S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

MarekLucin

Naprosto výjmečná a strhující záležitost.Skvělá hudba, skvělá kamera, režie, herecké výkony.Dokonalé a zneklidňující. ()

Pump

Skličující a prázdné pocity, nedostatek lásky a pochopení, špína ulic a hnus, které v podání De Nira cítíte. Naprosto jedinečný film a myslím si, že předloha a inspirace k mnoha dalším filmům. ()

Unnamed

No nevím. Upřímně jsem čekal mnohem, ale mnohem víc. Minimum zajímavých scén, rozvláčné tempo a pro mě dost rušivá hudba... abych to shrnul, nuda. Pořád jsem čekal, kdy se film/příběh rozjede a najednou byl konec. Jediné plus vidím v tom, že alespoň vím jak vypadal De Niro, Jodie Foster a Harvey Keitel za mlada (nebo alespoň mladší než je znám já). 3* ()

Sany33

Zo začiatku ma film celkom nudil. Až neskôr som pochopil, že niektoré nudné obkecávačky a nelogické dejové činy boli nutné na poodhalenie psychologického charakteru hlavného hrdinu. Veľmi sa mi páčila téma filmu, ktoré bola rovnako aktuálna v roku 1976 ako je aktuálna aj v tejto dobe, možno v tejto dobe je aktuálna o čosi viac. Každý jeden človek na svete vidí tú špinu a odpad, ktorý sa v noci vydiera na ulice a do miest. Drogy, fet a sex. 99% ľudí to prehliada. Ale Travis je výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo. Sám na vlastnú päsť sa rozhodne s týmto svetom niečo urobiť. Krásne vykreslenie a veľmi dobré vnútorné dialógy, ktoré často nútia človeka hlboko sa zamyslieť a dať často za pravdu chudákovi Travisovi, škoda len, že to v reálnom svete nieje také jednoduché a že sa takých ľudí nenájde viac. Robert De Niro v životnej úlohe. Jodie Foster som takúto mladučkú ani nespoznal, až keď som zbadal záverečné titulky som si ju spojil s krásnou reportérkou. Veľmi kvalitný film. 82% ()

lykan9

K dokonalosti Taxikářovi určitě chybí hodně, ale vzhledem k roku vzniku, se jedná o velice nadprůměrný film se skvělými hereckými výkony. Mimo to, já osobně nemám moc rád dětské herce, ale Jodie Foster již v tak v nízkém věku ukázala, že je paní herečka a že z ní bude jednou velká hvězda. ()

ZeroCZ1233

Taxikář je geniální vyprofilování člověka, jenž i přes až vulgárně nekonvenční chování má duši nadmíru citlivou a nesobeckou až do té míry, že ho neustálý pohled na lidskou zkaženost dožene k řešení nejkrajnějšímu. Kulisy nočního New Yorku tomu dopomáhají s neskutečnou atmosférou, jež vás vtáhne a přijde vám, jak kdyby jste se skrz kouřem z kanálu pod těmi neony procházeli sami. Scorsese dobře pochopil, že na rozklad osobnosti musí využít odlišnější tempo, proto je Taxikář sondou do duše na jednu stranou pomalou, na druhou stranou unášející a dostatečně uvěřitelnou. Pro zvědavce, ano, na akčnější prvky se také dostane, ale ty fungují spíše na rovině reálne surovosti než zábavné krvořežbě. Soundtrack se snímkem perfektně kolaboruje, za durázně dominantním saxíkem s jazzovou tóninou a bluesovějším odstínem je projíždění New Yorských ulic něco neopakovatelného, přičemž v odlišnějších a surovějších částech snímku přejde na nervydrásající vrzající mašinu, jež proráží myšlenkové zdi filmem po celou stopáž budované. Robert De Niro zde pod Scorseseho rukou předvede impozantní výkon, u něhož dominuje hlavně perfektně znározněný souboj něhy a agrese. Kontroverzně obsazená Jodie Foster nezaostává a slizkost Harveyho Keitela tomu dává korunu, plus slavné cameo samotného režiséra jen dokazuje, že by se ten chlapík slušně uživl také jako herec. Taxikář je geniálně vystavěné dílo, silné na myšlenky a prezentaci smutné skutečnosti, bez něhož by film Joker nebyl takový, jaký je, ale dle mé skromné úvahy si myslím, že Rorschach z Watchmenů také ne. 9,5/10 ()

fabecc1222

Jakmile hrají ve filmu prim jako hudební podkres těžký jazz a trubky, tak to začíná zavánět...Asi nedokážu úplně docenit, co se na plátně během filmu událo, ačkoliv vidím ty filmové kvality, které tu Scorsese ukazuje. 70. léta v Hollywoodských dílech jsou celé mnohdy takové surové, špinavé...Prostě s dnešní dobou se to těžko srovnává. Dneska už se takové filmy opravdu netočí. Je tu výborný De Niro, na svůj věk fantastická Jodie Foster. Ale v určitých aspektech mi příjde, že forma je tu víc než příběh, a mně prostě ta dobová filmová stylizace sedmdesátek tolik nesedí. ()

smolicek04

Musím povedať že som po druhom zhliadnutí milo prekvapení, lebo ako to bolo nedávno 3*, tak sa to zmenilo na4. No neviem časom možno pribudnú 5*, ale budem sa držať na úzde. Je to skvelí film pri ktorom ma nadchlo že na prví pohľad je to menej tragické, ale časom zistím že sa mýlim. Robert De Niro v skvelej hlavnej úlohe z neuveriteľným zmyslom, vnímaním a chápaním pre tento druh filmov sa skvelo hodí a odporúčam ho každému kto sa doma nudí, lebo sa bude ešte viac ale po chvíli keď zazri koniec pribehne na ČSFD a začne písať komentár tak ako ja :O ()

J-o-k-e-r

Můj první film z raných dob R. De Nira. Skvělé vyobrazení temného N.Y. v tehdejší době, plného krimininality. A perfektně ztvárněný Travis Bickel (RdN) coby taxikář pokoušející vzít zákon do svých rukou. A tuším první hodnotnější role pro (tehdy 14letou) J. Foster :) ()

PollyJean

skvěle zahrané všemi zúčastněnými a výborně natočené......možná jen trochu trvalo popasovat se s nejistým koncem (otevřeným? skutečným nebo snovým?), ale když si myslíte, že víte, jak si ho správně vyložit...pak nezbývá než 5. ()

Ravi

Celý film divák trne při vykreslování profilu vietnamského veterána v taxiku na pozadí ponurého nočního města až to nakonec skončí nevyhnutelným. Strhující De Niro, vinikající Keitel i Fosterová. Hudba jímavá, dokresluje příběh motivy saxíku. Ale musím si postěžovat na první polovinu, která mohla, dle mého vkusu, být mnohem kratší, protože pak má člověk pocit, že to hlavní v druhé půlce není tolik zásadní, jak by si zasloužilo. Zkrátka se mi tam trochu ztrácí důležitost postav a motivace hlavního hrdiny něco konečně provést. No a Brenda Dickson, když uvážím její čas na scéně, mi přišla jako naprostá neherečka, tudíž zbytečná. 80% = 4/5 ()

TheRoller

De Niro je jedným z hlavných predstaviteľov v Rade hereckých bohov, to vie snáď každý. Jodie bola úžasná už aj ako "dvanástka". Tu navyše čerpá zo svojho pedošarmu ako v súčasnosti napr. Chloë Grace Moretz, ale nikomu netreba rozprávať o tom, čo Jodie dokázala aj potom, čo ho stratila. Film ako taký najväčšmi vystihuje asi slovo "zaujímavý" a svojim spôsobom "zvláštny". Čo je ale horšie, ako celok dosť kolísa na hrane "nudný". Nech to chcelo zdeliť, čo chcelo, na mňa, aj napriek hereckým výkonom, neprešlo dokopy nič okrem autentickej dobovej výpovedi New Yorku 70. rokov. Napriek tomu to má v sebe to čosi "zvláštne", stiesňujúce, tajomné, chladné a hlavne pravdivé. Za skvelú hudbu, Jodie a hlavne za De Nira sa nedá ísť nižšie. Nikto nedokáže predpovedať budúcnosť, ale to, že tu už nebude lepší herec ako tento pán, je takmer isté. 80% Najlepší moment: Robert De Niro si precvičuje "You talkin' to me?" ()

vyfuk

Popravdě jsem nejdřív nevěděl jestli si ze mě Martin děláš srandu nebo co. Film je v mnoha částech dosti zvláštní v tom, že nevíte co se děje a hlavně proč se to děje. Celkově mi přišlo, že se koukám na zbytečnost. Musím však říct, že celkové rozuzlení děje, bylo vskutku úžasné a především překvapivé. A ta přestřelka... EPIČNOST. Není to mafiánština, ale Scorsese si s filmem ukázkově nakonec pohrál a myslím, že odvedl skvělou práci. Jenom mám připomínku k hudbě, které je sice hezká, nicméně neustále se opakující, což nebylo dobré pro atmosféru. 0b<>8. 10. 2019 Už je to nějaká doba. A už je to taky trochu jinak v mé hlavě. I tak, že člověk pochopí více než dříve. A je docela zajímavé, že i když jsem nepochopil novou Petersonovu knihu, tak mi vlastně pomohla pochopit tento film a myšlenkové pochyby hlavního hrdiny. Osud má zvláštní smysl pro humor. Toto není nejlepší film vůbec. Je to určité neustálé hledání onoho smyslu. Ale to je právě na tomto filmu to skvělé. Ať už jsou to dokonalé herecké výkony, podmanivá a šokující hudba a nebo onen smysl, každé sledování vás něčím obohatí ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film