Willyho kouzelný svět

• Česko Lunapark hrůzy (více)

Bezejmenný tulák přijme pozici uklízeče v uzavřeném zábavním parku. Všední práce se ale brzy změní v boj o holý život, když místní mechaničtí roboti ožijí a začnou lačnit po krvi. Přežít může jen jedna strana... (TV Prima)

corpsy

Na papieri to muselo vyzerať celkom cool. Potom, ale prišlo prevedenie akého si Kevina Lewisa. A vyzerá to na prd. Cage je jediná ( a zrejme aj tu o to išlo ) postava, na ktorú sa dá pozerať ( hlavne kvôli jeho prednesu postavy ). Ani tie loutky, zámerne priblblo vyzerajúce, nemajú akú takú nadnesenosť. Síce je to abnormalita v dnešnom žánrovom mori, celým svojím bytím, ale svojím očakávaniam nedospela. ()

Astaroth12

Nicolasa často vídam v hororoch, ale len niektoré stali za povšimnutie. Toto sa niekomu môže páčiť, ale väčšinou asi nie i keď ide rozhodne o zaujímavý počin. Hlavne fanatici do bláznovstiev, by nemali tento film obísť. Chválim, že Nicolas je ako drsný Harry. Len bez slov, tentokrát si celkom vystačí len s mimikou tvare. Pristane mu to, ako i teenagerom čí hračkám životnej veľkosti. Lenže čakal som splatter, ktorý neprišiel. Čakal som i viac akcie. Nebavilo ma sa stále pozerať na Nicka, ktorý alebo upratuje alebo trhá hlavy hráčkam, ktoré toho veľa neukázali. Zato môže chabý scenár, ktorý je celý zostavený z klišé a fádnosti. Škoda, že to nezobral do ruky schopnejší režisér, mohlo to dopadnúť oveľa lepšie. Takto len silné 3*. ()

hous.enka

Jako jo, béčkový (i céčkový a když to klapne, tak klidné i éčkový) horory mám ráda. I Nicolase Cage mám svým způsobem, ehm... No já vlastně nevím. Loutky byly výborně pojaté, o tom žádná, ale Cage mě svým pitím energiťáků zneklidňoval. Proč je pil? Proč tam uklízel jak pitomej? Proč si účty nevyřídil se všema najednou? Možná na Willy's Wonderland časem mrknu znovu a zjistím odpovědi na své otázky... Zatím to zůstává tak na půl cesty a já se filmům s Cagem spíš budu dál vyhýbat. ()

SaNcHeZ_cz

Sérií Five Nights at Freddy's silně "inspirovaná" hororová vyvražďovačka, která kromě běsnícího Nicka Cage na sugar rush z klopení jednoho Monstera za druhým a relativně slušné hudební stránky nemá moc co nabídnout. Je to brutální, temné a hlavní hrdina je děsný macho, je to ale taky pitomé, naplněné těžce špatnými herci a příběhem, který vlastně nehraje vůbec roli. Hlavně že to všude cáká, kusy těl/loutek létají vzduchem a běsnící Nick na energeťáku míří překonat High Score. ()

TomX2 odpad!

Previesť základnú premisu hier Five Nights at Freddy's do filmového spracovania by samo o sebe nemusel byť zlý nápad. Keby sa podobnej zápletky chytil niekto schopný a kreatívny, mohlo by z toho vyjsť zábavné béčko, ktoré by fungovalo ako tiesnivý horor/thriller, ale aj ako komediálna akčná mäsiarčina, ktorá by uctievala ikonické slashery z osemdesiatich až deväťdesiatich rokov minulého storočia (inšpirácia Hooperovým Domom hrôzy, Škriatkom alebo Domom tisícich mŕtvol od Roba Zombieho je viac než viditeľná). Filmu sa však ujali akísi nekvalifikovaní filmári a tak to aj vyzerá - ako kompilácia neoriginálnych prvoplánových nápadov, ktoré splácala banda hlúpych teenagerov do jedného celovečerného filmu a ešte to obalila akýmsi LSD efektom. Hrôza jak po obsahovej, tak po technickej stránke, ale niet sa čoho báť, pozadu sa nedržia ani výborní herci. Herecké obsadenie sa skladá z (ne)známej komparzistky Betky Grantovej, populárnych tvárí amerického Instagramu a pána Nicka, ktorý slúži ako záruka pozornosti ("ten nikdy neodmietne žiadnu filmovú ponuku, čo tak ho sem obsadiť ako hlavnú postavu, aby nám sem prilákal divákov?") a ešte ďalších dvoch neznámych komparzistov a nejakého bezmenného kamaráta, ktorý si chcel silou mocou zahrať v nejakom filme. Tak či onak, jedno je isté. Nicolas Cage by si radšej mal nájsť zamestnanie ako upratovačka, to mu ide celkom parádne. Jeho herecký presah totižto dosiahol úplné dno. ()

Korbitch

Neskutečná sračka. Příběh kolem prokleté žrádelny je úplně debilní. Dočkáme se záhadného tuláka, kterýho tam naláká místní obyvatelstvo, a ten situaci začne řešit po svém. Záhadného natolik, že se klidně během toho běsnění sebere a jde si dát svůj obligátní rituál s energeťákem a pinballem. Borec, který se ocitne uprostřed satanský grilovačky, ale vůbec to s ním nehne a jede si svůj svět. Film úplně bez nadsázky, žádný černý humor... Celou dobu jsem si říkal, v čem je zakopaný pes a čekal na finální pointu. Přece v té postavě musí být něco víc. Ne, není. Je to přesně tak dementní a prázdný jak to zní. Totální mrdka. ()

ArsenalEagle

Olej nebyl nikdy krvavější! Podhodnocená a nepochopená ujeťárna, ale chápu, že rozhodně ne pro každého a pro každou náladu. Ke Cageovi mám dost neutrální vztah, nikdy jsem nebyl jeho zapřísáhlý fanda nebo odpůrce, přičemž mu ale nešel upřít talent, který (bohužel) ukazuje spíše v podřadných snímcích. WW představuje vrcholovou absurdnost s výborným nekompromisním Cagem (vypadajícím sotva na 40), jehož "aaach" při ochutnávce oblíbeného nápoje měla využít nějaká existující značka jako perfektní reklamu a pokerface hrozně baví. Možná by nemusel brát každý film, který mu je nabídnut, v tom případě by ale pravděpodobně nevznikla tato šílenost, což by byla škoda. Od filmu jsem čekal absurdní podívanou a dostal jsem přesně co jsem chtěl, možná ještě víc. Navíc má film hodně silnou hudební stránku. Jde o parádní a hlavně nenáročnou oddechovku, s ideální délkou, zábavnou atmosférou a zajímavou zápletkou. ()

Pierre

Děkuji za návštěvu Willyho světa. Doufám, že jste se skvěle bavili. No, není zač, s tím bavením už to je horší.:D Viděno na doporučení.:D A pozitiva? Odteď si budu  dávat větší majzla, pokud někde nepůjde platit kartou a protože mám docela rád oslavy, tak se mi při závěrečné bitce líbily ty poletující barevné stuhy .:D A celkově to ve Willyho Kouzelném světě nevypadá špatně, bohužel to nebyl můj šálek kávy. Zpočátku se sice film nebere v podstatě vůbec vážně a pasáže typu detailní záběr, jak si Cage nalepuje náplast na tvář nebo Cagovo neustále pití jakéhosi energitáku, po kterém si pokaždé oddechne, byly docela zábavné. Některé první likvidace oživlých robotů (třeba pomocí štětky od záchodu) mě taky ještě celkem pobavily. Cage má jinak sice ještě skoro celou dobu zábavné modré triko a permanentně nasazený cool asertivní výraz, ale celou dobu mě to jeho strnulé bezeslovné herectví bavit nedokázalo a na hlavní komediální roli mi přišlo pořád docela slabé. Když se ke Cagovi přidala parta teenagerů, která byla postupně v děsivém prostoru zábavného parku při různých nahánečkách zavražděna, už se mi to fakt zdálo moc jako klišé film se stereotypní sérií vyvraždováček..  A když se začala vysvětlovat historie parku a přidaly se pojmy jako ,,satanistický sebevražedný rituál´´ nebo ,,smlouva s ďáblem´´, už jsem fakt musel trochu obračet oči v sloup a bylo mi u filmu trochu trapně. Navíc mi  přišlo , že v těchto chvílich film najednou i ztrací svůj nadhled a začíná se brát vážně. Dokonce ani ta dvojice policistů tolik humoru nepřinesla. Ale maximálně nadsazené, nesmyslné a béčkově to je i tak dost, není čeho se bát. Já osobně se ale bojím, že si pro mě kvůli tomu hodnocení Willy v noci příjde. Já si to ale odpracuju. Třeba se naučím do příštího Halloweenu (vím, že byl už včera) dlabat dýně.  Možná to bude užitečnější než sledování Willyho kouzelného světa. Ale radši zapomeňte, že jsem oboje napsal. Přeci jen další Halloween se blíží a Willy možná s ním... Je ale pravda, že na něco takového se nedívám každý den.::D To ty dýně. P.S Jak se dá k něčemu takovému napsat tak dlouhý komentář? Přijdu si fikanější než Nicolas.  A to mám dneska jeden z mála dnů, kdy jsem nikoho neumlátil koštětem. PP.S Je mi jasné, že o filmu jsem vám i tak řekl naprosté nic. Možná proto, že o přenosu energie nemám žádné ponětí, ()

AffectedFace

Jediný slovo, co bylo ve filmu důležitý je slovo "kurva" a to nejpodstatnější, co scénarista pro Nicolase napsal. Protože jeho postava je vlastně bez jazyku. ()

Trevor

Čas od času nezaškodí ani takáto blbosť, od začiatku sa Kevin Lewis nesnažil pôsobiť nijako seriózne a celý tento príbeh poňal na spôsob Domu tisícky mŕtvol svojráznym spôsobom ktorý však rozhodne nenadchne každého a ani skalní fanúšikovia hororu z filmu nebudú nadšení. To nám ale Nicolas dopadol, svoju úlohu však zvládol dobre a stálo v ňom niečo je, poteší aj svojská hudba v zábavnom parku, toto by sa však skôr hodilo ako epizóda série Into the Dark než ako samostatný film. ()

M.i.k.e

bizár s Cagem není zas taková výjimka,ale tohle bude nejspíš jejich král.Cage sám je tu na druhou stranu - překvapivě - asi nejuhlazenější v posledních letech.Za což nejspíš může fakt,že za celou dobu neřekne ani slovo (nebo sem ho nezaznamenal),Zlatá Mandy...20% ()

honajz2

Když já ani nevím, jak to hodnotit, tohle je prostě... zbytečná blbost. Zbytečná blbost, která ale zbytečnou blbostí chce být a tím pokud možno někoho oslovit, takže svůj účel to asi splní. A ačkoli se to (naštěstí!) nebere vážně, člověk se aspoň může zasmát nad nemluvným superhrdinou Nicolasem Cagem, který zničí všechny animatroniky holýma rukama a do toho stihne ještě perfektně uklidit léta zavřenou a zničenou restauraci. Dvakrát. A ve volném čase ještě hraje pinball a chlastá pivo. Pak je tu parta debilních študáků, z nichž skoro všichni tu jsou jen proto aby umřeli (proto ani nemá smysl přemýšlet nad tím, proč z toho místa nejprve má černoch strašnou hrůzu a o něco později tam se svojí holkou provozuje dost dlouhý sex) a jen jedna z nich, která trošku vyčnívá, všechno přežije a do Cage se zamiluje. Jí je tak 17 a Cage má momentálně 57. No co, přece byste nebránili lásce, vždyť je to krásné! Ne, dost té ironie, ten film se fakt nebere vážně, fakt chce být jen vtipnou blbostí, kde vůbec nemá smysl řešit děj, protože to by vám z těch nelogičností praskla hlava a zbytky mozku vám vymalovaly místnost ve které jste. Tudíž to po divákovi chce, aby dokázal naprosto vypnout. Mě se to částečně povedlo, ale i tak mě to bůhvíjak nebavilo, ono sledovat Cage vs. oživlí vraždící roboti co mají primárně být atrakcí pro děti je sice bžunda, ale napotřetí už se to okouká. - jenže se to samé opakuje asi sedmkrát. A pak už to kromě pár hlášek moc nenabídne. Je to docela zábavná blbost na jedno zhlédnutí, kde je pár scén natočených tak, jako by se předtím režisér strašně zfetoval, nicméně jsem se u toho docela nudil a tak to pro mě nebyla příjemná blbost, ale jenom blbost. 2* ()

kombajn odpad!

Něco tak blbého jsem nečekal ani po traileru. Zlý po absolutně všech stránkách.  Horor to svým způsobem je, protože diváky nutí koukat na mlčícího Cage jak umývá záchodky a ta naděje, že to za chvíli začne dávat smysl tam někde v mlze je, ale nikdy nedojde naplnění. A tak se na závěr dere jediná smysluplná otázka. PROBOHA PROČ? ()

Rodriguez

Skvělá zábava! Film jsem od začátku bral s nadhledem a suprově se bavil. Cage jako nemluvný parchant předvedl jednu ze svých výborných rolí! Snímek jako béčkový horor působí velmi slušně. 90% ()

moviefreak

Tri hviezdy za režiséra, ktorý pochopil ako vypustiť Nica z jeho nehereckého Cageu :D No predsa nedať mu moc dialógov a jeho postavu spraviť skoro bez emócii. Takto to nedopadlo až tak zle, a žiadny z divákov nemôže byť až tak urazený. No dobre, film vykradol toho veľa, alebo sa inšpiroval? :D ()

C0r0ner

Wow, tak to jsem zas jednou něco viděl, neboli pokud chce někdo vědět, jak vypadá zfilmovaná debilní, nelogická, nesmyslná, nevtipná, neakční a nenapínavá sračka, nechť se koukne na Willyho s Cagem. Úplné dno to není, ale moc k němu teda nechybí. 15% ()

Lenka.Vilka

Kdyby se jednalo o komedii s tím, že je to parodie, tak to beru. Ale tady se všechno bralo tak vážně! A to bylo možná že všeho nejhorší. Ta hvězdička je za to Cage během filmu neřekne jediné slovo. Stejně jako já na tenhle film. Jenom jedna věc, to mě pobavilo...co následovalo poté, co borec umyl hajzlíky tak, že to tam vypadalo jako po rekonstrukci...scéna otevírání dveří na záchodě. První tři dveře borec rozkopne. Bylo to na efekt, protože kamera byla vevnitř. V posledních je tedy monsterák. Jenže ty otevře. Směrem k sobě. Jak by na něj jinak mohl monsterák vyskočit? :D jistě, panty v tomhle světě fungují tak, jak to potřebuje scenář... ()

Sabrewulf odpad!

Když jsem kdysi viděl na půl oka trailer, říkal jsem si, že nejspíš půjde o nějakou blbinku v podobě nepovedené černé komedie o oživlých, vraždících plyšácích. Teď už vím, že tahle varianta by byla ještě zlatá. Úplně mě polil horký pot, když jsem během sledování filmu zjistil, že nejde o žádnou hororovou komedii, nýbrž o naprosto VÁŽNĚ zamýšlený horor. Proboha, proč?!!! Tak buď mám oživlé roboty a protože to dělám vážně, tak jim dám hrůzu nahánějící zjev, nebo mám infantilní postavičky a udělám to vtipně, ale mixnout to tímhle zvráceným způsobem - infantilní postavičky podané vážně? To možná funguje v té hře, kterou se tvůrci inspirovali, ale ve filmu vůbec. Nejhorší na tom všem je to, že i formou jde o totálně neumětelský brak, který by nefungoval ani jako fan film na youtube. Co ty režijní postupy jak pro děti předškolního věku? Záběr na napřáhnutou zbraň a poté následuje záběr na narozeninový dort, na který stříkne krev? Za to by mi bylo trapně už před 20ti lety, natož teď. Nicholas Cage hledá své dno a brzy se dostane do fáze, kdy bude v nějakém supermarketu tajtrlíkovat v kostýmu slepice. Fakt bude lepší radši ukončit kariéru, než se takhle protivit lidem. ()