„Já už budu hodný, dědečku!“

• Slovensko Já už budu hodný, dědečku!
TV spot 2

Pražský herec Theodor Bergner, zvaný Dóďa (M. Kopecký), dostal v divadle roli Misantropa. Je to postava, která mu dokonale sedne, protože Bergner sám je nesnášenlivý, konfliktní a škodolibý člověk. Kde může, tam dělá škodu, a zásadně se přitom neomlouvá. Sám sebe ovšem v televizi vydává za vzor slušnosti. Jednoho dne ve vlaku potká tajuplného dědečka (L. Pešek), který ho nabádá, aby své chování změnil. Bergner staříka ignoruje. Netuší však, že měl co do činění s opravdovým pohádkovým dědečkem. Brzy poté se kolem Bergnera začnou dít věci… Pro začátek ho omylem zmlátí žárlivec Bambas (F. Peterka). Nepříjemnosti však nabírají na obrátkách a neberou konce. Přicházejí zásadně od lidí, kterým Bergner předtím hulvátsky ublížil… Oblíbená česká komedie scenáristy a režiséra Petra Schulhoffa byla inspirována televizní sérií Trapasy, kterou tento tvůrce natáčel koncem šedesátých let a ve které, stejně jako ve filmu, exceloval Miloš Kopecký. Po jeho boku stanula Alena Vránová. (Česká televize)

KarKulA

S tímto filmem jsem se během života setkala mnohokrát, ale pokaždé jsem odkoukala jen nějaký ten kousek a nikdy jsem ho neviděla jako celek. Když jsem tak na jeho začátek minulý týden narazila v televizi, rozhodla jsem se že to tentokrát dám, udělala jsem si pořádný hrnek kafe, sedla si na prdel a konečně to odkoukala až do konce - no a musím uznat, že se v podstatě nejedná o špatný film. Miloš Kopecký byl ve své roli samozřejmě vynikající a je mu psaná doslova na míru, své kouzlo má i ta správná socialistická atmosféra, příběh nenapravitelného cholerika a sobce je docela zábavný a obsahuje situace kterým se člověk zasměje, ale i přes docela dobře vybrané téma nepřináší zápletka ani vyústění nic originálního a film ve výsledku zapadá do škály toho širokého průměru. ()

Autogram

Film čisto o Kopeckom, občas ho tam je až priveľa. No ale hraje to prirodzene, len ten záver už je prirodzený trochu menej. ()

Ironfood

Jako celek je to vlastně jen taková jednoduchá a předvídatelná moralitka s poněkud repetitivním dějem. Jednotlivé scénky jsou ale celkem zábavné a nápadité, navíc podpořené dobrými hereckými výkony. Chvíli jsem uvažoval i o čtyřech hvězdičkách, ale slabší závěr mě přesvědčil, že tři budou tak akorát. ()

Jiří K.

Jedna z nejzábavnějších komedií vůbec!! Sociální satira padla na úrodnou půdu v 70.letech a jistě si najde své místo v naší societě i v současnosti. Spousty hlášek, jedna za všechny: Fuj, tady to smrdí. No co! Romadůr! To mám kvůli vám jíst chleba s konvalinkami?! ()

xaver

Další z výborných parodií na maloměšťáctví českého člověka, na negativní vlastnosti, které našemu národu hodně škodí, ale kterých se dlouhodobě nemůžeme zbavit. Výborné herecké obsazení, kde nade vše vyniká výkon Miloše Kopeckého. ()

Billie777

One man show Miloše Kopeckého. Moc zábavná a příjemná komedie, kde na plné čáře září Miloš Kopecký v roli dokonale zahraného cholerika jako z učebnice. ()

bari68

Herecké extempore Miloša Kopeckého, galakoncert...... A typická Schulhoffovka so všetkým dobrým aj negatívnym. Kto videl jeho filmy - pochopí... ()

Zagros

Pokud bych měl volit tu nejtypičtější roli pro Miloše Kopeckého, byl by to právě Theodor Bergner z tohoto snímku. Miloš Kopecký v téhle roli doslova exceluje, neboť je mu napsaná přímo na tělo. Vedlejší postavy, až dobře obsazené a zahrané, mu jen přihrávají k jeho hereckému koncertu. Příběh sice ničím nevyniká a jde spíše o sled jednotlivých scének a trapasů hlavního představitele, ale všechny komické situace jsou vtipné a to i při několikátém opakování, některé si pamatuji dodnes. Také proto dávám čtyři hvězdy a vždy se na Já už budu hodný, dědečku! rád znovu podívám. ()

Paity

V podstatě jedna z mnohých komedií z dob Československa, jen v ní hrál Miloš Kopecký, který v něm opět prodal svůj um a v podstatě průměrnou zálěžitost vyzdvihl o patro výš. Možná to celkově není bůhví co, ale cholerik je Kopecký nádherný, člověk ani netuší jestli to hraje. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016