Dotek zla

Bless the Child

Thriller / Horor

USA / Německo, 2000, 107 min

• Ravi

Jak já to vidím, Sewell a Smits jsou jediným výrazným zářezem na pažbě koukatelnosti tohoto snímku. I Kim B. si zaslouží uznat, ale v rámci jejích kvalit si nemyslím, že ze sebe vydávala vše. K ději mám jen tolik, že horor to není, viděl bych to jako Sci-Fi drama, možná triller, ale kdo ví, jak to autoři zamýšleli. Jisté je, že se jim nedaří držet ani napětí, ani tempo, ani hororovou atmosféru. Hudba je vyloženě trillerová, chybí v ní mystika a vůbec cokoli, co by ději dávalo alespoň nádech hororu. Zkrátka nic moc extra, za 45% = 2+/5 bych to ale ocenil.(22.9.2010)

• movie

Úroveň snímků se satanistickou tématikou je díky THE OMEN a EXORCIST nastavena zatraceně vysoko. Člověk by si pak myslel, že když někdo příjde po dvaceti letech s podobným námětem, bude to alespoň trošku dobré. Ne. BLESS THE CHILD je 107 minut útrpného čekání na moment, kdy se člověku alespoň trošku strachy naježí chlupy. Nemusím snad dodávat, že to čekání je dost marné!(7.1.2007)

Satanistický horror pro citlivější povahy, které nepotřebují k navození strachu těžký kalibr brutality, infarktových lekaček a litrů tělních těkutin. Pozvolna budovaná atmosféra, která sice občas zakolísá, ale nakonec jakž takž udrží balanc, několik velmi působivých momentů v boji dobra a zla, Holliston Coleman je kouzelná holčina a Kim Basinger je pořád hezká ženská.(2.9.2010)

• Muso

Taká americká rozprávka o večnom boji dobra a zla, resp. Kim Basinger a satanových služobníkov( apropó hádajte, kto prezmenu vyhrá tentokrát:). Počas celého filmu sa dočkáte zopár lacných trikov a samotný pán pekiel, ktorý sa na 2 sekundy objaví v záverečnej scéne vypadá jak vystrihnutý z komiksov 60tych rokov. Jediné čo funguje je vzťah medzi K.Basingerovov a jej ´vyvolenou´ vnučkou H.Coleman a pomerne svižné tempo filmu.(9.9.2007)

• Djkoma

Několik scén možná několik dialogů a to je vše, co si divák od tohoto ne-hororu odnese. Kim Basinger dostala svojí šanci a nepromarnila jí. Bohužel pro ni, šlo o film nevalné kvality s nedostatkem atmosféry a hororových okamžiků. Ani Rufus Sewell zrovna nepůsobí jako ten strašně zlý muž. Promarněná šance na odvážný satanistický horor, které vedle scénáře spálilo levné obsazení.(17.4.2008)

• - Ve scéně u počítače, kdy se Maggie (Kim Basinger) zdá sen (krysy kolem postele malé Cody) a následně za Cody do pokoje skutečně běží, je vidět, že její ruce jsou nezraněné. Až poté, co Cody uloží, si všimne, že je poškrábaná. (Agatha)

• - Ve scéně, kde se v kostele samovolně vznítí svíčky, je kolem knotů vidět rozpuštěný vosk - svíčky zřejmě hořely delší dobu, takže scéna se pravděpodobně točila pozpátku. (Agatha)

• - V roli Cody se (od novorozeněte po šestiletou) vystřídalo celkem pět dětí. (Agatha)