Reklama

Reklama

Otčím

  • USA The Stepfather (více)
Trailer

Jerry Blake je šílenec, jehož fascinuje dokonalý rodinný život – nádherné obydlí na předměstí, velká zahrada, zbožňující manželka a milující děti… Jerry si vezme za ženu starostlivou Susan Maine, s níž se nastěhuje na předměstí Seattlu. Stává se nevlastním otcem Susaniny šestnáctileté dcery Stephanie. Tu však Jerryho něžnosti znepokojí a neskrývá svou nedůvěru. Nakonec s hrůzou usoudí, že Jerry je zřejmě muž, jenž loni povraždil svou rodinu, ale nic se mu nedokázalo. Její doměnky s potvrdí, ale nikdo ji nevěří. A přece – je tu Jim Ogilvie, bratr zavražděné Jerryho manželky, který má stejné podezření. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (79)

YumiOkami 

všechny recenze uživatele

spoilery!! napad super, ale provedeni uplne na nic. ten konec me ale nastval nejvic. proc tu matku nezabil hned??? a potom jak s tou dcerou bojoval o ten nuz, no to snad ne. proste dalsi vrah idiot. alternativni konec: jerry zabije dceru i matku a beztrestne unikne s novou tvari za novou rodinou. “tahle rodina bude ta prava!” rekne si a pri zapadu slunce odjizdi pryc... ()

MightyHal 

všechny recenze uživatele

Skvělý psychologický horor který jednoznačně táhne Terry Quinn, ten maniakálního otce přiženěného do rodiny hraje skvěle. Jeho postupné opouštění fasády idylického tatínka a postupné prosakování jeho šíleného já, je naprostá slast sledovat. Což právě také kompenzuje poměrně fádněji znějící zápletku. Quinn si to prostě celé kradě pro sebe a fakt nechápu že se o této jeho roli nemluví více. Samozřejmě ani další herci na tom nejsou o nic hůře a Jill Schoelen bavila taky (samozřejmě oceňuji mnou nečekanou obnaženou scénu ve sprše, to mě solidně zaskočilo). Další aspekt je i atmosféra blížícího se podzimu a menšího městečka. Fakt mě bavilo že tu měl i divák možnost postavy více poznat a vybudovat si k nim vztah, což není v těchto filmech úplně tak časté, proto jsem to prožíval ještě o něco víc. K tomu navíc musím pochválit skvělý soundtrack který to celé jen dokresloval. Je to k nevíře jak fádní námět může takto skvěle šlapat a přitom k tomu není ani tak moc potřeba. Fakt jsem se bavil a hltal jsem každou minutu. PS: Je to sice mimo, ale takovej Halloween tomuhle nesáhá ani po kotníka, nevím proč ale měl jsem úplně potřebu to srovnat a dodat jak Halloween je příšerně overrated sračka :) ()

Reklama

Fox Mulder 

všechny recenze uživatele

Dost dobře natočený thriller o psychopatickém Otčímovi, který musí mít "dokonalou rodinu" a jakmile ji nemá, tak si jde hledat novou "dokonalou rodinu". A hádejte co se stane s tou starou rodinou? Celkem dobře napsaný scénář, výborně vykreslana postava Jerryho ,,Otčíma" Blake a výborný herecký výkon Terryho O´Quinna v roli Otčíma. Film se dočkal dalších dvou pokračování. ()

kaposlav 

všechny recenze uživatele

Budem zhovievavý a udelím 3*. Poľahčujúcou okolnostou je rok 1987. Teraz by to bola mizéria. Kopa usknutého jesenného lístia na záhrade, kde je okolo len a len samá zeleň a na stromoch zelené listie. To hneď z úvodu naznačilo, že sa nebude jednať o prepracovaný film. Vo filme je plno neuveritelných zhod náhod a nedomyslených odfláknutých zlepencov, aby film bol akože kompaktný. Terry O'Quinn zvládol svoju rolu celkom dobre a zachranoval svojim výkonom to čo iní posrali. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Horor z mého dětství na ,který jsem si pomatoval jen matně ,ale když jsem to po letech dostal a pustil si to ani jsem netušil že je to na co jsem si občas vzpoměl jen mlhavě. Nevlastní otec se snaží udělat si spořádanou rodinu jenže nevlastní dcera je jiného názoru a nemůže si zvyknout na ztrátu svého otce a k tomu přijmout nového. Na kterém ji pořád něco nesedí. Do toho je tu Jim bratr jisté ženy ,kterou s celou rodinou zavraždil její manžel a pak beze stopy zmizel a Jim se snaží přimět lidi se tím zabývat a najít vraha. Jenže tatík Jerry řeší problémy po svém a kdo se mu postaví do cesty toho se snaží zlikvidovat. Smyčka se začíná stahovat a tatík se kouká po další rodině a přitom se snaží s tou současnou vypořádat po svém...... ()

Galerie (38)

Zajímavosti (16)

  • Terry O'Quinn byl za svůj výkon nominován na ceny Saturn a Independent Spirit Award. (Chatterer)
  • Za první víkend promítání vydělal přes 260,000 dolarů. (Chatterer)
  • Shelley Hack, která ztvárnila postavu Stephaniny (Jill Schoelen) matky, byla ve skutečnosti jen o 16 let starší než Jill Schoelen. Terry O'Quinn, který ztvárnil otčíma, byl pak oproti Schoelen starší jen o 11 let. (henrycruel)

Související novinky

Můj nevlastní otec je vrah! Zase?

Můj nevlastní otec je vrah! Zase?

13.06.2006

O předělávkách tu byla řeč opravdu často a podle všeho se z nich nejspíš ještě hodně dlouho nedostaneme. Tedy rozhodně asi ne v novinkách o připravovaných projektech, protože každý den se objeví… (více)

Reklama

Reklama