Šokující nález utlučeného těla dívky přivede detektivy k podezření na syna místní pediatričky (Streepová) a jejího umělecky založeného manžela (Neeson). Zatímco se vyděšení rodiče snaží ze všech sil odhalit pravdu, musí čelit stupňujícímu se nepřátelství města přesvědčeného, že jejich syn je vinen. Film plný nečekaných událostí vás ohromí tím, jak se může v jediném okamžiku změnit život jedné rodiny... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Radyo

I přes solidní herecké obsazení se nepodařilo tvůrcům dosáhnou kýženého výsledku. Film se snaží, aby se divák vcítil do pocitů rodičů, jejichž dítě je obviněno ze zabití, ale ta snaha jakoby nebyla míněna upřímně. Meryl Streep a Liam Neeson odvádějí dobrý výkon, ale tady to přece jen chtělo asi o něco více. ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $8,797,839Tržby Celosvetovo $8,797,839║ Ďalší z hromady filmov čo ostávajú v celkovom spracovaní niekde na pól ceste, veru veľká škoda je v prvom rade nevyužité tak kvalitné obsadenie ako je Streep, Neeson, Molina,... potom námet z prostredia súdnických sporov, točiacich sa okolo nejakých nešťastných vrážd, sa mi začínajú zdať nehorázne ťažké na spracovanie, lebo takmer za každým podobné námety dopadajú v konečnom výsledku rovnako a to pasívne vo výpovednom obsahu, či dosť nevýrazne aj v hereckom prejave čo z časti platí aj pre tento prípad. Chybou môže byť aj vedeniu filmu pod taktovkou režiséra Barbet Schroedera, ten jednoznačne nemá talent na lepšie skladanie príbehu do stabilnej kompaktnosti. Film sa dá pozrieť ale nič vo svojej podstate preborné nevypovie aspoň nič čo by sme doteraz už nevideli. /60%/ ()

tron

„Celý váš život môže zmeniť jedna jediná sekunda. Ale nikdy neviete, kedy a ktorá.“ Akademická nuda alebo zaujímavá psychologická štúdia vyhrotenej situácie, kedy syn zavraždí? Meryl Streepová, Liam Neeson, Edward Furlong a Alfred Molina rozohrávajú pôsobivo nudnú a nudne pôsobivú drámu z nudného amerického mestečka. Naznačujú otázky o vine, zodpovednosti za svoje činy a sile rodiny, na ktoré je ťažké niečo rozumné odpovedať. Ale vlastne buďme vďační, že podľa takej slabej knihy vznikol taký relatívne dobrý film... ()

movie

Prvotřídní nuda v perfektní herecké společnosti Liama Neesona, Edwarda Furlonga, Meryl Streepové a řady dalších skvělých herců! ()

dobytek

Začátek vypadal nadějně, ale postupně z toho vyleze průměrný rodinný drama. Z toho námětu se dalo určitě vyždímat víc. A moc tomu nepomohli ani herci. Když nebudu počítat Alfreda Molinu v menší roli advokáta, tak jsem nikomu jeho roli prostě nevěřil. Od jmen jako Meryl Streep a Liam Neeson jsem čekal trochu lepší podívanou. Anti-herec Furlong z toho svym výkonem dělá chvílema tragikomedii. 50% ()

Morien

Když si tak srovnám, co vím o Barbetu Schroederovi a co vím o premise filmu, řekla bych si, že mě čeká zajímavý zážitek. Potom se začnu film koukat a prakticky od prvních minut vím, že film bude obětí kompletně nezvládnuté produkce a absence jednotící vize. Hudba Howarda Shora vůbec nereflektuje, co je vidět na plátně a co bychom měli tušit za ním. Scénář je hodně (hodně!) nesmyslný a vzhledem k tomu, že ani ostatní složky filmu nefungují, tak od toho nic neodvádí pozornost. Těžiště se tříští mezi dramatem dětí a dramatem rodičů a ani jedněm se nedostalo spravedlnosti. Rodiče se rozpadají při jakékoliv změně chování a ani jeden z nich nepůsobí ani jako skutečná postava s agendou, ani jako pár ve spojení s tím druhým. Přehrávají a zároveň jako by nevěděli, co mají dělat. Herečka představující dceru je zoufale slabá a nepřesvědčivá, což celku ubližuje zejména proto, že je vypravěčkou příběhu a měla by být tím, kdo základní emoce překládá divákovi. Na Furlonga jsem se těšila nejvíc a proto jsem také nejvíc zaplakala. Chtěla bych to trochu hodit ještě i na scénář, protože když má člověk například napsáno, že má sebrat pohrabáč od krbu, běžet chodbou na zahradu, držet ho v tenkých ručičkách nad hlavou, proběhnout kolem velké hořící vatry a výhružně řvát na několik dospělých útočníků, tak je nejspíš prakticky nemožné u toho vypadat jinak než jako blbeček v melírovaném svetru. Ale to, že Furlong se zdá celou dobu sjetý a mimo svoje smysly se nedá svést jenom na snaživého pisálka, řekla bych. Někde jsem četla, že prý Meryl Streep na Barbetovu adresu řekla, že nedovoloval hercům mluvit jeden přes druhého a že se nikdo z nich necítil dobře ve své postavě. To by dost vysvětlovalo. A je to věčná škoda, protože některé věci mi přijdou vážně dobré, respektive slibné, hlavně struktura. Když to popíšu svými slovy: Vidíme město žít svým životem, ve sněhu leží mrtvola, jedna rodina si žije svým životem, přichází ambivalentní zpráva, syn není k nalezení, městečkovská aliance se začíná přeskupovat, syn pořád není k nalezení, pochodně začínají hořet, syn se nalezne, pochodně hoří jasným plamenem, syn řekne doma svůj příběh, ohně začnou hořet i v očích rodičů a začíná být jasné, že ta rodina nejspíš nebyla v pořádku ani dávno, dávno předtím a ne jen potom, a všechno směřuje k vnitřnímu kolapsu, během kterého syn přijme následky svých činů, očistí se v očích svojí sestry a také ji osvobodí od slepého vzývání svých rodičů, sám sebe vytrhne z jejich toxického vlivu a odchází se naučit přemýšlet o věcech i z jiných úhlů. - Takhle to zní super a takhle by se mi to moc líbilo. Tetelím se blahem, když si představím, že by to režíroval George Sluizer, Michael Haneke nebo Joon-ho Bong(!). Nebo kdyby to alespoň režíroval Barbet Schroeder s elánem a umem, se kterým později natočil Vzorec pro vraždu. Ten sice nepatří k výplodu světového artu, ale já ten film uznávám, prožívám a co mi přijde hlavní: není dokonalý, ale je dost dobrý na to, abych ignorovala chyby a užívala si pozitiva (a mladé talentované vrahouny). Ale to je rok 2002. Hádám, že si Barbet asi musel projít rokem 1996, aby se k tomu dostal. () (méně) (více)

castor

Dětská lékařka, umělec, dospívající syn a malá dcerka. Normální rodina s občasnými mráčky. Jenže pak se na sněhem zasypané zemi objeví mrtvé tělo dívky. To, co bylo předtím, už nemůže být stejné. U domu Meryl Streep a Liama Neesona se totiž objeví policie a hledá jejich syna, který měl být tím posledním, koho s mrtvou dívkou viděli. Zatímco matka má o nezvěstného potomka obavy, otec nelení a zničí vše, co objeví v kufru auta… První půlhodina je moc fajn, tvůrci se zajímají o vztah rodiny k pravdě a o její vyrovnávání se s tím, že všechno může dopadnout tak, jak si nepřejí. Místy vznětlivý otec chce syna chránit za každou cenu, naopak matka věří síle pravdy. Jak ale minuty plynou, mnohé se začíná sypat. Vnitřní morální konflikt rodiny je uchopený místy dost jalově, prvním výraznějším přešlapem je návštěva syna rodiči ve vězení pro mladistvé, hned ji následuje synovo přiznání souvislostí u večeře… Dramatičnost příběhu tak v mých očích postupně klesala. Režie Barbeta Schroedera je poměrně rutinní, navíc s ohledem na to, jaká herecká esa měl k dispozici, tak je i docela zvláštně vedl, jak kdyby nevěděli, co přesně hrát. A nakonec působí, že se ve svých postavách ani necítí dobře. A divák se zase necítil dobře s nimi. ()

misterz

Počas sledovania som si uvedomil, že vlastne ja už som tento snímok kedysi dávno videl, no zabudol som naň, čo v mojich očiach samozrejme o filme mnohé vypovedá. Nezlepšilo sa to ani po rokoch - mdlé, nudné, dramaticky strnulé a po obsahovej stránke stereotypné. Morálna dilema, ktorá toho veľa nepovie, problém sa len rozrýpe a nechá sa tak. Niečo tu zachraňujú herci, ale na lepšie hodnotenie to aj tak nestačí. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

kingik

Tohle vypadalo nadějně. Herci v hlavních rolích zaručovali nevšední filmový zážitek, ale jen do té doby, než jsem se na film podíval. Ve sněhu je nalezena jednoho dne mrtvá dívka a do podezření se dostává syn z rodiny, která do té doby vedla spokojený život. Rodiče v zoufalé snaze uchránit svého syna zničí všechny důkazy, které by mohly vést k jeho usvědčení. Potud je film velmi zajímavý, ale je trochu delší, než by bylo záhodno, a hlavně rozuzlení, jak dívka přišla o život, je poměrně slabé, až jsem si řekl, proč to celé divadlo, když vlastně ani o nic nešlo. 60% ()

eLeR

Taký v pohode film na nedeľu, keď nič iné nedávajú v telke. Ale predsa len, človek čaká od Meryl, Liama a Edwarda zázraky a tie sa nedostavia. ()

klerik

Vynikajúci herci v rodinnej dráme, ktorá sa točí okolo zabitia a súdneho procesu. O čo viac je súd dôležitejší o to menej je pri ňom kamera. Postavy sa zvíjajú pod zložitosťou situácie, každý ma iný pohľad na vec. Mikroskopický pohľad na rodinu v kríze a na snahu udržať ju pokope... ()

Terva

Ve sněhu byla nalezena mrtvá dívka ......... Scénář : Ted Tally podle knihy Rosellen Brown. Kamera : Luciano Tovoli. Hudba : Howard Shore. .........Věří v synovu nevinu........ ()

sidzej

Príjemná krimi-dráma so skvelými hercami a príbehom „zo života“. Viac takýchto filmov Hollywood! Dôvod, prečo filmu nedám chýbajúcu hviezdičku je ten, že takýto scenár by som dokázal zbúchať aj sám. Žiadna originalita. Inak je to však perfektné. ()