Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

C0r0ner

Překvapivé zklamání, kde vtipy nefungují zdaleka tak dobře, jak jsem čekal. Můj oblíbený Jim Carrey sice předvádí svojí klasickou parádu, ale tentokrát se to u mě míjí účinkem. Nic nezmůže ani perfektní Cameron Diaz ve své vůbec první velké roli. Prostě je to takový normální film, který měl ale mnohem větší ambice. 60% ()

lakikaki

Gumený Jim Carrey, pôvabná Cameron Diaz, skvelá hudba, digitálne triky, ktoré rokmi stratili na realistickosti, ale pôsobia o to grotesknejšie a v konečnom dôsledku aj vtipnejšie. A hlavne je to veľká zábava, ktorá neprestane baviť ani po desiaty raz. Nebyť slabého scenára, ohodnotil by som Masku piatimi hviezdičkami, takto sú to silnejšie štyri. ()

agathon

Jako malý jsem to zbožňoval, když jsem to nedávno viděl znovu, sice jsem se semo tamo pořád zasmál, ale spíš u mě převládalo rozčarování, že jsem zrovna tohle (??!!) mohl tak žrát. A i když jsem zbožňoval dabing, dnes musím uznat, že je sám o sobě infantilní snad ještě protivněji, než původní film jako celek. ()

pufina

Jima Carreyho jako komika mám ráda, ale tady se mi akorát hnusí. Tu ubohou nepatrnou kňučící hvězdičku, kterou hodnotím, bych si měla připnout na čelo za to, že jsem měla tu trpělivost to vůbec dokoukat! ()

Martrix

Úspěch Masky je přímo spjatý s vrcholem kariéry Jima Carreyho a co si budeme nalhávat, bez něj by to byla trapárna. Nebo spíš obyčejná trapárna. Jinak děj, dialogy...žádná sláva. ()

Juto

"Maska nebo placka" Jim Carrey a jeho bláznivé predstavenie. Na tú dobu má film prelomové vizuálne efekty. 7/10 ()

WolfR

Film Maska má zajímavý děj a nápady, ale je jasné, že ta zelená maska byla jen záminkou toho, aby mohl Jim Carrey rozesmívat diváky svými grimasami. Ale povedlo se to, maximálně. Je to přece komedie a při ní de především o zábavu a ta tady je a dokonce výborná! Jim opět valí a všechno klape skvěle, včetně slušných triků. Vedlejší postavy jsou taky v celku zajímavé a vtipné, zejména policisté Kellaway a Doyle. Taky oceňuji slušný výkon Petera Greena v roli záporáka a povedený herecký debut krásné Cameron Diaz alias zpěvačka Tina. Maska je podařená nápaditá komiksová komedie se spoustou nezapomenutelných scén a vtípků, ušitá přesně na míru Jimu Carrey, který mě dokáže vždycky rozesmát. Pro mě srdcovka. 5 hvězd. ()

BoXBe

Pár dobrých momentů, přesto je Maska jak daleko za Careyho průměrem, tak velmi předaleko od předlohy. Holt, jedna z těch produkcí, kde vznik táhne více producent než kvalitní materiál... ()

KajusaK

v tomhle filmu se asi nedá hodnotit nic jiného než efekty a potrhlý smysl pro humor :)) .. nechci říct že by to děj nemělo , to ne, ale celý film je taková menší "parodie" .. Jim Carrey byl skvělý !! Vžil se do role jako vždy..Efekty byly pěkné .. 5* si film nezaslouží,ale 4* skvělé ano.. ()

mortak

Carrey vyzařuje pod maskou tolik energie, že jakmile je z něho zase Stanley, vše se zdá šedivé a nudné, a divák jen čeká na další eskapádu Masky. ()

NiWi

Neskutečný Jim Carrey, kterému rok 1994 naprosto patřil bez jakékoliv výjimky. Výtečná Carreyho tělesná komedie vyvedená do naprostých detailů, propojená s opravdu slušnými efekty, podpořená lascivní a sexy Cameron Díaz. Maska je prostě kultovní dílo, které budu dětem ukazovat jako příklad výborné komedie. ()

tom88

Komédia plná bláznivých situácií a vtipov od toho najlepšieho zabávača či komika a môjho najobľúbenejšieho herca Jima Carreyho. Sledovať ho v akcii a počúvať jeho reči je úplne úžasný zážitok. Masku som videl zo 30x a vždy si rád toto bláznovstvo pozriem znovu. Je to dobre natočené a dokonca aj efekty sú na dobrej úrovni. Je to super komix a oplatí sa vidieť už len kvôli samotnému Jimovi. Spolu s Klamár klamár, Blbý a blbší asi naj komédia. Komédia, pri ktorej som sa fakt nasmial. 80% ()

wendelin9

Střeštěná komedie plná zelených obličejů a neuvěřitelných grimas Jima Carreyho... Film, u kterého se zasměje opravdi každý... ()

dr.fish

Nedá se upřít, že jde o originální nápad, ale nemůžu se ubránit pocitu, že by to chtělo o dost lepší a promyšlenější scénář. Ten, který je zde použit, je pouze komiks a nic jiného. Mám Jima Careyho rád, ale zde je znát, že není zas až tak ve formě (možná se teprve hledal). Zasmál jsem se tak třikrát a ani velmi povedené animace nemohly zoufale prázdný děj vyplnit. Film je nakonec jen lepší romantický cajdák na sobotní večer, který neurazí, ale není nijak geniální. ()

bartias

Pestrobarevná komedie má málo společného s šíleně brutální komiksovou předlohou. Jim Carrey kroutí ksichty, které jsou dobrým základem pro na svou dobu přelomové digitální triky. Cameron Diaz v první významné roli z donucení okouzluje o číslo větší vycpanou podprsenkou. Je to o škleb větší zábava než Zvířecí detektiv. Proč ne? ()

Nivenx

"Nejbláznivější, nejzábavnější a nejšílenější" komedie všech dob. Výborný Carrey, bez kterého by to asi nemělo smysl, protože jeho výkon je fenomenální a k tomu všemu i dobrý scénář! Lahoda! 80% ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala