I v českých filmech lidé cestují strojem času - tak se hlavní hrdina, nadšený přívrženec záhad, ocitá v roce 1946 s úmyslem přivézt odtud vynálezce, jehož práci přisuzuje mimořádný význam... Jenže fantastika je to hodně krotká, málo nápaditá, a také zábavnost silně pokulhává, když se film opírá o obvyklá vypravěčská i námětová klišé. (oficiální text distributora)

musicalfan

Tyto *** jsou slabší, je pravda, že si tu moc nelámali hlavu s časovými paradoxy, ale zase tam bylo pár vtipů, které ale vlastně dotvořil až čas. ()

LadyRainier

Tak ze začátku jsem myslela, že to vypnu ...Pak sem se nějak zakoukala ...no, nic extrovního, Hadrbolcová přemaskovaná hrozně ...ale ten konec, jak vrátili děděčka se mi líbil ..Takže u mě průměr ... ()

Peabody

NO nic moc. Problém je, že mám rád cestování v čase a Zlata Adamovská je moc pěkná ženská (a tady i v poměrně intimních situacích, což se taky neukazovalo běžně, typická pro normalizační dobu byla scéna, kdy se LIbuše Šafránková doma šla do vany koupat v jedodílných plavkách ??? WTF?), ale .pan režisér Ráža asi moc sci fi nedal. (ano, vím, Odysseus a hvězdy, ale jinak nic). Byl to televizák, natočil toho hromadu, většinou nešel pod určitou laťku, ale, bohužel taky málokdy nad úroveň průměru a i tehdy to mělo takové nějaké divné výrazové prostředky. Třeba Tajemství ocelového města je pěkné, ale tak hrozně se chvílemi nic neděje. Herce zvládal dobře, nepamatuji se, že by tomu bylo jinak a i herecká stránka je tady dobrá + jenom proboha proč Ivan Mistrík?? ale i ten je takový studeně nevýrazný. Odkazů a vtípků na časové posuny naskládal pan Makovička zručně hodně, v tom problém není, místy je to dokonce i vtipné, ale nejde to nad slušné vypravěčské a dobře odehrané řemeslo.. ()

Jay.P.j.

Dobré jednoduché sci-fi . Na tu dobu kdy se to točilo dost odvážné , protože se ve filmu objevují dost otevřené narážky na komunismus . ()

hampsterrk

Píše se rok 1980 v té době ještě Marty - M.J. Fox sedí v lavici na základní škole. Ovšem náš Petr z Arabely již cestuje do minulosti autem, sice to není takový cool fáro co měl Marty ve filmu Návrat do budoucnosti ale přiznejme si náš Vladimír Dlouhý byl první a jeho veterán nebyl taky špatnej. Samozřejmě že film nedosahuje kvalit filmu Návrat do Budoucnosti ale na tu dobu vzniku je poměrně dobrý. Navíc přiznám se že padající prázdná urna a následky tohoto pádu mě utkvěli v paměti do dnešní doby a to je co říci....Všem doporučuji aby se na film podívali není to tak špatná zábava i když jsou ve filmu jisté nelogičnosti ( ty jsem ovšem tenkrát v kině když mě bylo 10let neřešil ) budete se určitě bavit stejně jako já po 32 letech. Vzhledem k tomu že jsme předběhli americké filmaře o 5 let dávám maximální hodnocení. Platí zde jak bylo řečeno v jedné známé klasické komedii "Nemusí pršet, stačí když kape" což tvůrci s tímhle sci-fi počinem určitě splnili. ()

BigJohn02

Zajímavý námět bohužel zpracovaný poněkud nudným způsobem. Velkým kladem je neskutečně krásná Zlata Adamovská. ()

M.Fish

Jde nesnášet stejnou krávu ve 2 různých časových liniích ? ANO manželka vědce Jeníka je nehorázně dem*ntní a zasloužila by pomalou smrt za to jak zkazila celej příběh... ()