Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

D.U.K.E

Hitchcockovská gradující jízda 90.let. Thriller se vším, co má pravý nervák mít, hlavně s odporným a zajímavým záporákem, kterého se skvěle ujal osvědčený De Niro. Herrmannova hudba je zde nenahraditelná. Tento film nepatří k nejnápadnějším a nejvíce převratným filmům, ale kvalitu a napětí zde určitě najdete. ()

Mistickzz

Konečne po dlhej dobe som si opäť užil sledovanie filmu. Ďakujem Martinovy Scorsesimu zato, že sa rozhodol točiť filmy a ďakujem bohu zato, že mu to tak ide. Mys hrôzy je od začiatku až do konca kvalitný film plný neskutočného napätia a geniálneho Roberta De Nira o ktorom sa mi bude hádam aj snívať. Dosť veľkú zásluhu na tom mala aj kamera, jej nájazdy a uhly snímania, ktoré ja pri každom filme sledujem a keď ma kamera baví tak si ho aj užívam. Mys hrôzy je top filmík. 85% ()

KoRner

Jednoduchú zápletku vyťahujú z priemeru iba Scorsese a najmä De Niro, ktorého postava je naozaj riadny ľudský odpad. Dnes už pôsobí Nolteho rodina trochu otrepane, pretože manželiek-hysteriek a dcér-kuriev tu už bolo hojne, pre ktoré som mal hlavne zo začiatku tlaky, čomu pomohol aj právnik s tvárou Gregoryho Pecka, nuž ale posledná polhodina bola už z iného súdku. De Niro bol fakt nezničiteľný a to jeho rozprávanie s obhorenou tvárou bola scéna hodná Oscara! ()

DonQ

DeNiro je vážně kanón, záporáka jsem mu baštil jedna radost. Velmi dobrá hustá atmosféra bezmocnosti. Zlatý devadesátky... ()

Cracker

Robert De Niro v tomto filme úplne dominoval a všetkých strčil jasne do kapsy. Hranie temperamentných psychopatov mu vždy išlo a je možno až trošku strašidelné, ako veľmi sa dokáže vžiť do takejto role. Strašidelné bude nakoniec možno slabé slovo, stačí si prečítať zaujímavosť: ''Robert De Niro zaplatil zubaři 5000 dolarů, aby jeho chrup působil ve filmu dostatečně odporně. Když film dokončil, dal mu dalších 20000, aby mu ho opravil.'' Martin Scorsese a Wesley Strick si svoju prácu odviedli veľmi dobre. Vadili mi možno tie nepodarené efekty, ďalej to že z hlavného hrdinu spravili takého Ramba, že ani železné tyče a oheň mu nedokážu skriviť vlas na hlave. A nakoniec veľký omyl bolo obsadenie Nicka Noltieho, s každým záberom ma stále viac a viac iritoval. Čo sa týka príbehu, ide o typickú Scorseseho schému, kde nechýba posadnutosť náboženstvom a hory násilia, v doprovode kvalitnej hudby. ()

Lisabellla

No já už si říkala, že je ten parchant snad nesmrtelnej! Psycho! Ále tedy - Jessica se mi líbí víc jako starší dáma, než mladá fifinka. ()

klukluka

Chyb jak maku, ale Robert DeNiro naprosto famózní. Námět taky vynikající. Advokát, který udělá takový šmé na klienta, je fakt bastard. Takových lidí už mohl poslat záměrně špatně vedenou obhajobou do kriminálu celou řadu. Vůbec to nemusel být ojedinělý případ. Minul se povoláním. A podcenil vlastní zodpovědnost. Ta lekce mu patřila. ()

Han22

Viděno po x letech a hodnocení neměním. Je to v podstatě klasický thriler psychopat vs. rodina, kterých se v první půlce 90. let vyrojila tuna a originalitou nepřekypuje ani scénář. Jenže tomu obsazení nejde odolat. Klaďák v podání Nolteho je obyčejný trošku zbabělý, trošku nevěrný právník, který je zvyklý řešit situace penězmi, právnickými triky a až ve finále se mění na bojovníka. Neskutečný hubený a zároveň vymakaný De Niro je naprosto úžasně ďábelský záporák, který nepostrádá potřebné charisma i zvířecí přitažlivost pro opačné pohlaví. A zatímco Jessica Lange je spíše do počtu, Juliette Lewisová je naprosto úžasná. Nehezká a přesto úžasná puberťačka, které je stydlivá i sexuálně se probouzející. Scéna svádění v divadle nemá chybu! K tomu Scorcese přihodí občas umělecký záběr a na konec parádní finále v bouřícím moři a vychází z toho parádní thriler. ()

iXtr3m3

Krásny "psychotriler" s vynikajúcim De Nirom a Nickom Noltem. Veľmi ale naozaj veľmi berúce inšpiráciu v Hitchcockovi a to je myslím postačujúca pochvala. ()

Revolver

Naprosto tuctový thriller a jedno z nejslabších děl v mistrově kariéře. Jediné co stojí za zmínku je De Niro, který si slizáka Maxe střihl dokonale a předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů. ()

eagle-eye

Na tomto filmu jsem byl asi před patnácti lety od desíti leťáku a cestou domů jsem se mohl strachy posr... Koncert De Nira a rajcovní lolitky Juliette Lewis. To, že Oscara nedostali pouze vypovídá o kvalitě jejich výkonů... Však víme, jak to u Oscarů bývá, že? :-) ()

bila.tecka

Thriller ze staré školy.. A to jsem neviděl původní film, který Scorcese zremakoval (fuj to je slovo). Pozvolná gradace, dusná atmosféra, jedinečné charisma De Nira. Scénář je plytký a snadno předvídatelný, ale těmhle žánrovým snímkům to rád odpustím, když je tohle mínus vyváženo více než jedním plusem. Osmnáctiletá Juliette Lewis zabodovala (mohlo ji být víc...), Nolteho a Lange bych nejraději vyrazil a nahradil někým míň přehrávajícím. ()

Holina

To je snad jediný režisérův film, kterému dám více než jednu hvězdu. Sluší se tedy říci proč. Protože to snad ani netočil Scorsese. Psychologické drama s vynikajícím De Nirem se povedlo, má atmosféru i napětí. Ale režisérův rukopis nepoznávám (což je dobře!) ()

Scevola

I ked tento film ma za srdce urcite nechytil, musim uznat ze kvalitou prevedenia a davkovanim napatia to je na 4*. Ale urcite to nebude jeden z filmov ktory by som si chcel pustit aj druhykrat 7/10 ()

Bobek27

Tak do 3/4 filmu se to dalo, ale jak se film chýlil ke konci, tak jsem se už jenom smál. Takovejch devadesátkovejch klišé bylo i na tenhle film moc. ()

Bouřňák

Drsné, napínavé, stupňované zlo. Krásně jsem se nechal unášet celým filmem, ale těsně před koncem se najednou něco zlomilo. V průběhu posledních vyhrocených scén na lodi se mi najednou zdálo, jakoby De Niro už mírně přehrával svou agresi. Úplně mě to "probudilo" z filmového opojení a zbytek jsem jen dokoukal. Napětí bylo nenávratně pryč - bohužel jsem si zbytečně brzy uvědomil, že je to pořád jenom film. Škoda, protože jde o velmi zdařilý thriller. ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)