• sud
  *****

  Jedinečná detektivka s ponurou až děsivou atmosférou. Rudolf Hrušínský a Radoslav Brzobohatý v dlouhých pršipláštích jsou neskutečně styloví, nevlídné prostředí zapadlého venkova nahání až hrůzu, obyvatelé s drsnou tváří ošlehanou větrem (hlavně Ferdinant Krůta a Zdeněk Kutil) k atmosféře jen přidávají. Vznikl tak vynikající film, který spolu s "Po stopách krve" v našich končinách nemá obdoby.(14.10.2006)

 • Enšpígl
  ****

  Ze začátku tam všichni chrlili jedno jméno za druhým až to skoro vypadalo jako předčítání ze Žlutejch stránek a to pro diváka, který se ještě neorientuje v případu není nikdy dobrý. Nějakým zázrakem ani vlastně nevím jak, jsem se ale po chvíli zcela překvapivě ve všem začal orinetovat a pak už to jelo jako po másle. Za pomocí vynikající ponuré atmosféry a skvěle vypravěnému patrání po vrahovi, mě detektivka dostala přesně tam, kde to mám u kriminálek nejradší. Sedím, koukám a každou minutu hlasím jméno vraha, pokaždý samozřejmě jiný, přesně podle toho jak se zrovna vyvyjí pátrání. Finále graduje naprosto nevidaným způsobem a nedovoluje myslet ani na sex. Výsledek sledování snímku Vrah skrývá svou tvář stál za to. Během filmu jsem snědl tři vlastní nehty a další dva okousal, propotil tričko a oboustraně popsal papír o formátu A3, kam jsem si v průběhu filmu zapisoval jména podezřelých.(22.3.2010)

 • HarryBlock
  *****

  Najlepšia detektívka z Československa, ktorá dodnes nebola prekonaná. Perfektne podáva stopy a pri tom neprezradí viac než je potrebné, dokonale mätia, vytvára pocit strachu a paranoje. Podozrivých je veľa(nie ako Sedláčkove Ženy, které nenávidí muže kde vraha od určitej chvíli jasne tušíte a už len čakáte kým sa vám to potvrdí) až do finálneho rozuzlenia, ktoré je jedno z najoriginálnejších aké som videl. Hrušínsky je trochu Sherlockovský charakter, celý film nosí nepreniknutelný výraz, za ktorým ale tušíme človeka s nadpriemernou inteligenciou. Vzťahy medzi postavami sú složité a štruktúra detektívky perfektne slúži k tomu, aby ich rozpletala a demaskovala pokryteckú spoločnosť(promiskuitné ženy, prestárnutí alebo vyprázdnení Donchuani...)(10.9.2015)

 • Mirokukii
  ****

  Brilantní detektivka s výbornou černobílou kamerou a tísnivou až skličující atmosférou. V okolních lesích zapadlé vsi se začnou objevovat mrtvoly mladých žen. A jelikož se mezi sebou všichni navzájem znají, padá podezření na každého. Vrahem může být kdokoliv, což značně přispívá ke, už tak, hrůzné náladě celého příběhu.(3.4.2016)

 • rakovnik
  ****

  Atmosférická detektivka, kde černobílý materiál způsobuje ještě intenzivnější dojmy. Dvojice detektivů je vybraná geniálně, klid a rozvahu Rudolfa Hrušínského pěkně doplňuje mládí a zdatnost Radoslava Brzobohatého. Děj je příjemně komplikovaný a vrah skutečně skrývá tvář až do konce. V menších rolích potěší moji herečtí oblíbenci.(29.2.2016)

 • - V jednom ze záběrů scény prohlídky domu Míšovy babičky je nade dveřmi vidět nápis obsahující tříkrálové iniciály spolu s letopočtem 1965, ovšem film z roku 1966 je inspirovaný událostmi z roku 1957. (stefji)

 • - Na začátku filmu je záběr z Železného Brodu. (pomerantz)

 • - Film bol natáčaný i na zámku Hrubý Rohozec pri meste Turnov. (dyfur)