Willyho kouzelný svět

• Česko Lunapark hrůzy (více)

Bezejmenný tulák přijme pozici uklízeče v uzavřeném zábavním parku. Všední práce se ale brzy změní v boj o holý život, když místní mechaničtí roboti ožijí a začnou lačnit po krvi. Přežít může jen jedna strana... (TV Prima)

pornogrind

N. Cage nemám rád (a v posledních letech jsem na něho doslova alergickej) a v poslední době narážím na filmy ve kterých hraje víc než bych chtěl. Tady mi ale kupodivu nevadil. Možná i proto, že držel hubu. Samozřejmě, že víc mi byla sympatičtější ta vykulená micina, která s ním nakonec odjela. Všechno celkem pěkně popsal ve svým komentáři kolega EvilPhoEniX a já si část jeho komentáře dovolím použít. " Willy's Wonderland je úlet pro okrajové publikum, ale kdo je otevřen novým možnostem, není konzervativní a uvítá konečně něco nového do žánru, tak může být překvapen". Osobně jsem toho o filmu moc nevěděl. Jen jsem četl zdejší obsah a to , že v tom hraje N. Cage. Což pro mě velkým lákadlem nebylo. O to víc jsem byl ale překvapenej z toho co mi bylo naservírováno. Je to zábavný ale je to JINÝ. Což podle mě asi moc lidí neocení. Proto všem divákům, kteří by uvažovali o případným zkouknutí doporučuju ať se podívají nejdřív na trailer ať vědí do čeho jdou. Film má spoustu plusů. Mezi ně patří celkovej vizuál, Originální killeři, akce, humor, nejsou v něm zbytečný kecy a vše hodně povyšuje hudba. Velkým mínusem je naopak kamera která při akci působí hodně zběsile a nepomáhá tomu ani chaotickej střih. Nečekal jsem, že bych ještě někdy mohl dát filmu ve kterým hraje N. Cage víc jak 3 hvězdy. A světe div se, je to tady. ()

mzss1

[10%] Tak já nevím, ale tohle mi prostě vůbec nesedlo. Totální sračka a já se snad jen jednou či dvakrát pousmál. Rozhodně nejsem odpůrce těchto ujetých slátanin. Je to tak na půl – některé mi sednou, jiné zase vůbec ne. Bylo to zde krvavé, mělo to nějaký nápad a Cage zde působil tak o 10 – 15 let méně, než mu ve skutečnosti je. Jenže to je asi tak všechno. Přišlo mi, že to mělo 4 hodiny délky. Ta omladina – ti mi opravdu vadili. Cage byl zde nemluvný, tvářil se jak kakabus a ani mě nepobavil. Jak hrál ten automat či co a do rytmu hudby sebou házel, možná to mi trochu vykouzlilo úsměv na tváři. Chtěl jsem dát odpad, ale nechci být až tak krutý, prostě je to asi i částečně můj problém, že mi tento pokus o humor nesedl. Tečka. ()

Goldbeater

Stejně jako hlavní postava tohoto snímku i sám Nicolas Cage vypadá, že se k tomuto projektu nachomýtl tak nějak omylem, ale když už byl u toho, držel hubu a odvedl profi výkon, aby pak mohl s čistým svědomím celou záležitost hodit za hlavu. Tahle paralela je pro mě asi nejzábavnějším aspektem tohohle laciného braku. Režijně, scenáristicky a hlavně střihově tragické, ale díky Nickovi se na to aspoň dá dívat. ()

kingik

Prokletá zábavní atrakce zvaná Willyho kouzelný svět nalákala do svých útrob Nicolase Cagea. Ten pak svede boj o holý život s oživlými animatronickými roboty. Cage do sebe hází jeden energetický drink za druhým, skamarádí se s hezkou slečnou, která s partou výrostků chce s atrakcí zúčtovat, a zábavně se pere s pekelnými monstry, co si ukrutně smlsnou na lidském mase. A celý film mlčí. Patrně si svoji účast podmínil tím, že se nemíní učit texty. Režisér Kevin Lewis má v oblasti pokleslé tvorby zřejmě nemálo nakoukáno. Vystřihl totiž s dokonalostí film, pro něhož je synonymum "ta největší blbina" naprosto trefná. Cagea na námětu muselo něco zaujat, neb je i jedním z producentů filmu, a ani po dávném oscarovém triumfu se nebojí dát vale seriózním projektům, na které takřka zanevřel. Je radost pohledět, jak jde do každého souboje. Schytá to pštros, gorila a další členové zábavné sekce pro děti, načež z nich stříkají sračky na všechny strany. Důležitým faktorem pro celé klání je i hudební složka. Debilní narozeninová písnička a další hudební skvosty umocňují  divácký prožitek. Zaujala i legenda kolem monster, kdy se v minulosti jednalo o sadistickou partu chlapů, co nenáviděla děti. A sebevražedný satanský rituál byl vstupní branou pro jejich "reinkarnaci". Film (pochopitelně) není pro každého. Kdo však fandí bizarním hororovým záležitostem, film přijme. 9/10 ()

Kudly4

Už jsem si myslel, že to bude lepší než ty poslední dvě Hororové sračky (Color Out of Space & Mandy), ale ono je to furt tak nějak stejně debilní a ani zde to Cage prostě nezachránil - asi to bude tebou kámo. Humor mě úplně minul asi, příběh totálně o hovně - plyšový roboti, fakt bomba, Gore bylo nezajímavé a celkově celý film byl jedna velká nuda. Willy's Wonderland si užijí tak maximálně 15leté děti. ()

silentname

Fascinujúci film. "Willy's Wonderland" bolo teda skutočne niečo, čo sa nedá jednoducho popísať slovami. Pravdomu je, že som od filmu čakal poriadnu hororovú komédiu a v tomto smere si film asi svoju úlohu splnil. No myslím si, že mohol to spraviť ešte o niečo lepšie. Ako? Nepridávať do filmu zbytočné postavy, ktorých rolou bude iba umrieť. Myslím si, že keby sme tu mali tento film a po celý čas sledovali len Nicolasa Cagea, možno maximálne by sme tam nechali Liv ako druhú, tak by to bolo o niečo zaujímavejšie, lebo by z filmu vypadli všetky scénky, ktoré dokopy nesmerujú k ničomu inému, než obyčajnému klišé. Kráľom je tu pre mňa jednoznačne Nicolas Cage, ktorý sa vyžíva v tom, že nemá dokopy žiadne dialógy a dokopy len chlastá energy drinky, stará sa o čistotu podniku, hrá pinball a likviduje vražedné animatrony. Po každej akcii vymeniť tričko, všetko poutierať, chvíľu je kľud a pokračujeme. Nemôžem povedať, že ide o dobrý film, no nastavil som sa asi presne na to, čo som od toho očakával. Viac-menej. Ako som povedal, nepotrebovali sme do toho viac postáv a tým len film skutočne skĺzol k bežným klišé, ktoré sme nepotrebovali. Úplne stačil drsný Nicolas Cage na správnom mieste. A okrem toho musím ešte uznať jednu vec. Netrvá dlho a celý ten koncept začne byť celkom repetetívny. Hodnotenie: C ()

PetrPan

Levné, hloupé, ale zábavné a s nejlepším českým dabingem Nicolase Cage, byť tedy nepromluví ani slovo.  Animatronické gore pak výborné, samý olej, plyš i kovové součástky. Klasický se pak bohužel omezí jen na rudou tekutinu a jedno přepůlení. Nejvíc ale zklamal sex, tohle by se v osmdesátkovém či devadesátkovém braku nemohlo stát.  V jedné z rolí zmalovaná kozatá štětka a při šoustání zůstane oblečená, no jak se to dnes říká, wtf? Mlčenlivý Cage a všechny scény s ním jsou pak dojmově o několik stupňů výš než všechno ostatní a osobně by mi vlastně daleko víc sedl pouhý osamělý plyšový masakr pana Klece v pekelném lunaparku pouze s hláškami oživlých pouťových atrakcí než sledovat otravnou vatu s příšernými "herci".  Tři a milovníci dobrého filmu pochopitelně ruce pryč. ()

SeBig odpad!

Nevím teda co kdo od tohohle mohl něco čekat, na voko jasná vyvoraná, amatérská sračka s naprosto příšernou kamerou a fialovým filtrem jak na profilovkách instagramu v roce 2013. Kejdž s žílama na krku už sotva něco zachrání. ()

Arsenal83

Vyzerá to, že Nicolasovi to je už úplne u prdele. Je mu úplne jedno, kde sa zhovadí, ale neverím, že za takéto braky môže brať veľké honoráre, veď celé jeho herectvo viac menej stálo na mlátení gumenej či plyšovej príšery a po celý čas mlčí. Je smutné, keď oscarový herec rezignuje na vlastnú dôstojnosť. Amaterizmus filmu zvýrazňuje aj fakt, že tam nejaký pár nehercov v rámci pauzy pri boji o holý život začne šukať, ale že takmer v komplet oblečení, dobre že na sebe nemali fusaky. ()

korbitch22

Síla traileru se opět ukázala v plné kráse. Podle něj to totiž vypadalo na ultimátní akční jízdu co se nezastaví a to je veliká chyba. Protože Willy's Wonderland je poctivá retro pocta 80.běčkovým hororům se všemi klady i zápory. Samozřejmě mít to v rukách lepší režisér mohlo to být úplně někde jinde, stejně tak jde vymyslet zábavnější scénář za pět minut. Stačilo by, aby Cage hrál chlápka , co nastoupí jako noční ostraha do prokletého a opuštěného lunaparku a po krku mu šlo všechno od klaunů, oživlých hraček a příšer z domu hrůzy až třeba po automat na popcorn a představte si tu prdel a jízdu kdyby se s nima bitkoval po celým tom lunaparku. Jenže tenhle film je přesný opak. Cage hraje záhadného týpka který přesně dodržuje svoje uklízecí pauzy, lemcá energy drinky a s ledovým klidem zabíjí jednu oživlou loutku po druhé a všechno ostatní ho nezajímá ano životy jiných lidí. Děj má slabší chvilky, omladina hraje příšerně a režisér se až příliš zbytečně drží toho brankového pojetí vyprávění děje stejně jako podobné filmy z osmdesátek. Dokud je Cage sám a zabije první dvě loutky funguje to skvěle, jakmile ale za ním přijde skupina smradů už je to horší, hlavně kvůli jejich opravdu mizerným hereckým výkonům. Ale naprosto nemluvící Cage který navíc zchodil a zase začal cvičit vypadá kurevsky cool a evidentně si svoji další šílenost opět užívá a já výjimečně s ním. Přičtěte si naprosto boží soundtrack a retro feeling, neony, pinball a synťáky a dostanete uspokojující zážitek. Že to mohlo být opět 100x lepší jen kdy někdo trochu chtěl je už smutný pravidlo. Ale já se přiměřeně bavil. Na Cage poslední doby nadstandardní.55%. ()

Chrustyn

Nicolas Cage je jeden z mála herců, který výběrem role dokáže stále překvapit, ačkoliv to je v jeho filmografii neuvěřitelné. Tentokrát se z něj stal uklízeč v zábavním parku, kde ožijí jeho obyvatelé a začnou vraždit vše živé. Film je ještě větší bizár než jeho synopse, ale občas dokáže pobavit a v rukách lepších tvůrců z toho klidně mohl být kult. ()

Marze

Film má jediný účel - bavit. Cage bojuje se satansky posedlými roboty a k tomu hraje hard core soundtrack. Vnáší svým bezeslovným výkonem do své postavy hravost.  Má to rytmus osmdesátkových slasherů, což myslím jako lichotku. . ()

rollman1

Parádní oddechovka, která se absolutně nebere vážně. Nicolas věděl do čeho jde a naprosto si to užívá. Je to hloupé, je to brakové, ale ten kdo čeká drama, sofistikovanost scénáře a herecké výkony typu Irishmana, by se jít radši rovnou objednat k lékaři nebo si smazat profil na čsfd. Výborný soundtrack s kombinací s tichým Cagem, který trhá páteře loutkám, u toho pije energy a tancuje tak vtipně, že to prostě pobaví. Já osobně jsem spokojený a z jeho posledních rolí je tahle jeho nejpovedenější. Janitor rulezzzz. ()

virus10

Totální chujovina s Nicolasem Cagem, který sice nemluví, ale rozhodně drží „slovo.“ Já ten odpad v tomhle případě dát prostě nemůžu! ()

SOLOM.

Nejsem žádným zarytým fandou Nicolase Cage ani jsem nikdy nehrál videohru Five Nights at Freddy's – kterou se tvůrci nechali inspirovat k natočení tohoto filmu. I tak mě ale samotný námět docela zaujal a tak jsem se rozhodl sáhnout po tomto kousku. Nepříliš velké hodnocení napříč internetem mi však bylo varováním, aby má očekávání nebyla zbytečně velká a tak se i stalo. Má to pár světlých okamžiků, ale jako celek mě to nějak závratně neokouzlilo. Tahle akční hororová komedie nám totiž nabídne především celou řadu nelogických kiksů, chabé dialogy a jen minimum opravdu zajímavých hororových scén.    Na druhou stranu je potřeba ocenit to, že Cage tu za celou dobu téměř vůbec nepromluví (pokud tedy nebudu počítat jedno „fuck“), což dělalo jeho postavu o to zajímavější, že se o ní vlastně vůbec nic nedozvíme – pořád jen pije energetické nápoje, pípají mu hodinky, hraje pinball, drhne místnost po místnosti a pak si vždycky odskočí, aby postupně eliminoval animatronické postavičky. O těch se toho dozvíme o něco více, nakoukneme do historie tohoto místa, mrkneme na pár mordů předchozích „uklízečů“ a tady zas dávám palec nahoru.   Jednotlivé postavičky mají zvrácený smysl pro humor, nejdou pro sprosté slovo daleko – jen jsem moc nepochopil, proč na něj útočily postupně, když mohly provést hromadný útok jako v závěru. Prvky černého humoru jsou k vidění i během soubojů a úmrtí vedlejších postav či robotických maskotů. Cage používá k eliminaci rozmanité pomůcky či „zbraně“, dojde i k několika povedeným kuriózním mordům, trhání robo-páteří, čelistí a především masakru teenagerů, kteří tu byli jen jaksi do počtu a splnění kvót.  40% ()

JASON_X

Tak způsob humoru téhle "horrorové" komedie mě na hony minul. Pro mě je její "komediální" styl příliš infantilní, ale zároveň málo vtipný, dokonce ne ani úsměvný. Nebavilo, vůbec. To vzdáleně příbuzné filmy s Chuckym jsou úplně jiná liga. Za pozornost stojí jen a pouze zmrtvýchvstalý Nico, který je už v několikátém filmu z poslední doby ve skvělé formě, řádí jako za mlada a vypadá i o deset let mladší. ()

Morholt

Cage krosí v dětském zábavním centru splašené krvelačné loutky. A nejenže kope, škrtí, trhá a seká, ale do toho všeho stačí i uklízet, protože tak zní dohoda s místním servisákem, který mu za vypulírování komplexu slíbí vyměnit gumy. Já se bavil nad očekávání dobře. Má to správně ulítlý nápad, tempo a hlavně Cage, který za celou dobu řekne jen jediné slovo a bohatě to stačí. Možná by neškodilo trochu víc gore, aby z toho byl plnohodnotný splatter, ale co už. Za mě příjemné překvapení a přál bych si pro Cage víc podobných rolí. 80% ()

ScarPoul

Ten film skrátka nedáva zmysel. Nemá logiku, nemá vlastne nič, čoho by sa mohol človek chytiť. Dá sa to pozerať len ako prapodivná recesia, ktorou to asi aj má byť, ale to je asi tak všetko. Nie je to zábavné. Horor to nie je ani zďaleka. Napätie nulové a tá krv a vraždy vyzerajú ako zo študentského filmu, aké sa točia na stredných školách. Zápletka zaujímavá, ale absolútne nevyužitá. Jediné čo to ako tak zachraňuje je Cage, ktorý nepovie ani jedno slovo, možno z trucu, že tu musel hrať. To, že jeho postava si ide radšej zahrať pinball a napiť sa energického drinku, než, aby zachraňovala teenagerov, ktorých o miestnosť vedľa veľmi prapodivne zabíjajú oživnuté mechanické bábky, je pre mňa obrovskou záhadou. Neviem ani k čomu to prirovnať. Nie je to ani guilty pleasure. Je to len po všetkých stránkach nefunkčné, až z toho ide strach. ()

Gary

Zbožňuju Nickovy ulítlosti (Mandy, Barva z vesmíru). Ale to by nesměl být Kevin Lewis tak netalentovanej, neumětelskej, nenápaditej průjmař! Takhle fajn pokleslej námět, k dispozici ochotnej "let's do it" Cage... a je z toho tak slabej výsledek. To je na plyšovou facku! ()