Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

marlon

I keď "Maska" v animovanej podobe vyznieva ďaleko príťažlivejšie, podoba jej tváre bude s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote, navždy spojená s Carreyho plastelinovým ksichtom! ()

DjMetal

Ja som sa pobavil a bavilo to dost kamaratov. Je to super spracovany komiks. Ked som bol maly tak som kukaval The Mask na Cartoone Network. A som bol v uzase ked som uvidel film. ()

Rodin

Nejsem zrovna největším fandou komiksových záležitostí, ovšem pomineme-li všechny herecké kousky, které se v tomto filmu objevily, absolutní nářez představoval ten pejsek. Zejména poté, kdy na něj spadla maska. Hlavně za něj přihazuji hvězdu navíc. ()

Dantte..

Americká hloupost, k tomu není co dodat. Humor Jima Carreyho je mi asi hodně vzdálený. Jako komik u mě nemá šanci. 40 % ()

RajCZitko

Teda, dneska jsem to viděl v telce, a nemohl jsem si nevšimnou suprových efektů na tu dobu. I přesto, že je to trochu jednodušší film na chápání, tak jsem si to dneska docela s plým bříškem na gauči užil (možná také díky krvi soustředící se na trávení oběda). 3 * dle mě akorátní hodnocení. ()

ArtLady

Jedinečný James Eugene Carrey, nám známy ako Jim Carrey je majster grimás a v tomto filme to aj poriadne rozbalil:) mimika jeho tváre asi ani nepozná normálny výraz:D je proste skvelý , plus chytľavá hudba a je to:D ()

Jacccob

Dejdar neni nejlepší dabér Jima Carreyho, tím je samozřejmě Tůma, ale zrovna v tomhle filmu je Dejdar mnohem lepší, tenhle film a Lhář, lhář prostě bez Dejdara vidět nemůžu. Jinak je to ale skvělá komedie mého dětství, na kterou se vždy rád podívám už kvůli parádnímu policejnímu tanečku ;) ()

Tamdydam

Moje jediná (zato však velice oblíbená) komedie s Jimem Carreym. Je natočená s vkusem (přesto, že se jedná o nenáročnou zábavu) a přijde mi vtipná od začátku do konce ()

Petus

Totálně ujetý film, který si díky J. Carreymu vždycky k zbláznění užívám a čím víc ho sleduju, tím ho mám radši. Lepší převod miloučkého a lehce nablblého komiksu do filmové podoby si ani neumím představit. Jo a scéna s Maskou jako kubánským tanečníkem, který roztanční celý policajtský mančaft, mě vždycky totálně rozseká. ()

boo-boo

JIm Carrey patrí k hercom, na ktorých som vyrastal a Maska určite medzi moje top 3, ktoré kedy natočil. Je to šialené, je to miestami over the top, ale je z toho cítiť taký nadhľad a vybláznenie sa všetkých zúčastnených, že ma aj po tých rokoch stále dostane do kolien. ()

Lilien

každý má určite film ktorý v detstve miloval a videl ho nespočetne krát a stále mu pripadal dobrý a v tomto prípade vtipný, dokonca si počítal koľko krát ho videl? Tak pre mňa je tým filmov práve MASKA ()

departed

Je tam ta silná nostalgie, neboť to byl jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. Vždycky jsem měl rád, jak je ten film trhle zábavnej a zároveň se bere i tak trochu vážně, někdy to má dokonce až thrillerovský scény. A i když po dnešním zhlédnutí už to není, co to bývalo (no jo, vzpomínky jsou holt vzpomínky), tak i přesto si do dneška nedovedu představit jiného (čti lepšího) herce pro roli Masky, než Carreyho. ()

Kozy9

Dokonalá adaptácia komiksu. Jim Carrey (ako zvyčajne) exceluje v hlavnej roli a štartuje kolotoč nekonečnej šialenej zábavy. Nestarnúca klasika schopná pobaviť veľké množstvo generácií. Geniálne dielo. 90% ()

TommyDiamond

Film Maska je pro mě i po letech stále oddychovou a velmi humornou záležitostí. Pokaždé když si notorický smolař a bankovní úředník Stanley Ipkiss (Jim Carrey) oblékne Masku boha Lokkiho můžete se připravit na pořádně šílenou a divokou jízdu bez hranic. A do toho všeho se Stanley zamiluje do tanečnice klubu Coco Bongo Tiny Carlylové (Cameron Diaz). Hlavní padouch a majitel klubu Coco Bongo Dorian(Peter Greene) je ale proti jejich lásce a navíc chce Stanlyho masku..... Díky filmu Maska jsem si oblíbil jak Cameron Diaz, tak i Jima Carryho a od té doby jsem snad viděl každý jejich film. ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala