Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

• USA A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (více)

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

ardno5

Váhal jsem kolik dát, proto jsem si připomenul Noční můru v HD a to díly 1, 2, 3, 4.. A podle mého je nejlepší 1, 3, 4, 2.. Trojka má úžasný rozjezd a atmosféru. Dokonce první část filmu převyšuje nad první díl kultovní série! Nikdy nezapomenu na lidskou loutku.. Bohužel v dnešní době (i před 12ti lety) už mi druhá část přišla docela trapná.. Vše kazí čaroděj ze země OZ, vyfetovaná punkerka s rybičkama, Super mário co dokáže ohýbat židli.. Škoda! Ale jinak zaručeně druhý nejlepší díl. Dávám 68% ()

Scraffy

Lepšia ako dvojka, ale nie tak dobrá, ako jednotka. Táto časť kultovky sa mi páčila a je vidno, že sa otec tejto ságy vrátil na scénu. Síce nie už ako režisér, ale aspoň ako scenárista. A to je dobre! Vraždy sú vynaliezavé a rovnako aj návrat Heather Langenkamp z jednotky je super. Chuck Russell si na seba zobral neľahkú úlohu, aby dokázal po druhom diely prinavrátiť zašlú slávu Freddymu Kruegerovi a musím uznať, že sa mu to podarilo. Angelo Badalamenti zložil skutočne dobrú hudbu, ktorá sa tu hodí a môže smelo konkurovať tej z jednotky, ktorú zložil Charles Bernstein. Som spokojný, ako táto časť dopadla. Som zvedavý na ďalšie. ()

Clark_Kent

Geniální hrátky na psychiatrii, třetí pokračování je mnohem hravější a vynalézavější. Postava nepříliš hezkého kotelníka, je zkrátka nesmrtelná a staršit bude už navěky. Miluju tuhle sérii. ()

Najt

V 87 roce bych dal plný počet, dnes už jsme v jiné době, kdy jsem viděl plno moderních hororů a tak ta laťka je už fakt vysoko. Proto starý horory, který člověk neviděl jsou většinou hůř ohodnocené, než si zaslouží. Ale takhle to já nedělám, jsem si vědom, že zrovna hodnotím film, který vznikl v době, kdy jsem ještě ani nebyl na světě, takže k tomu přistupuju zodpovědně. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4*, ale 4 dát nemohu, takový počet dostala jednička a ta je prostě lepší, nebo alespoň mě bavila více. Ale trojka je taky dobrá, občas jsem i zvedal obočí nad efekty, třeba rozpadající se místnost, nebo záběry na pekelnou propast, to byl na tu dobu fakt rachot, navíc, když jsem na to koukal ve vyčistěném fullhd, tak občas i na tu dobu, opravdu mazec. Ale u trojky mě chyběla atmosféra, ta vůči jedničče hodně zaostávala, i když Heather Langenkamp to zase o něco zvedla. Takže ohledně hodnocení, prostě a jednoduše // 3,5* ()

Duke90

Po rozporuplné dvojce víc než důstojný návrat Freddyho na scénu. Změnilo se místo dění a dalo tak vzniknout novým nápadům originálních nočních můr attackovaných teenagerů. Vrátila se Heather Langenkamp jako zkušenější Nancy a herecky mnohem přirozenější než při své poslední účasti. Robert Englund dokazuje, že je v roli Freddyho jako doma a nesmím opomenout i menší úlohu policisty Johna Saxona. Zbytek osazenstva mi vzhledem k tématu vyloženě nevadil (až na hysterickou P. Arquette). Potěšila odbočka k zásadní historické údalosti (i když pouze smyšlené) a díky tomu se stal třetí díl mnohem zajímavějším pokračováním s náběhem na čtvrtou hvězdu, které mě bavilo víc než jednička... ()

wesi96

7/10. Třetí noční můra si vede rozhodně lépe než neslaná a nemastná dvojka. První, co chci určitě vypíchnout, tak jsou efekty a celkově jak si tvůrci pohrávali se scénami. Co se týče scén, především jump scarů, tak jsem se až divil, že tady žádný není. Což pro mě je dobrá zpráva, ale věřím, že by to někomu mohlo vadit. Vrací se nám Nancy a "uzavírá se" kapitola kolem ní, jelikož jsem se nekoukal na herce, tak jsem byl příjemně překvapen. Sekvence ve snech byli úžasné, nápadité, ale přišlo mi, že Freddy má málo screen-timu. Zvrat, co se týče postav, které Freddy navštěvuje byl povedený. Určitě doporučuji, sympatický cast (oproti dvojce), pěkné kulisy, nápady, zajimavé zabití - prostě všechno, co byste chtěli od pokračování Noční můry. ()

Sir Ludvig

Hoc Fredy ako (pravdepodobne) viacvrstevná individualita nedostává v žiadnej časti viac priestoru pre svoj osobný príbeh ala Don Quijote, nahrádza toto "svojím" originálnym prístupom pri vraždení a mega-hláškami. Craven a jeho tím dávajú sérii nový nadupanejší charakter, ktorý sa vyznačuje rozvynutím snových pravidiel, dokonavosťou Fredyho sveta, splynutím sna s realitou a splývaním snov samotných, štedrou výpravou, odvážnými trikovými sekvenciami a napr. aj nenásilným pretláčaním drog a tripov do mainstreamu. Snové sekvencie sú opäť úžasné (roztopená trojkolka) a platí to päťnásobne viac keď je v zábere Fredy. Oproti prvému dielu pribudol počet postáv, pričom funkčná skratkovitá charakterizácia je jedným z pilierov filmu. Čierny humor v druhej polke prebýja snovosť úvodu a máme možnosť vidieť i také perly ako Harryhaussenovský súboj s kostrou, či prvý krát kung-fu. Hudbu skomponoval Angelo Badalamenti, znalcovi braku množstvo scén v dobrom pripomenie iné filmy a vôbec nostalgia je sviňa a tento je jeden z najlepších Fredyho výstupov, v ktorom sa i nepodarené stránky menia na zlato a vôbec ten typ filmu, ktorý obsahuje množstvo pamätných scén, je eldorádom nás ostrieľaných. Chuck Russel ešte nepovedal svoje posledné slovo a už o rok nám to opäť natrel. Niekedy je dobre žiť na Zemi, ni? ()

Pokryvac

Ničím výnimočné. Nepomôže ani Saxon s Langenkapmovou z prvého dielu série, atmosféra pôvodného príbehu vyprchala. Za pozornosť stoja najmä vizuálne efekty, tie sú na svoju dobu výborné, a pár vydarených snových scén. Fantasy prvky na desivosti snímky nepridajú, na druhú stranu však trocha oživujú jednoduchý príbeh a pridávajú na zábavnosti. Film nie je nudný, ale pôvodný príbeh ani veľmi neobohacuje. Asi preto sa už z postavami z pôvodnej verzie divák viacej nestretne, nebolo ich kam posunúť... ()

vitac.

Lepší než dvojka, to jo, ale... V první řadě bych upozornil na příšerně hrající Heather Langenkamp. Tedy... špatná není jen ona, ovšem drží pochodeň hrůzy zdaleka ze všech nejvýš:) Při sledování hereckých výkonů v Bojovnících ze sna jsem si nemohl nevzpomenout na trilogii Pána rohlíků a společenstvo koblihy, kde kdysi studenti brněnského BiGy rajtovali na kolech nasoukaní do prostěradel kdesi kolem Střelic a... většina jich zvládla svou roli mnohem lépe, než se to povedlo profíkům v tomto filmu:) Naštěstí nám někteří později dozráli a třeba na Patricii Arquette ve Stigmatech vzpomínám rád (hezká byla už v NOES3). Triky a efekty jsou celkem rovnoměrně rozděleny do dvou skupin - nad kterými se chce člověku brečet (např. kostlivec) a kterým se člověk musí smát (např. kostlivec). Aha, moment... tak beru zpět, nad triky a efekty se člověku chce brečet i smát zároveň:) Logika se moc neřeší, ve snech to není problém, ale že vzdělaným dochtorům nepřijde divný, že (spoiler?) se povedlo asi tak stopadesáticentimetrové dívence narvat hlavu do televize zavěšené pod stropem bez cizí pomoci...? (konec spoileru) Na druhou stranu, ne vše je nepodařené. Hudba je pěkná (jak složená pro film, tak přidaný poprock), některé mordy a kousky můr chutné (pro jistotu - v případě můr mám na mysli pořád ještě sny:)) a Freddy, Freddy je zábavný. Proto za dvě hvězdičky. ()

mark9th

Po ťažkopádnej dvojke konečne niečo čo pokračuje v utváraní jedinečného hororového kultu. Skvelé masky, kulisy a dokonca aj scenár nie je vytiahnutý len tak z riti, ale naväzuje na logiku 1.časti. ()

horor2

Nové masíčko, nové prostředí. Laurence Fishburne coby hodný ošetřovatel potěší, stejně tak jako návrat hlavní hrdinky z prvního dílu i s jejím tatínkem. Ve filmu najdete i krásný recept, jak skončit se závislostí nebo loutkové představení. Už vím, proč mi mamka vždycky říkala nebuď u té televize moc blízko :-D ()

Blazkowicz

Musím říct, že hodně solidní nářez. V podstatě film stojí a padá na Freddym, zbytek není až tak důležitý, i když návrat starých postav je fajn. Freddy je tady pán jak sviňa. Hlavně díky parádním hláškám a originálním scénám. Slabší scény se najdou, třeba ta s kostlivcem, ale to není nic proti luxusní scéně s televizí: "To stačí Jennifer, stala ses televizní hvězda. Ale rušíš mi vysílání mrcho!" K dokonalosti tomu ještě něco zbývá, ale i tak to byl rauš. 4* ()

adamix

Zbožňujem praktické efekty a tu sa s nimi tvorcovia doslova vyšantili. Preto aj považujem Dream Warriors všeobecne za lepšiu filmárčinu, ako iba horor. Freddyho je tu oproti nevýraznej dvojke konečne viacej a Nancy z legendárnej jednotky je tu opäť, tentoraz sa všetka pozornosť nevzťahuje iba na ňu, ale aj sympatickú partiu ,,deciek" z ústavu. Po tomto diely séria už nikdy nedosiahla takých kvalít, ale nikdy nepatrila ani medzi najhoršiu. Dream warriors je jej predčasným vyvrcholením a to kvalitne aj príbehovo. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti