Jedinečná detektivka s ponurou až děsivou atmosférou. Rudolf Hrušínský a Radoslav Brzobohatý v dlouhých pršipláštích jsou neskutečně styloví, nevlídné prostředí zapadlého venkova nahání až hrůzu, obyvatelé s drsnou tváří ošlehanou větrem (hlavně Ferdinant Krůta a Zdeněk Kutil) k atmosféře jen přidávají. Vznikl tak vynikající film, který spolu s "Po stopách krve" v našich končinách nemá obdoby.(14.10.2006)

Ze začátku tam všichni chrlili jedno jméno za druhým až to skoro vypadalo jako předčítání ze Žlutejch stránek a to pro diváka, který se ještě neorientuje v případu není nikdy dobrý. Nějakým zázrakem ani vlastně nevím jak, jsem se ale po chvíli zcela překvapivě ve všem začal orinetovat a pak už to jelo jako po másle. Za pomocí vynikající ponuré atmosféry a skvěle vypravěnému patrání po vrahovi, mě detektivka dostala přesně tam, kde to mám u kriminálek nejradší. Sedím, koukám a každou minutu hlasím jméno vraha, pokaždý samozřejmě jiný, přesně podle toho jak se zrovna vyvyjí pátrání. Finále graduje naprosto nevidaným způsobem a nedovoluje myslet ani na sex. Výsledek sledování snímku Vrah skrývá svou tvář stál za to. Během filmu jsem snědl tři vlastní nehty a další dva okousal, propotil tričko a oboustraně popsal papír o formátu A3, kam jsem si v průběhu filmu zapisoval jména podezřelých.(22.3.2010)

Najlepšia detektívka z Československa, ktorá dodnes nebola prekonaná. Perfektne podáva stopy a pri tom neprezradí viac než je potrebné, dokonale mätia, vytvára pocit strachu a paranoje. Podozrivých je veľa(nie ako Sedláčkove Ženy, které nenávidí muže kde vraha od určitej chvíli jasne tušíte a už len čakáte kým sa vám to potvrdí) až do finálneho rozuzlenia, ktoré je jedno z najoriginálnejších aké som videl. Hrušínsky je trochu Sherlockovský charakter, celý film nosí nepreniknutelný výraz, za ktorým ale tušíme človeka s nadpriemernou inteligenciou. Vzťahy medzi postavami sú složité a štruktúra detektívky perfektne slúži k tomu, aby ich rozpletala a demaskovala pokryteckú spoločnosť(promiskuitné ženy, prestárnutí alebo vyprázdnení Donchuani...)(10.9.2015)

Brilantní detektivka s výbornou černobílou kamerou a tísnivou až skličující atmosférou. V okolních lesích zapadlé vsi se začnou objevovat mrtvoly mladých žen. A jelikož se mezi sebou všichni navzájem znají, padá podezření na každého. Vrahem může být kdokoliv, což značně přispívá ke, už tak, hrůzné náladě celého příběhu.(3.4.2016)

Atmosférická detektivka, kde černobílý materiál způsobuje ještě intenzivnější dojmy. Dvojice detektivů je vybraná geniálně, klid a rozvahu Rudolfa Hrušínského pěkně doplňuje mládí a zdatnost Radoslava Brzobohatého. Děj je příjemně komplikovaný a vrah skutečně skrývá tvář až do konce. V menších rolích potěší moji herečtí oblíbenci.(29.2.2016)

• - V jednom ze záběrů scény prohlídky domu Míšovy babičky je nade dveřmi vidět nápis obsahující tříkrálové iniciály spolu s letopočtem 1965, ovšem film z roku 1966 je inspirovaný událostmi z roku 1957. (stefji)

• - Na začátku filmu je záběr z Železného Brodu. (pomerantz)

• - Film bol natáčaný i na zámku Hrubý Rohozec pri meste Turnov. (dyfur)