„Já už budu hodný, dědečku!“

• Slovensko Já už budu hodný, dědečku!
TV spot 1

Pražský herec Theodor Bergner, zvaný Dóďa (M. Kopecký), dostal v divadle roli Misantropa. Je to postava, která mu dokonale sedne, protože Bergner sám je nesnášenlivý, konfliktní a škodolibý člověk. Kde může, tam dělá škodu, a zásadně se přitom neomlouvá. Sám sebe ovšem v televizi vydává za vzor slušnosti. Jednoho dne ve vlaku potká tajuplného dědečka (L. Pešek), který ho nabádá, aby své chování změnil. Bergner staříka ignoruje. Netuší však, že měl co do činění s opravdovým pohádkovým dědečkem. Brzy poté se kolem Bergnera začnou dít věci… Pro začátek ho omylem zmlátí žárlivec Bambas (F. Peterka). Nepříjemnosti však nabírají na obrátkách a neberou konce. Přicházejí zásadně od lidí, kterým Bergner předtím hulvátsky ublížil… Oblíbená česká komedie scenáristy a režiséra Petra Schulhoffa byla inspirována televizní sérií Trapasy, kterou tento tvůrce natáčel koncem šedesátých let a ve které, stejně jako ve filmu, exceloval Miloš Kopecký. Po jeho boku stanula Alena Vránová. (Česká televize)

Paity

V podstatě jedna z mnohých komedií z dob Československa, jen v ní hrál Miloš Kopecký, který v něm opět prodal svůj um a v podstatě průměrnou zálěžitost vyzdvihl o patro výš. Možná to celkově není bůhví co, ale cholerik je Kopecký nádherný, člověk ani netuší jestli to hraje. ()

Prochy38

Povedená česká komedie, kterou od začátku až do konce táhne výborný M. Kopecký. Nuda to rozhodně není, naopak. Trapná situace na konci, kdy ho přišli překvapit kolegové z práce, nemá chybu. "Z nejhoršího jsme vevnitř." ()

peetriss

Brilantní herecký koncert Miloše Kopeckého. Ať si kdo chce, co chce, říká, tato komedie, i když možná má malé vady na kráse, patří mezi klasiku českého komediálního žánru, která pokaždé dokáže náramně pobavit. ()

papyrosaurus

Jó holt pro mne naprosto nejzábavnější film s Milošem Kopeckým. Hlavně ty neuvěřitelně směšné reakce cholerického pana Bergnera (někteří si ho pletou s Valdaufem). Obzvlášť je třeba připomenout, že film si všímá ožehavého problému mezilidských vztahů...tak často diskutovaných a právem diskutovaných tak často neboť je to problém velmi ožehavý. Docela zamrzí, že Schulhoffovy filmy jsou zde tak zatracované.... jasně nemá to žádnou extra kvalitu, ale na tyhle filmy se dívám když si chci odpočinout a pobavit se u něčeho nenáročného....a to tyhle "normalizační ptákoviny" (jak se tady někteří rádobygurmáni vyjadřují) splňují dokonale.... ()

Brylin

Soudruzi, je třeba více té komunální satiry! Tak si Petr Schulhoff sedl a napsal a zrežíroval tuto komedii. Kromě pár podařených vtipných scének je děj příliš strojený a nepřirozený, a třeba ty dvě babky neustále se potloukající před hercovým domem mě silně iritovaly. Naštěstí Miloš Kopecký svým vynikajícím výkonem utáhne celých 83 minut skoro sám. Díky němu dávám nakonec po delším váhání tři hvězdičky. ()

Vesecký

Tahle Schulhoffova komedie se mi líbí víc než ty jeho komedie panelákové. Je to velice vtipná satira namířena mezi skutečné misantropy. Jako satira je nadsazená, ozvláštněná snem, v němž se zjeví kouzelný dědeček - trochu to připomíná starší film Tři přání, který se snaží napravit zlostného a afektovaného nepřítele lidí. Píšu to přitom s vědomím, že ani já zrovna dnešní společnost nemiluji, ačkoliv svou zlost nedávám najevo výbuchy mezi lidmi, ale taková je prostě doba a sám herec Bergner to vyjádřil v televizním vysílání z Brna správně, že totiž k misantropii může vést právě odpor ke konvenčnímu chování a pokryteckému chování. Miloš Kopecký byl skvělý, Jiří Lír milý, dámy Hajská a Motlová jedna báseň... Snad skutečně jediná pětková komedie Petra Schulhoffa. Dneska se už satira nenosí, aby se nikdo neurazil a nedal autory k soudu. ()

hemul

Myslim, ze z Schulhoffovych komedii je Dedecek, vdaka Milosovi Kopeckému, asi tá najlepšia, druha podarena je Hodíme se k sobe - tu zasa vdaka skvelemu klavirnemu koncertu pana Blahu. ()

ZorkaJ

Miloš Kopecký mě herecky zaujmout nijak neumí a u tohoto filmu to bylo právě tak. Vztekající až explozivní lidi vůbec nemusím a hnusí se mi a v této roli se o to snažil dvojnásob. Alespoň jsem se ve filmu těšil na legendy českého filmu jako Ladislav Pešek, Darja Hajská, Svatopluk Beneš, či František Filipovský. ()

kaze

Kopecký je perfektný!!! Ale keby ten film hral niekto iný, neviem ako by to dopadlo, lebo by to chcelo premakanejší scenár. ()

laserr

Kopeckého One-man-show při které mu prostě toho cholerika musíte věřit. Navrh pár výborných hlášek("Mátě štěstí, že sem kulturní člověk, babizno jedna!") a film má svoji slušnou úroveň i bez nějakého složitého děje... ()

J R C Pecuchet

Skvělá komedie Petra Schulhoffa z roku 1978. Miloš Kopecký se na svou roli cholerika dokonale hodí, obklopen kolegy, kteří mu geniálně nahrávají. Také se mi líbí, že autoři v některých scénách nechávají gegům prosakovat mezi řádky jako třeba ve scéně, kdy Dáša Veškrnová při natáčení kazí jeden záběr za druhým a v pauzách se na scéně objevuje hlavní osvětlovač s průpovídkou " To pětikilo vějš - níž - vypněte to pětikolo, teď je to dobrý ! " ()

zdeny99

Kopecký propíchává pneumatiky na autech!!! A to dokonce i na svém!!! Tohle byl pro mne nejzajímavější moment na celém filmu. Dále přišla ještě spousta vtipných situací, včetně seznámení se s kouzelným dědečkem ve vlaku či se žárlivým chlapem v bytě, do kterého utekl Kopecký poté, co jej načapal inspektor v tramvaji. Celý film je zábavnou skládačkou trapasů, které zažívá Kopecký, jenž je cholerikem jako s encyklopedie. [6312. hodnocení, 172. komentář, 69%] ()

Páně

Miloš Kopecký na jedničku. A já jsem spokojen i s tím, že ve scéně z vlakového kupé poznávám za oknem míhající se známá místa z tratě Praha - Beroun, jako třeba most přes Berounku. Komedie, která pobaví a nenudí. Tak trochu mi to zpracováním přijde jako reakce na francouzské komedie s Louisem de Funésem. ()

vojo

Tento film stojí a padá na pánovi hercovi Milošovi Kopeckom, nebiť jeho tak nestojí ani za starú bačkoru. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016