Satirická komedie režiséra a scenáristy Petra Schulhoffa Příště budeme chytřejší, staroušku! líčí osudy dvou podvodníků, kteří neustále narážejí na protřelejší a zkušenější soupeře. Ve svém úsilí dosáhnout snadného zisku často vystřídají několik zaměstnání a vymyslí celou řadu originálních podvůdků a zlodějin. Pokaždé však na jejich nápadech vydělá někdo jiný. A když se chtějí pomstít svým vykutáleným sokům, skončí nakonec tam, odkud na začátku vyšli – za mřížemi... (Bontonfilm)

cinemag

Nenáročná lidová komedie o zlodějíčcích, kterým se smůla lepí na paty. Netřeba se více rozepisovat. Každý Čech tento film určitě zná. ()

dr.fish

Tohle není komedie, ale horor. Horor o době, kdy krást bylo tak normální, že poctivec byl za blbce. Je dobré to vidět, aby si člověk uvědomil, z jakých že to startovních bloků naše společnost vyběhla do éry svobody a demokracie. Ale zpět k filmu. Na rozdíl od dřívějších filmů, z nichž mnohé patří do zlatého fondu, je tento snímek dosti průměrný. Snad je to proto, že chce být spíš morálním poselstvím, než opravdovou komedií, nevím. Druhá půle je výrazně lepší, ale vidím to tak na 50% ()

noriaki

Zcela průměrná komedie o dvou nepoučitelných smolařích. Od nepovedených pokusů ji odlišují jen ti dva sympaťáci v hlavních rolích. Se scénářem se Petr Schulhoff tentokrát moc nevytáhl. Celý film opakuje jedno a to samé téma, jen v drobných obměnách. Sem tam si nenápadně i očividně rýpl do nectností plánovaného hospodářství a šmelinaření, což asi mělo suplovat satirickou složku. O pravou kritiku režimu ovšem nejde, to by v té době opravdu neprošlo. ()

pytlik...

Schulhoffovým záměrem rozhodně nebyla satira, naopak, pokoušel se (neúspěšně) natočit výchovný film. Snažil se snížit drobnou kriminalitu v tehdejším socialistickém Československu tím, že ukáže malým zlodějíčkům, jak proti těžkým rozkradačům nemají sebemenší šanci, a ať jdou radši pracovat na čerstvý vzduch do kravína v nějakém JZD. A propó, moc to sem nepatří, ale jedna z účinkujících, Helena Růžičková, před týdnem osudově vstoupila do mého života. Jsem dobíhal metro, které už už zavíralo dveře, skoro jsem to nestihl, srdce mi divoce bušilo, strašně jsem se zadýchal, zpotil... a tak nastal okamžik, kdy jsem si uvědomil, že fakt se sebou musím něco dělat, že to takhle dál nejde... protože takové Heleně Růžičkové by do té mezery mezi nástupištěm a dveřmi metra nezapadla jedna noha až po tu nejspodnější část zad jako mně, ale maximálně tak po kotník.... takže jsem začal na sobě tvrdě pracovat a od té doby se furt jen cpu a cpu. ()

lykan9

Já mám tyhle filmy rád. Peterka a Augusta jsou skvělý. Samotný film je vtipný a nenáročný a když na něj člověk natrefí při přepínání kanálů, tak má u čeho zůstat, když v televizi nic nedávají. ()

ghatos

I když je z toho cítit socialistický výchovný duch...sranda to je (možná i nechtíc). Augusta a Peterka za 67%. ()

vitekpe

Slabsi prumer, de facto epizodicky utvar v ramci typicke osmdesatkove komedie o dvou neschopnych zlodejiccich/podvodnicich. Paradni je ta chata a ta zaparkovana Lada pred ni. To je temer katalogovy ceskoslovensky osmdesatkovy vyjev. :) 3- ()

herr_carter

Tenhle film leží a běží na Františku Peterkovi - nedoceněnému filmovému velikánovi a mistrovi, jež nikdy nevytáhl své divadelní paty z rodného libereckého angažmá, tenhle člověk měl podle mě dostávat zcela zásadní role v tehdejších československých filmech...................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Testament

No, nutno uznat, že Petr Schulhoff má na kontě zdařilejší kousky, než zrovna tuhle komedii. Vtipům chybí tah na branku, jsou jaksi nedotažené, děj filmu nic-moc ubíhající a závěr až otravně předvídatelný. Víc to nemá smysl rozebírat. ()

xaver

Výborná satira, nadčasový snímek jakoby předznamenal, co se bude dít po sametové revoluci. Kdysi se podvádělo a kradlo v malém a podvodníci a zloději končili namnoze za mřížemi. Dnes se krade a podvádí ve velkém a z podvodníků a zlodějů jsou milionáři a miliardáři, kteří měli tu smůlu, že jim nevyšel podnikatelský záměr. ()

klúčik

Výborná dvojica  Peterka + Augusta.  Klasická komédia Petra Schulhoffa.  Dobre obsadená - herecká kvalita.  Film ma pobavil.   Hodnotím  60%.. ()

Hopper

Socialistická komédia 80-tych rokov, ktorá je značne vlažná a humorom veľmi neoplýva. Existujú podstatne lepšie veci. ()

Romario

Tady musím jít proti proudu, já se vždycky dobře bavím u téhle komedie.Asi za to může František Peterka, a suché hlášky Augusty, ale nemůžu jinak, než za čtyři... ()