Otčím

• Austrálie

• Kanada

Horor / Thriller / Psychologický

USA, 1987, 89 min

Tohle je film ukazující spoustou prvků na styl 80. let (v dobrém). Na začátku leží mrtvé zmasakrované dítě s matkou na podlaze, což už v dnešní politicky-korektní době nehrozí. Terry O´Quinn hraje (dobře) vyšinutého cvoka, co touží po dokonalé rodině, není nad to vidět začátky dnešní hvězdy. K tomu přidejme pár skvělých hlášek, násilí a zajímavý příběh. Joseph Ruben se později etabloval jako režisér thrillerů o smrtících ohrožení manželů/rodin a očividně mu to šlo dobře, takže bych v tom hledal nějakou obsesi. :)(2.2.2009)

Tak takhle tedy ne. Otčíma už nechci vidět, protože hodnotit bych musel dvěmi hvězdami. Nenechte se mýlit, že jde o horor. Některé scénky mě přišly lehce úsměvné a trochu přehnané. A to v hlavní "roli" byla krev!!! Nebýt hlavního herce, který si moji oblibu získal díky seriálu Ztraceni, tak bych si film vůbec nekoupil. O českém dabingu je zbytečné se rozepisovat. Hudba se také dala vybrat lepší. Ostatní herecké výkony zůstávají ve stínu Otčíma.(4.6.2010)

Horor z mého dětství na ,který jsem si pomatoval jen matně ,ale když jsem to po letech dostal a pustil si to ani jsem netušil že je to na co jsem si občas vzpoměl jen mlhavě. Nevlastní otec se snaží udělat si spořádanou rodinu jenže nevlastní dcera je jiného názoru a nemůže si zvyknout na ztrátu svého otce a k tomu přijmout nového. Na kterém ji pořád něco nesedí. Do toho je tu Jim bratr jisté ženy ,kterou s celou rodinou zavraždil její manžel a pak beze stopy zmizel a Jim se snaží přimět lidi se tím zabývat a najít vraha. Jenže tatík Jerry řeší problémy po svém a kdo se mu postaví do cesty toho se snaží zlikvidovat. Smyčka se začíná stahovat a tatík se kouká po další rodině a přitom se snaží s tou současnou vypořádat po svém......(29.10.2008)

Budem zhovievavý a udelím 3*. Poľahčujúcou okolnostou je rok 1987. Teraz by to bola mizéria. Kopa usknutého jesenného lístia na záhrade, kde je okolo len a len samá zeleň a na stromoch zelené listie. To hneď z úvodu naznačilo, že sa nebude jednať o prepracovaný film. Vo filme je plno neuveritelných zhod náhod a nedomyslených odfláknutých zlepencov, aby film bol akože kompaktný. Terry O'Quinn zvládol svoju rolu celkom dobre a zachranoval svojim výkonom to čo iní posrali.(4.3.2013)

Terry O´Quinn je vo svojej úlohe presvedčivý rovnako s milou tvárou ako i šialeným výrazom. Škoda že mu scenár nedal viac príležitosť predviesť maniaka. Úvodná scéna kde prekračuje mŕtvoly svojej dočasnej rodiny v krvou zašpliechanom dome je fajn no bohužiaľ nenaplní finálne očakávanie. Napriek tomu je to dobrý film, niečo na spôsob Dentistu.(7.7.2009)

• - V původním scénáři byly zahrnuty i flashbacky, které vysvětlovaly, jak se Jerry Blake stal bestiálním vrahem. Protože byl jako dítě zneužíván. (Chatterer)

• - Režisér Joseph Ruben původně chtěl, aby si Jerry Blake pískal písničku "The Way We Were" od Barbry Streisand, ale práva na ni byly moc drahé. (Chatterer)

• - Film byl natočen za 40 dní. (Chatterer)