Skvěle natočená detektivka, kterou osobně považuji společně s dalšími částmi trilogie za skvost českého filmu. A to nejen zásluhou nepřekonatelného Rudolfa Hrušínského v roli majora Kalaše. Leckterý režisér by se mohl od Schulhoffa učit, jak se dělá tísnivá atmosféra a jak vyvolat v divákovi napětí a děs.(3.3.2006)

Na šesťstotrojke prichádza druhý krát dvojica vyšetrovateľov Hrušínský a Brzobohatý a tentokrát je to o niečo záživnejšie a zaujímavejšie. Novou metódou je tu zostavovanie psychologického profilu vraha, čo nakoniec pomôže, a to záverečné odhalenie s pomocou nápaditej ľsti tiež nebolo na zahodenie. Séria so stúpajúcou kvalitou.(11.7.2015)

Pěknej horrrror. Už jen při úvodních titulcích mi začal běhat mráz po zádech a ježit se vlasy. No a bylo hůř. Syrová atmosféra černobílého filmu, doplněná pěknou řádkou mrtvol je v báječném kontrastu s věcností Rudolfa Hrušínského. Radoslav Brzobohatý, mladý, něžně drsný, skvěle doplňuje duo a tak jsem se zase jednou vrátila do té dávné doby, bála se a užívala si to.(11.11.2015)

Hudba a kamera navozují hned od počátku filmu dokonale syrovou, až hororovou atmosféru, k tomu nepřátelské venkovské prostředí, sychravý podzim a několik brutálních vražd. Film, který je velice napínavý, aniž by v něm byl prakticky jakýkoli náznak akce, naprosto postačí jen tušení hrozby a vědomí, že vrah je někde blízko. Jedna z nejlepších detektivek vůbec s bezchybným duem kriminalistů Rudolf Hrušínský-Radoslav Brzobohatý, i dalšími výbornými herci a skvělou kamerou.(5.7.2010)

Detektivka Petra Schulhoffa dozajista patří k těm, které o několik hlav převyšují své sousedy. Příběh spočívá ve stíhání vraha, který přímo pod rukama vyšetřujícího kriminalisty, páchá své činy a kličkami neustále uniká spravedlnosti. Dá se říci, nic nového pod sluncem, ale ne v tomto případě. Námět je totiž velmi silný. Jak svou podstatou příběhu, tak i zasazením v reáliích a v neposlední řadě charakterem jak vraha, tak i policisty. Scénář velmi dobrým způsobem plynne. Děj hned od počátku padne do temnější pozice vyprávění. Drahovice, ves v které se zločiny odehrávají, nepůsobí dobrým dojmem. Černobílý obraz umocňuje celkovou stísněnost prostoru. Postavy a postavičky jsou všechny záhadné, v jádru tajemné a zkažené. Jakkákoliv stopa, kterou dvojice vyšetřovatelů zachytí, vede do slepé uličky, a každá odpověď vzbuzuje jen další otázky. Přesně tak jak to má býti v každém dobrém snímku, tohoto žánru. širokoúhlá kamera je na velmi dobré úrovni. Stejně tak se chová i doprovodná hudba. Vše korunuje vynikající herecký výkon Rudolfa Hrušínského. Tedy vypadá, jako kdyby ani nehrál. Jen tak chodí ve svém baloňáku, sem a tam, občas prohodí nějakou větu.....Ale to je jen zdání. Role majora Kalaše herci sedí, je uvěřitelný a jako vždy velmi profesionální. Někdo možná dokáže vraha prokouknout a uhodnout během filmu, mě a mé manželce se to nepodařilo. Oba dva jsme hádali někoho jiného a nesprávného. Já jednoho, manželka druhého. A oba jsme byli vedle. Dovoluji si zde říci, že i po tolika létech, tento snímek nezklame a s časem dobře zraje.(13.12.2010)

• - Film bol natáčaný i na zámku Hrubý Rohozec pri meste Turnov. (dyfur)

• - Film je inspirován případem sériového vraha Václava Mrázka, který byl v roce 1957 odsouzen k trestu smrti za celkem 150 deliktů, včetně sedmi vražd. (Dinsberg)