Filmová cenzorka Enid je hrdá na svou pečlivou práci: jejím úkolem je chránit nic netušící publikum před škodlivými účinky krvavých scén a jiných drastických záběrů. Její ochranitelský pud je umocněn pocitem viny, že si nedokáže vzpomenout na starý případ zmizení své sestry, která byla nedávno prohlášena za mrtvou. Když Enid dostane za úkol prohlédnout si znepokojivý film z archivu, v němž se vracejí její vlastní mlhavé vzpomínky z dětství, začne rozplétat záhadu a zjišťovat, jak toto děsivé dílo souvisí s její vlastní minulostí. (Cinemax)

M.i.k.e

thriller říznutý hororem jehož největší devízou je sedmdesátkovo-osmdesátkový vizuál.Slušně se tu pracuje i se stupňujícím "šílenstvím" kdy pomalu přestává být jasné co je realita a co film/vize hlavní hrdinky.Milovnící starých béčkových VHS hororů budou spokojeni.Zbytek to asi ne úplně docení...60% ()

cariada

Neotřelé a originální i tak by se to dalo popsat. Mít na práci cenzurování filmů může být super práce, ale taky si to musí logicky vybrat svou daň na psychice. Zvláště když máte ještě trauma z dětství ze ztráty sestry. Mělo to solidní atmosféru i napětí. Fajn postavy. Horor co zaujme, ale ne uchvátí. ()

dubinak

Někdy si připadám jako z jiný planety a přemýšlím, jestli jsem neviděla jiný film, než ostatní. Censor pro mě byl prostě nějaký způsobem nekoukatelný, už jen to zpracování pro mě bylo strašně nesympatické, hlavní postava ve mně vyvolávala až znechucení a asi jsem prostě byla v tu chvíli na totálně jiný vlně. Britské horory většinou buď miluju nebo nesnáším a tohle je ten druhý případ. Už i ten příběh byl pro mě vlastně ve finále naprosto debilní. Nic mi to nedalo, uspávalo mě to, hororově to absolutně zklamalo a z toho závěru jsem taky nevěděla, co si mám odnést. Prostě, škoda, že jsem to vůbec viděla a kazím tomu hodnocení. ()

Cedr

Nevyrovnaný guláš skvělých nápadů a smyslu pro detail a nesmyslného klopýtání v tempu a kopce nedotaženého potenciálu. Plusové body za netradiční dobové/tématické zasazení, povedený psychologický rozklad hlavní hrdinky a nečekaně povedený závěr. Škoda, že to je prostě vypravěčsky/režisérsky nedotažené a i přes krátkou stopáž se to v půlce/závěrečné třetině zbytečně vleče. Vizuál je také rozporuplný, přes skvěle atmosférickou sleazy 80s atmosféru Británie až trochu prvoplánovou dream-like stylistiku. 7/10 eh ()

oveckaoa

Ženská dělá cenzorku hororů a rozhoduje, který půjde do distribuce a který ne. Jednoho ne uvidí v jednom jinou ženskou co vypadá jak její pohřešovaná sestra a rozhodne se ji najít. Asi takhle dokud se tam řeší ty horory a dívá se na ně je to zajímavé i ta scéna v videopůjčovně má něco do sebe a je to dobrý návrat v dobách kdy to bývalo in naopak to pátrání po sestře za moc nestojí. Ve filmu se i řeší chlápek co někoho zabil podle hororu a i to vyjde do prázdna bohužel. Bodycount 3 to taky nespasí. 60 procent ()

borec999

Čudne znepokojivé. Asi tak by som v krátkosti opísal tento horor hovoriaci o cenzorke ultra brutálnych a násilných hororov, ktorá sa vyrovnáva so stratou sestry z detstva, na ktorej podľa všetkého niesla istý podiel viny a ktorej z toho všetkého začne mierne prepínať. Jemný závan gore a brutality (filmy)+ jemný nádych artu+ jemný nádych gialla (časté striedanie farieb a veľa červenej) kombinovaný s celkom sympatickou hlavnou hrdinkou(Niamh Algar) z toho robí kúsok, ktorý má svoj štýl, znepokojivú atmosféru, zaujímavú vizuálnu stránku a na ktorý nezabudnem len-tak po týždni od dopozerania. Vo výsledku nejde o žánrovú udalosť roka, ale minimálne Censor patrí (zatiaľ) k jednému z tých hororov, ktoré stoja za pokus. Mne napríklad sadol až nad očakávania dobre a záverečných 10-15 minút aj s úplne poslednou scénou(VHSka Censor) bolo podľa mňa vcelku pôsobivých . Lepší priemer a 60%. ()

Corpsegrinder

Herci slušný, dobová atmosféra slušná, filmařsky je tam pár stylistickejch pomrknutí na klasiky jako Suspiria, bohužel film brutálně nudí. Jestli tam byl nějakej soundtrack tak jsem si ho teda nevšiml, a myslim že lepší hudba by ten film trochu probrala. ()

Klajnik

Zůstává to stále příliš na povrchu, ale fungovat by to mohlo. Problém tkví v tom, že je to poměrně utahané a závěr působí příliš vyumělkovaně (spoiler: konkrétně myslím to, jak v onom bludu, do něhož jsme celou dobu uváděni bludu zabije toho herce). Sice to je pěkně nasvícené a snaží se to být poměrně vizuálně efektní, ale myslím si, že autor měl víc přitlačit na pilu a tu její derealizaci audiovizuálně prokreslit lépe, aby to bylo celé obsahově záživnější a více se setřel rozdíl mezi tím, jak situaci vnímá protagonistka a jak ostatní. Inspirací může být Americké Psycho, kde stejné scény a dialogy byly točeny v jiných hereckých podáních a pak sestříhány dohromady, načež scéna působí více nejednoznačně i více vynikne ona pociťovaná paranoia. Snad lepším příkladem je Kurosawův Rašómon nebo Scottův Poslední Souboj, kde tatáž situace vyprávěna/interpretována jednotlivými účastníky různě. Konkrétně v Posledním Souboji je to velmi citlivě zachyceno, ale není nám ten rozdíl předkládán střihovou skladbou v jedné scéně, nýbrž čekáme na druhou interpretaci též situaci, kterou už známe z dřívějšího vyprávění postavy první.  Soudím, že slabá divácká odezva tkví v tom, že se autorovi nepovedlo přesvědčivě zkomponovat onen závěr, který tím pádem působí nevěrohodně/vyumělkovaně a také v tom, že nepřitlačil víc na pilu - nešel dost do hloubky, nešel moc do detailu, nevyhrotil to, což b i pro zábavnostní účely bylo lepší. ()

bozka10

Ďalší horor ktorý nieje aleže v ničom hororový, atmosféra nijaká, napätie nulové, psychoanalýza traumy psychicky labilnej ženy, ktorá robí cenzúru v sivej kancelárii. ()

Warhorr

Tak tady máme zase jednu labilní filcku. Ta v práci při sledování horůrku spatří ve filmu svou sestru, která byla kdysi unesena a tak se rozhodne konfrontovat tvůrce, převážně rejžu, aby svou sestru dostala zpět. Ono se to vlastně nezdá jako úplně špatný nápad, jenže se jedná o případ, kdy je samotné provedení totálně v hajzlu. Nějaký děsivý momenty na bodě nula, atmosféra a herecký výkony zcela o hovně. Taky jsem čekal i nějaký větší flashback či něco vysvětlujícího co se s její sestrou vlastně stalo a vesměs jsem se nic nedozvěděl. Trošku gore na konci to zachránilo alespoň na hvězdu. Jinak se pro mě jedná o jeden z nejhorších hororů letošního roku. ()

ink flo

Ženská v 80s Anglii pracuje jako cenzorka horrorů (pokud ty reálie znáte z příslušných dokumentů, tak vás to asi bude bavit ještě o trochu víc), zároveň se stále nemůže vyrovnat s letitým traumatem ze ztráty své sestry. Až jednoho dne uvidí příběh jejího zmízení v jednom z filmů. Tím prostředím i stíráním rozdílu mezi filmem a filmem ve filmu to trochu připomíná Berberian Sound Studio (plus tam hraje hlavní hrdinka z In Fabric). Do toho argentovsky nasvícený les z Evil Dead a obstojně stupňující se level psychózy a neurčitosti s VHS přeskakujícím obrazem. Název odkazuje jak k její práci, tak k cenzuře vlastního vnímání a vzpomínek. ()

warrenur

Nech bolo reziserovym cielom cokolvek, ci uz natocit nieco "sokujuce", znepokojive, originalne, "metafyzicke" a neviem, aky dalsi privlastok tomu dat, voci mne, ako divakovi, sa to uplne minulo ucinkom. Niamh na mna posobi neuveritelne otravne. Ukricane a prepalene obrazy rovnako. Suhlasim vsak, ze ked sa miera prekroci, moze z toho niektorym ludom hrabnut. Obcas si mozeme "zvlastne" komentare precitat i tuna a sem-tam byvaju dost "jedinecnou" branou do sveta dotycneho/-cnej. Zrejme to mala byt aj nejaka psychologicka sonda. Za mna vsak neuskutocne otravna a unavna. Neodporucam. Zabity cas. Hviezdu davam len za pokus o "dobovu filmarcinu" a triezvu minutaz. ()

Aurus odpad!

0,5/10. Od filmu jsem tak nějak nic moc nečekal ale zápletka mě docela zaujala ale bohužel to dopadlo špatně. Příběh je docela fajn, postavy jsou blbé a nesympatické, hudba je docela strašná, atmosféra tu je nulová, napětí zde neexistuje, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu je docela ok. Nikdy nechci vidět znovu. ()

kkarx

Poctivě udělané drama s dobrou kamerou a hudbou evokující Italské horory/gialla 70. let. Konec nedával moc smysl a teď nemyslím ty sny, ale jak se dotyčná dostala k herectví. Huh. To stačí když někdo úplně neznámý dojde náhodně na plac a hned dostane nějakou roli? Co by dělali bez ní. :S ()

Rockerman

Některé metalové kapely čelily dokonce u soudu podezření, že jejich hudba a texty jsou inspirací pro rituální vraždy či sebevraždy. V tomto poměrně originálním kousku jsou paradoxně pranýřováni cenzoři nikoli tvůrci, že pouštějí do kin krváky, kterými se inspirují sadističtí vrazi. Jsem proti jakékoliv cenzuře, ale kdybych každý den musel sledovat krvavé horory tak by mi z toho asi taky hráblo, jak se to stalo Enid. Musím říct, že se mi děj odehrávající se na pomezí reality a fikce docela líbil. ()

BOURQUE

Základný true-based príbeh, skúmanie násilia a brutality vo filmoch „profesionálnymi pracovníkmi“ v ére VHS-ek, je dobrý. Na to je postupne stavaná osobná tragédia cenzorky Enid, ktorá sa snaží vyrovnať so „stratou“ svojej sestry. Po dobrej polovici filmu však nastane zlom, kde sa dve príbehy spoja a následné samotné vyvrcholenie nie je uspokojivé. Vďaka dobrej práci s kamerou, vhodnými formátmi rozmeru obrazu, nostalgickému faktoru a skvelej Niamh Algar však (po prvom videní) nedokážem dať menej ako tri slabšie hviezdičky. P.S.: Prano Bailey-Bond na svoj režisérsky debut vybrala zaujímavú tému. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()