Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

jorgus

tesnych pet ale po dlouhe dobe vynikajici thriller..kde nevite opravdu co se bude v nasledujicich minutach dit a jak to cele skonci..a i kdyz konec byl natahovany..tentokrat me ani nerusil:) ()

bodie66

Těsně pod 80%, hlavně kvůli De Nirovi - perfektní práce. Nolte ale taky nebyl vůbec špatnej. Hudba byla stísňující, ale seděla tomu jak prdel na hrnci. Originál jsem neviděl, ale hádám, že nebude tak dobrej jako remake, ptž nemá De Nira ()

Kiedes

Ještě teď mi běhá mráz po zádech z úvodní znělky filmu. De Niro je vynikající, slizky vychytralý a jeho tetování nemají chybu. ()

Gastovski

Další vynikající spolupráce Scorsese+De Niro, ze které vznikl tento vynikající thriller. De Niro v roli slizkého záporáka jako vždy vynikající a jeho ztupňující se psychologický teror k "advokátovi" v podání Nicka Nolteho je nezapomenutelný. A výrazně se zde předvedla u Juliette Lewis. Silné 4*. A aspoň vím o dalším filmu, který si Simpsonovi vzali do parády:) ()

KOZEL84

Jeden z nejlepších filmů povedené dvojky Scorsese-De Niro.Už sem ho viděl dřív jenže s dabingem a ještě sem půlku prospal (ne z nudy,z únavy).Na druhé shlédnutí v originále musím říct že po Kmotrovy je to opravdu nejlepší De Nirova role.On je sice úžasný vždycky,ale jako nezastavitelný žralok Max Cady,který za honbou po svojí pravdě nezná překážky,je fakt lahůdkový.I Julliet Lewis byla skvělá.Hlavně ve scéně v divadle.Nějak sem nikdy nepochopil co se to stalo s její kariérou.I remake se může stát klasikou. ()

bomber3

Některé scény jsou opravdu nezapomenutelné. Například scéna v kině nebo v divadle. Ale jsou tu také věci, které film sráží na čtyři hvězdičky. Za prvé - Cady je až nesmyslně nesmrtelný, chápu, že tvůrci chtěli ukázat jakou má vůli, ale tohle už trošku přehnali. Za druhé - film je jaksi podivně vypointovaný, jeho koncem jsem nebyl nějak zvlášť ohromen. Nic, co by člověka překvapilo, po jeho zhlédnutí jsem si říkal "A to je všechno?". Zkrátka vynikající film se skvělým obsazení, ale pár věcí se mi tam nelíbilo. ()

Vláža

Absolutní nádhera. Maximální body pro De Nira. Přesně tak má vypadat správný thriller. Správný fanoušek si nenechá ujít ani Simpsňáckou verzi v podání mistra Boba Leváka. ()

El-Barto

Je obrovská škoda, že Scorsese nemá ve své filmotéce víc takovýhle filmů. Tohle je totiž jeden z nejlepších krimi thrillerů, které jsem viděl. Začátek je možná trochu ospalejší, ale potom dostává Max Cady v podání suveréního De Nira víc prostoru a začíná přituhovat. Cady za to konečně pořádně vezme, napětím mám nervy v kýblu a samotné finále je tak nervydrásající a překvapivé, že se vyrovná fincherově Sedm. Hudba je geniální sama o sobě. Pro mě je Mys hrůzy jeden z nejlepších Scorseseho filmů, které jsem zatím viděl. ()

ondrin

To je poprvé, co vidím Scorseseho podlehnout klišé podobně šablonovitě vyráběných snímků. Začátek byl slušný, ale závěr filmu absolutně v ničem nepřekvapil, dokonce bych se ho nebál nazvat hloupým. Upjatost a nuda se z posledních záběrů dala krájet v podobě dřevorubeckých krajíců. A kdo byl vlastně Max Cady? Člověk zocelený 15 lety vězení do nadlidské síly, nebo stvůra z pekla? Spíše bych postavu s takovými super schopnostmi chápal v komiksu. Scorseseho uznávám jako jednoho z nejlepších režisérů, ale tentokrát šlápl vedle. ()

ink flo

Poprvé jsem to viděl cca před 15ti lety a teď to bylo ještě lepší, člověk si víc všímá takových blbostí jako démonická barva nebe nad právníkovým domem, jaký citáty jsou na cedulce nad nárazníkem atd. Potetovanej De Niro s jížánským přízvukem v jedné ze svých nejzběsilejších rolí, v cele má plakát Stalina, celou dobu cituje z bible, čte Nietzscheho a jeho společná scéná s 15ti letou Juliette Lewis je skoro surreálná - ona přichází na domnělou schůzku s divadelním profesorem, on jí čeká na pódiu v perníkové chaloupce, namotává jí na Henryho Millera, říká si "big bad wolf" a ona mu pak cucá prst, atmosféra by se dala krájet. Finále je výborně přepálený a nabírá až horrorových obrátek. ()

Saur.us

Napínavý a superhutný hitchcockovský thriller podpořený hudbou Bernsteina/Herrmanna ale hlavně a především, filosofující monstrum, nevlastní příbuzný Hannibala Lectera, ztělesněný ďábel Max Cady v podání božského (nebo ďábelského?) R. De Nira. Velké překvapení z J. Lewis, která tu 15letou holku zahrála na víc než jedničku. Jen ten zbytečně natahovaný závěr byl už trochu moc, na Cadyho leda s atomovkou. Tíživá dokonalost jak od samotného Hitchcocka. ()

Chundys

Robert de Niro má zvláštní filmografii, ale řekl bych, že snad není film, kde by se mi nelíbil, když nepočítam Machete! Tady byl ale excelentní a rozhodně je potřeba si film pustit v originálním znění, protože ten hlas a co tam předvádí je prostě boží! ()

theSaint

Scorsese udělil poctu Hitchcockovi a to se vší parádou. Z De Nira jde skutečný strach a odpor, ale zároveň určitá fascinace. Lange je tady skutečně krásná (ostatně jako vždy). Nolte svého času ve formě. Lewis jako pokušitelka perverzních fantazií na výbornou. Musím smeknout. Děsivý zážitek. ()

Kochanski

Robert De Niro je prostě machr! Zdvedá úroveň filmu asi tak o 30%! Mladičká Juliette Lewis je také skvělá a kupodivu to mezi těmito herci, které dělí skoro 2 generace, na plátně jisří. Scosese nepatří k mé filmařské elitě, ale tenhle film je fakt dobrý! ()

tragos

Scorsese v Mysu hrůzy opustil to, co umí nejlépe -- detailní studium jedince (Taxikář, Zuřící býk, Poslední pokušení Krista) -- a soustředil se na střet dvou mužů. ||| První film od Scorsese, o kterém nemohu říct, že by mě dostal; právě naopak. Několik povedených scén nemůže zředit dost velkou nudu. Atmosféru to sice má, ale tentokrát šla zcela mimo mě, kromě toho mi vůbec nesedlo zpracování. Chybí vcítění se do hlavního hrdiny. Zklamání. ()

crha

Max Cady je tak trošičku T-Bag (nebo obráceně?). Scorsese zase tak trošku Hitchcock. Některé scény jsem si musel i několikrát vracet. Nechci spoilerovat, ale celým tělem mi proběhl mráz, když se Cady otočí se strunou (snad pochopí jen ti co viděli). Nerad bych zapomněl na ostatní herce, ale že De Nirovi nekonkuruje (ani nemůže) nikdo, o tom není pochyb. Super! ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)