenechte si ujít jedinou sentenci, stojí za to neodbíhat do kuchyně pro kafe do poslední chvíle, i když už víte, jak to je. 5* ()

calmer

Výborný seriál. Super herecké obsadenie. Napínavý dej, ale posledne 2 časti trošku sklamanie. ODPORÚČAM. ()

Jarabara

Herci byli výborní, to určitě ano. Ale jinak nadšená nejsem. Snad to bylo až příliš komorní a ne moc uvěřitelné. ()