Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

Bratr

Ve své době na základní škole člověk ve třídě zanmenal úplné nic, pokud nedokázal z paměti citovat "masčí hlášky" A ono to vlastně je pořád vtipné. ()

BAADRAAM

Klady: Oslňující Cameron Diaz, sympaťák Jim Carrey, neobvyklý čokl v masce a k tomu příjemná atmosféra filmu. Zápory: Místy trapné momenty a ne zrovna dokonalá maska na Jimu Carreym. Výsledek: Vcelku vtipná podívaná s heslem FROM ZERO TO HERO. ()

chrustie

Výborná komedie a ve své době ještě neokoukaný Jim Carey se svým gumovým ksichtem. Určitě se nedívat na verzi, kterou daboval Martin Dejdar = příšerný a trapný dabing ()

waltosin

Jim Carrey jako věčný smolař a nešika, který najde masku a pak už je to pořádná jízda u které jsem se bavil. Jak s představením s balonkama tak po závěr v klubu. Jo a líbí se mi jak se mu rozpadá auto u toho vždycky padám smíchy. ()

Slam7

Hodně jsem žral kreslenej seriál Maska, takže když jsem zjistil, že je to zfilmovaný, byl jsem natěšenej jak pošuk. A zklamanej jsem rozhodně nebyl, lepšího herce do hlavní role vybrat nemohli a to platí i o ženský postavě (v tý době jsem byl do Cameron Diaz totálně zabouchlej). Výborný efekty, supr ksichty a hlášky, hlavně když mu vyprazdňujou obsah kapes:D A navíc suprově udělanej ksicht záporáka, když si nasadil masku, z něj jsem měl nahnáno. ()

JuniorSrky

Krásná Cameron, bláznivá Maska ala Carrey a plno výborných tanečních scén. Pro maximální zážitek mi to plně postačuje.[95%] ()

FREEWHEELER

-„Our love is like a red, red rose... and I am a little thorny.“ Tadáá. Jeden z Carreyho najpodarenejších filmov, skok do rozprávkového komixu, ktorý nedá viac ako dokonalú zábavu. Však načo aj?? ()

elanista1

Carreyho One man show a jedna z jeho troch prelomovych komedii slavneho roku 94./u mna na druhom mieste/ Hlasky recitujem dodnes, na niektorych scenach sa smejem dodnes a aj Cameron obdivujem dodnes. Niektore filmy maju prosto stastie, ze som ich sledoval ako maly a preto sa mi do pamete vryli mozno viac ako by mali, ale u Masky to nelutujem. ()

route60

Skvělá komedie kde se Jim Carrey vyřádil do aleluja a kde předvedl jaký je to komik i když mnoho jeho výrazu v obličeji doladil počítač a tehdy ještě kouzelná Cameron Diaz jsou hlavní přednosti Masky, variace na kreslené grotesky se Chucku Russellovi opravdu povedla. ()

Anetkajez

Na podívání se na tuto komedii, musíte mít opravdu dobrou náladu, protože jinak vám bude připadat jako totální blbost a nesmysl. Což sice tato komedie vlastně je, ale když to tak vezmu tak nápad je to výborný. A herecké výkony?! Nikdo by hlavní roli nezahrál lépe než Jim Carrey. Jeho grimasy a pohyby nemají v hollywoodu obdoby. ()

gefr

Jedna z nejlepších Jimových rolí. Jeho praštěnost je jak šitá na míru a těžko by bez něj mohl takovýhle film vzniknout. ()

AliceJackie

Neméně oblíbený, stále sledovaný a sledovatelný film devadesátých let ( stejně jako Matrix, Forrest Gump, Jurský park, Pretty woman a Titanic). Vyniká ve všech ohledech, především ale ve skvělé práci s vizuálními efekty- na tuto dobu. Jinak velmi dobré herecké obsazení- jako by byli Jim Carrey a Cameorn Diaz narozeni pro tuto roli. Jedna z nejlepších komedií vůbec. ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala