Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

Figu

Opravdu jsem to chtěl tlačit výš a dělal jsem pro to maximum, ale nejde to. Od začátku do konce je naprosto luxusní výkon De Nira. To je naprostá lahůdka! Kriminálník vzdělanej z knížek, tak přesvědčenej o své pravdě, připravenej na děsivou a krvelačnou pomstu, to teda klobouk dolů. A za něj dávám ty hvězdy. Ale to ostatní?. Nolte naprosto příšernej! Jeho stupidní jednání mě obracelo pajšl naruby! Lange je hrozná neherečka a její nehraní bylo jako vždycky k zblití. A k závěru, kde byla veliká loď roztříštěná o šutr jako domeček z karet, tak tam se to už završilo kompletně. Pro mě hroznej film! 40% ()

M.i.k.e

další restík smazán a i když je to Scorsese,kterého miluji,tak tentokrát se mi do nálady netrefil.Mys hrůzy je vlastně taková hitchcockovka bez Hitche se všemi klady a zápory.Tempo je pomalé a Scorsese si podobně jako Hitch hraje s očekáváním diváka.A bohužel si s ním většinou opravdu jen hraje a ve chvílích kdy sem doufal,že už se konečně něco stane,nestalo se vůbec nic a celá ta očekávací hra začala nanovo.Možná kdybych film viděl v originále dojem by byl trochu lepší,ale bohužel sem viděl verzi s dabingem a ten ubírá podstatnou část už tak vachrlaté atmosféry.Jeden z mála Martyho filmů,který nemám potřebu vidět znova ..60% ()

shyster

Jen díky režii Scorsese je to nadprůměrný film. Viděl jsem už několik podobných filmů, ale to co tady předvádí brýlatý muž na židličce režiséra je něco neskutečnýho. Zastiňuje tu i R.de Nira, který psychopaty prostě umí hrát. ()

Jino

Scorsese za pomoci výborně hrajících herců rozehrává vynikající thriller. Ať už se jedná o Nicka Nolteho, Jessicu Lange, Juliette Lewis či Roberta De Niro, který si v podstatě ukradl film sám pro sebe. Jeho ztvárnění démonického Maxe Cadyho je bezchybné a na takový výkon se mi koukalo s blaženým pocitem. Mys hrůzy mě potěšilo svojí našponovanou atmosférou, která jakoby se několikrát chystala prasknout (např. scéna ve školním divadle). Skoro celou dobu mi však v hlavě vrtala jedna otázka. Kdepak je ten slibovaný, ze zdejšího zařazení žánrů, horor? Odpověď se mi dostala pochopitelně až na konci, jenž mi bohužel v kontextu celého filmu přišel nemístný a tato slasher hororová vložka rozhodla o tom, že snímku víc než 85% prostě nedám. ()

MrPierc

Minulost tě vždy dostihne i když si myslíš, že na tebe zapomněla. Max si jde z vězení pro svoji odplatu a nedokáže ho nic zastavit, protože on zažil už to nejhorší. Max (De Niro) je ztělesněním čistého zla, které popichuje, provokuje a čeká na ukázku slabiny, aby zaútočil. Velmi dramatické pojetí jednoduché zápletky, která má v sobě i ostatní aspekty dramatické - kameru, herce a hlavně hudbu! Oči De Nira přímo drtí svojí odhodlaností! ()

Abes

To měl být prequel ku Noční můra v Elm Street nebo co? Scoresese to měl u mě rozjeté moc dobře ale nic tak přehnaného jako závěrečnou půlhodinku Mysu hrůzy jsem už dlouho neviděl. Ukončit to ještě v New Essexu, pěkně doma v poklidu, bylo by to bez výtek. Ta šílená kamera dojmu taky moc nepřidala. Nechápejte mě špatně, v určitých momentech šlo o mistrovskou techniku (propuštění z basy, prvotní setkání resp. výhrůžka, cigánská férovka) ale v mnoha situacích to bylo přes čáru, na efekt a zbytečné. Chvílemi jsem měl totiž dojem, že koukám na MTV, kde řádí Beastie Boys. ()

bourec

Připomenutí filmu prokázalo, že herecky naprosto špičkový. Bohužel se ale tohle procítěný herectví do podobnejch žánru moc nehodí. Bohužel hodně zvlaštní způsob filmařiny, a chvílema spíš divadlo, než thriller. Nelíbilo ještě víc , než před lety. 40%. ()

cubajz

horor nestavící na nadpřirozenu či vyvražďování, ale jen na vypočítavé nenávisti a teroru. De Niro je jako bývalý trestanec hrozně charismatický a stylový - přesně ten druh psychopata co mám rád:). Nick Nolte v roli terorizovaného právníka také bez chybičky, to samé platí i o mladé lolitce Juliette Lewis. Škoda, že je to celé trošku moc natahované - ale i tak jsem dlouho váhal mezi čtyřma a pěti hvězdičkama. ()

tomtomtoma

Z tohohle filmu mám smíšené pocity. Chvílema mi to přijde ucházející, ale časem mi to zapadá do nepřeberného množství podobně laděných hororů. Pro mě zcela nepochpopitelné je především, že se znovu dostal na loď, i když už se dávno někde topil s popálenou hlavou. Film zvedá výkon Roberta de Nira a hudba, kterou nádherně adaptoval Elmer Bernstein. Celkově to na mě působilo jen jako horor se šťastným koncem, o boj dobra se zlem, i když co z toho je dobro a co zlo? Celkově je film pro mě nepřesvědčivý a nudný svou určitou absurdností děje. ()

Stallone

Film se zajímavou myšlenkou právě propuštěného pomstychtivého kriminálníka a jak se později ukáže i psychopata. Snímku škodí jeho přílišná délka. Ta dává prostor k méně zajímavým až nudným scénám. Představoval bych si lépe zpracovaný psychologický teror. Gradovat souboj na psychologické úrovni až k té fyzické. Mnohými zde vychvalovaná scéna v divadle mi přišla špatná a nevhodná. Herecké výkony výborné. Ten opakující se hudební prvek kvalitní. Pan režisér odvedl dobrou práci, i když bych k ní určité výhrady, tipy a rady měl hodnotím ho mezi 3*-4*. Ještě dodám, že film místy dobře paroduje ve stejnojmenném díle seriál Simpsonovi. ()

Topco

Jeden luxusný remake! S pridanou hodnotou a dokonca so scénami pokukujúcimi po Hitchcockovi (zmena na červený filter, zabitie detektíva v kuchyni) a tiež nápaditá "náprava" práve tých naivných scén, ktoré mi v originály tak vadili (vylákanie informácii na letisku, sledovanie k loďkám a následná cesta k Mysu hrôzy). Veľká spokojnosť. PS: Ešte aj ten Bernstein mal väčšie gule než pôvodný, inak ako stále výborný Herrman! ()

C0r0ner

De Niro v roli hodně slušného psychopata a Scorsese výjimečně projevující svoji schopnost využít naplno atmosféry. Zajímavý příběh okořeněný parádním koncem ale bohužel docela dojíždí na zbytečně přetažené stopáži, ze které kdyby se ubralo nějakých třicet minut, tak mohl být Mys hrůzy v žebříčku. 70% ()

danecek24

49. Zlatý Glóbus za rok 1991 - nominace (2) - Nejlepší herec (drama) - Robert De Niro, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Juliette Lewis ()

campix

Originál jsem bohužel neviděl, tak nemohu porovnávat zda a jak moc se držel Scorsese předlohy, ale nedokážu si představit jak by mohl originál tu Scorseseho verzi překonat. Bylo tu vše na správném místě, co se týče thrillerového žánru. Napětí by se dalo krájet během celého filmu, také díky kvalitně zvolené hudbě, který mi lehce připomínala Shinning nebo starší horrové klasiky. Prostě vám Mys Hrůzy navodí takový nepříjemný pocit, kdy víte, že se děje něco hodně zlého ale hrdina nemá moc šancí s tím něco udělat. Herecky samozřejmě že výborné, jen jsem nečekal, že De Nirovi ta role slizáka tolik sedne, jelikož si ho představuji spíše za kladného hrdinu kriminálek. Jedinou kaňkou je podle mě ten způsob De Nirovi role, ta jeho nesmrtelnost a nadpřirozenost tomu prostě neseděla. Ale tak to je tak jediná moje výtka. Jinak výborný a velmi napínavý film. ()

sulimo

De Niro ve své nejvíc odporně přitažlivé roli. Skvělá atmosféra, kamera, prostředí, pointa, ale hlavně herci jsou skvostní. ()

zette

De Niro si roli psychopata uzil, radost pohledet. Krome hereckych vykonu ale film zustal ve vsech smerech za mym ocekavanim... ()

Juto

Je to brutálny, démonický film. To, čo robí film takým dobrým, je rýchlo rastúci pocit klaustrofóbie. Scorcese je zameraný na to, že na konci filmu použije takmer iba zábery zblízka. Je to skvelý dotyk, vďaka ktorému je divák o toľko vystrašený, ako film pokračuje. 10/10 ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)