Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Život zdravotní sestry Maggie, se rázem změní, když její mladší lehkovážná sestra Jenna zanechá na prahu domu své dítě - autistickou dceru Cody. Po šesti letech se Jenna nečekaně provdá za strach nahánějícího podivína Erica a chce se vrátit ke svým rodičovským povinnostem. Přes Maggiino odmítání Eric dítě unese a tak začíná spletitá cesta děsivá jako noční můra. Maggie posbírá všechnu svou sílu, aby společně s Johnem Travisem, agentem FBI, který se zabývá rituálními vraždami a kriminalitou spojenou s okultismem, zachránila Cody ze spárů temných sil, které čekají ve stínu století na toto nadpřirozeně obdarované dítě. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (60)

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Mizerně nicotný horor, velmi slaboduchý thriller. Do náboženského hávu opředený děj, jenž byl už předtím s trochu větším úspěchem použit v Konci světa (End Of Days). Dítě, jakožto hlavní aspekt filmu mi je velmi sympatické, ovšem kýčovitost s jakou podávají jeho vyvolenou duši, s tou jsem se nemohl dlouho dobu vůbec vypořádat. Kim Basinger ztratila hodně ze svého dávného půvabu i hereckého nadání a tady hraje druhou, ne-li třetí ligu na pokraji totálního rozpadu jak vzhledově tak osobnostně. Christina Ricci, která se zde spíše mihne, je jako teatrální gesto, jímž se snaží zasadit do mdlého dějě známé tváře. Napětí, to co dělá horor hororem a xkrát jsem ho tu zmiňoval zde absolutně neexistuje a efekty jsou jen jeho zbytečnou náhražkou. Navíc samy o sobě stojí za prd a nezastíní dojem, jako by do filmu vůbec nepatřily. Tohle je ještě horší než vrazit ruku do mixéru s tím, že urychlíte ostříhání nehtů. Spíš než se zkrášlíte a budete mít dobrý pocit jenž vyvolává dobrý horor, pak spíše vykravícíte a dojdete na onen svět, jako s nudou ruku v ruce do krajiny snů. Ztráta času a investic. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Úroveň snímků se satanistickou tématikou je díky THE OMEN a EXORCIST nastavena zatraceně vysoko. Člověk by si pak myslel, že když někdo příjde po dvaceti letech s podobným námětem, bude to alespoň trošku dobré. Ne. BLESS THE CHILD je 107 minut útrpného čekání na moment, kdy se člověku alespoň trošku strachy naježí chlupy. Nemusím snad dodávat, že to čekání je dost marné! ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Jozef Urban raz napísal, že ak prepisuje pracovnú verziu svojej básne a narazí v nej na pasáž, ktorá sa mu nechce prepísať, vyhodí ju. Veď ak sa ju jemu, ako autorovi, nechce prepísať, potom ako môže žiadať čitateľa, aby s ňou strácal čas? Ubehla polhodina Dotyku zla a stále nikde ani jedna scéna, ktorý by som ako potencionálny režisér rád nakrútil. A do záverečných titulkov stále nikde nič, čo vám budem hovoriť. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Z žánrového hlediska film jako horor prakticky vůbec nefunguje. Snad by se dal akceptovat jako slabší thriller s docela snaživými hereckými výkony. Ke dnu ho bohužel táhne děsivě neumětelský scénář a impotentní režie. Pokud studio sázelo na Kim Basinger, tak to byl omyl, protože - aspoň podle tohoto snímku soudě - má to nejlepší za sebou. Jelikož snaha sama o sobě nestačí, celkové hodnocení je na úrovni pouhých 25 %. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Několik scén možná několik dialogů a to je vše, co si divák od tohoto ne-hororu odnese. Kim Basinger dostala svojí šanci a nepromarnila jí. Bohužel pro ni, šlo o film nevalné kvality s nedostatkem atmosféry a hororových okamžiků. Ani Rufus Sewell zrovna nepůsobí jako ten strašně zlý muž. Promarněná šance na odvážný satanistický horor, které vedle scénáře spálilo levné obsazení. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (6)

  • Christina Ricci získala za svou roli Cheri Postové cenu Blockbuster Entertainment Award v kategorii Suspense (napětí) - vedlejší herečka. Kim Basinger (Maggie) získala nominaci ve stejné kategorii jako hlavní herečka. (Agatha)
  • Ve scéně u počítače, kdy se Maggie (Kim Basinger) zdá sen (krysy kolem postele malé Cody) a následně za Cody do pokoje skutečně běží, je vidět, že její ruce jsou nezraněné. Až poté, co Cody uloží, si všimne, že je poškrábaná. (Agatha)
  • Natáčelo se v nejlidnatější kanadské provincii Ontario (Toronto, Burlington, Sarnia). (Agatha)

Reklama

Reklama