Život zdravotní sestry Maggie, se rázem změní, když její mladší sestra Jenna zanechá na prahu domu své dítě- autistickou dceru Cody. Po šesti letech se Cody provdá za strach nahánějícího podivína Erica a chce se vrátit ke svým rodičovským povinnostem. Eric dítě unese a tak začíná spletitá cesta děsivá jako noční můra. Kim Basinger se snaží a několik hororových scén stojí za to. Jinak to nefunguje tak, jak by mělo.(16.2.2009)

• eraserhead666

Jako horror hodně slabé, nepomohly ani vcelku koukatelné digitální triky, jako mysteriózní, či temnější thriller by to zřejmě dopadlo lépe. Tuhletu tématiku mám ve filmech rád, naneštěstí se to tady v tomhle nějak nepovedlo navléknout do zajímavého, děsivého či alespoň trochu husí kůže nahánějícího hávu. Nejhorší na tom je, že při koukání tak nějak nefandíte ani jedné straně, ta ďábelská je dost slabá (snad až na tu starou služku, ta vypadala a hrála přesně tak jak měla - taky se od ní dočkáme asi nejdrsnější scény filmu) a tak nějak nemastná neslaná, ta "dobrá" je zase na můj vkus až moc přeslazená. Kdybych k tomu filmu nepřistupoval jako k hororu, možná bych půl hvězdy nebo i celou přidal, ale jako horor je to prostě slabota. Potěší tak snad jen Kim Basinger a krátká role Christiny Ricci.(5.9.2009)

• Djkoma

Několik scén možná několik dialogů a to je vše, co si divák od tohoto ne-hororu odnese. Kim Basinger dostala svojí šanci a nepromarnila jí. Bohužel pro ni, šlo o film nevalné kvality s nedostatkem atmosféry a hororových okamžiků. Ani Rufus Sewell zrovna nepůsobí jako ten strašně zlý muž. Promarněná šance na odvážný satanistický horor, které vedle scénáře spálilo levné obsazení.(17.4.2008)

Taková rutinní satanistická blbinka, ve které se Nebe e Peklo perou o výjimečné dítě. Občas film sice vzbudí shovívavý úsměv a to zejména když dojde na efekty, ale v zásadě mě to nijak neuráželo a v některých momentech jsem se docela dobře bavil. Co se herců týče, tak Sewell s Kim Basinger se sice zrovna dvakrát nepřetrhli, ale na druhou stranu se nedá mluvit ani o zklamání. Čistokrevný průměr. 50%(17.4.2016)

• movie

Úroveň snímků se satanistickou tématikou je díky THE OMEN a EXORCIST nastavena zatraceně vysoko. Člověk by si pak myslel, že když někdo příjde po dvaceti letech s podobným námětem, bude to alespoň trošku dobré. Ne. BLESS THE CHILD je 107 minut útrpného čekání na moment, kdy se člověku alespoň trošku strachy naježí chlupy. Nemusím snad dodávat, že to čekání je dost marné!(7.1.2007)

• - V roli Cody se (od novorozeněte po šestiletou) vystřídalo celkem pět dětí. (Agatha)

• - Ve scéně, kde se v kostele samovolně vznítí svíčky, je kolem knotů vidět rozpuštěný vosk - svíčky zřejmě hořely delší dobu, takže scéna se pravděpodobně točila pozpátku. (Agatha)

• - Scénář filmu vznikl podle stejnojmenného románu spisovatelky Cathy Cash Spellman. (Agatha)