BluT

Skvěle provedenej Bukowski. Líbilo se mi víc než Faktótum, ale oba filmy vřele doporučuju. I když co to kecám, spíš si přečtěte od Bukowskiho ňákou knížku. Většina je lepších než oba filmy dohromady. ()

korndaddy

To all my friends..........Až jednou vyrostu chci být jako Chinaski. A tím opravdu nemyslím onu teploušskou kapelu. Budu pít, rvát se, zase pít, psát, pít a budu mít pořád ty samý spodky. To bude bájo. Občas někoho bodnu a pak zase pít. A i přes tohle všechno se o mě holky budou rvát. Co víc si přát. Tomu říkám svoboda. Rourke fakt sympaťák. ()

honzii

Drink to all my frieeeeeends! Zfilmovaný Bukowski překvapivě skvěle funguje a Rourkeovo Chinaski je až opojně zábavný. Pro někoho může být těžké ztotožnit se s filosofií člověka pohybujího se na společenském dně, ale když tu cestu za perfektním smíchem pochopíte, dostane se vám nejen skvělé zábavy, ale třeba i menšího prozření. ()

klukluka

Bylo to v pohode, bylo to fakt good, ale tri pecky jsou tak akorat. A nejen proto, ze se tady vlastne vubec nic nestalo. Mnohem vic mi vadilo, ze tohle nebyl Charles Bukowski. On i Chinaski byli vagabundi, ale vagabundi nezni a citlivi. A tady se Chinaski parkrat projevil jako hnusnej, neprijemnej zmrd: Na tvym pohrbu opicham tvoji mamu krkem z krocana. Ee! Tohle nebyl muj Bukowski. I kdyz mi neuslo, ze tam behem nataceni popijel na baru. V nejake sve lnizce ten film pozdeji tusim zkritizoval. Ale pamatuju si to uz jen matne. Nejvyssi cas si to pripomenout. ()

velkyvezir

Jsem na rozpacích. Faye výborná, ale Rourke, jakkoliv je skvělý herec, mi přišel nepřesvědčivý. Jakoby tápal, jak postavu uchopit. Česky vydaného Bukowskiho mám komplet přečteného a tu tragikomickou atmosféru jeho knih jsem ve filmu postrádal. ()

B4TM4N

Bukowski je (i když poněkud jednosměrně, ale to u něj nevadí) vynikající autor ožraleckých povídek s ne zcela zpochybnitelným pohledem na život. A když se od povídek přesunul ke scénáři, jeho kouzlo tím vůbec neutrpělo. Chinaskiho jsem si sice zrovna jako Rourka nepředstavoval, ale ve filmu se ukazuje, že své zkušenosti s tematikou prodat umí; jeho ženské protějšky vůbec nezaostávají, a ač ne sexbomby, své kouzlo mají. Whisky a pivo tečou stejně jako Henryho krev proudem a vy brzo zjistíte, že tenhle film je v základech silný jako Buk. ()

cab

Od filmu jsem nemel zadna ocekavani kvuli autorstvimpana Bukowskeho. Kdyz se mi pred ocima otevrel svet baru a flakacskeho zivota s poradnou davkou stesti stelesne (zivotni role spolu s The Wrestler pro Mickey Rourke), nemel jsem na vybranou a zustal jsem pred monitorem s dychtivou nedockaovsti dalsiho deni az do trefneho uzavreni pribehu. 70% ()

showxman

Bylo by zajímavé udělat porovnání doby, ve které Henry drží lahev v ruce a času co nepije. To ale není nutné. Už předem je totiž jasné, že Henry pije vždy, když je něco po ruce. ()

Káronoš

Úžasný příběh, úžasný chinaski (v podání Rourkeho) a jeho život básnického ožrali. Skvělé drama o myšlení geniálního blázna a způsobu života, který žil a v který věřil. Člověk, který nemohl dýchat v kleci se zlatým dnem a pocit bezmocnosti, stroskotání ho naplňoval blahem. Člověk, který měl rád lidi, ale cítil se líp, když nebyli kolem. Člověk, který obětoval svůj život tuláctví, aby mohl psát o utrpení - to je Henry Chinaski. „Všichni jsme v nějakém pekle a cvokhouse je jen místo, kde lidi vědí, že jsou v pekle." Hodnocení: 8/10. ()

DannyBoy80

Bukowski musel byt hrozný zevlák, ochlasta a ošukin, přesně jako hlavní hrdina v tomto filmu, kterého skvěle zahrál Mickey Rourke. Film jede v podstatě na jediné linii, na kterou by se většina z nás nechtěla dostat, ale hlavní hrdina si v tom libuje a nic víc než flašku a nějakou podobně smýšlející trosku na šukačku nepotřebuje. Zajímavá sonda do alkoholikovy duše. ()

Schuldiner

Mickey Rourke a Faye Dunaway jsou zde skvělí! Kvůli nim mě to bavilo. A Faye tu i skvěle vypadá, což není důležité pro hodnocení filmu, nicméně zmínit jsem to musel. Ale nějak mi neseděly ve svých rolích ostatní postavy. Nepřirozeně zahrané.. Bohužel to trochu kazí můj celkový dojem z filmu. Ale chci tomu dát časem ještě jednu šanci a uvidím. ()

Ixbalanke

Kurňa, to člověk vidí a úplně mu naskočí slina:) Tak okouzlujícího opilce jsem dlouho nepotkala. Chvála spontánnosti a životu bez luxusu. Vše co člověk potřebuje, nosí ve své hlavě (a v tomto případě i v žaludku:) Film o člověku, který si svůj život opravdu užívá...a ví proč. ()

kornitko

Bukowski napsal scénář o svém životě, kde není žádná pointa, život dvou opilců se nijak nevyvine, nestanou se z nich abstinenti, nepovedou "lepší" život, ba ani nezažijí nějakou zajímavou životní situaci. Jen chtějí mít pořád plnou flašku. A v tom (realitě) je ten film nejlepší. Je to jen o přístupu k životu dvou podobných lidí. Je hodně lidí, kteří si jen myslí, že jsou alkoholiky, protože tohle označení je něco, co se nedá uspěchat. A jak ukázal Mickey Rourke, tak to je pořádná dřina, která stoji hodně peněz a hodně času. "Každý může být abstinent. Být opilcem to chce ale dávku speciálního talentu. To chce totiž pořádnou výdž." ()

marnold

Nigdy zech od Bukowskigo nic nie czytol, ale myslym, ze tyntu konsek dobrze ukozol we filmu, jak to chlapiec myslol. Mickey´mu zech wierzil wszystko, mozna aji tymu, ze to wlasciwie ani nie grol. ()

Yardie

Dobrý! Mickeyho mám rád, tady se zase jednou předvedl. Ten film byl tak nebezpečně "pohodový", že jsem měl chuť si to na ostro vyzkoušet. Mickey fantastický, jako ohledně vždycky... ()