Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

Maty85

Vynikající a poměrně drsnej krimi snímek od mistra R. Scotta. Douglas v trošku netradiční roli to zvládl výborně. Hodně zajímavej filmek. ()

majo25

Pre mňa úplne neznámy snímok s mladším Douglasom. S motorkou síce nie je ktovieaký presvedčivý, ale mierne vyšinutého blázna s veľkými sklonmi k antidisciplíne a antirešpektu k autoritám zahral bravúrne. Kriminálna zápletka zasadená do Japonska má gule, aj keď by som si v takomto prostredí viac prial ručno-nožné súboje ako len tie strelecké. Takakura tiež veľmi nezaostáva, ale takú persónu ako Wakajama (vlkosamotára znalí vedia, o čom rozprávam) som tu veru nečakal. Zimmerova hudba sa spolupodiela na dobrej atmosfére filmu. Aj keď pár logických nedostakov sa tu nájde, aj Garcia je slabší, vyhráva ukážkový vizuál a atmosféra. ()

Mol

SOMETIMES, YOU JUST GOT TO GO FOR IT! Film měl parádní filtr díky kterému všechny ulice města Osaky vypadaly prvotřídně. Ridley Scott umí a tady je to vidět. Detaily některých scén jsou vynikající. Efektní záběry, jako když Sato jede proti Charlimu na motorce a cestou k němu táhne katanu po asfaltu, která hází jiskry do kamery, nebo mafiánský boss s černou naleštěnou károu a bílou šálou uprostřed bahnitých vinic, to je to oč tu jde. Film přeci jenom trošku sráží příběh, ale co. Já se bavil. ()

otík

Hodně napínavý, dobře zahraný i natočený thriller se spolehlivým Michaelem Douglasem v roli policisty pátrajícího v Japonsku po místním velkém bosovi, který řádil v Americe a drsný policista mu to rozhodně neodpustil. Klasická stará Scottovka se všemi plus i minus, v mém případě však vše stojí na stranách kvality. ()

andrii

Čertí se, dští. Navíjí nit. Najde si, najede na serpicovský pršiplášť. Na tu mokrou čtvrť,  v níž to šustí lijáky kulek. Krvavé slunce se odráží v řečišti kaluží, z výřečné šedi kosích, hrobových mračen. ()

Decker

Vyborny krimi thriller, ktery si bere na paskal japonskou Yakuzu. Rezie Ridleyho Scotta diktuje zajimave tempo a pomalu vybrusuje atmosferu. Obsazeni Michaela Douglase bylo tim nejlepsim moznym, protoze on se do policejni role tvrdackyho vysetrovatele vylozene hodi. ()

Belbo

Zvýším hodnocení, ale pozor, do rukou mi padla DVD verze a ta stojí luxusně za hovno. Ridly by s tím měl něco dělat a propříště dohlížet na vydávání svých filmů. ()

Sfinkter

Douglas v nezvykle akční roli přivádí diváka do drsného prostředí Jakuzy. Američan v Japonsku se typicky setkává s rozdílností kultur, tak jak to vídáme v jiných snímcích. Black Rain je ze staré školy - Scottovu režii bych nepoznal, ale díky atmosféře a vývoji děje si film musí vychutnat většina diváků. ()

lennyd

Nickovi (Michael Douglas) a Charliemu (Andy Garcia) se podaří chytit uprchlého vraha a člena Yakuzy, zabijáka Sata. Ale než jej stihnou zavřít, přihlásí se japonská vláda, a na základě smlouvy o výměně věžnů si Sata vyžáda. Nick se ho rozhodne do Japonska dovézt sám, ale na letišti je oklamán falešnými policisty, a Sato je osvobozen. Ač měli Nick s Charliem zůstat jako pozorovatelé, čest jim nedovolí než se vydat po stopách uprchlíka. Navíc když je Charlie zavražděn, pouští se Nick v neznámé zemi do boje proti všem ... Ač mám obecně filmy Ridleyho Scotta rád, a detektivky také, tady se tato kombinace moc nevyvedla. Ne že by šlo o nějak špatný film, to rozhodně ne, ale působil na mně hodně lacině a trochu nudně. Nick se žene za zločincem, a nikdo nepochybuje o tom, že jej dřív nebo pozdějš dopadne, a ani žádné velké zvraty se nekonají .. prostě jako by člověk koukal na nějakej dokument. Douglas i Garcia jsou výborní, ale vzhledem k výše zmíněnému ani oni film moc nezachraňují. Pokud detektivku s "japonským" námětem, tak už radši Rising Sun, ale i u něj mi něco chybí ... třeba se někdy dočkám něčeho lepšího ... ()

neoBlast

[Asi třetí zhlédnutí] Ano, ve světle grandiózní filmografie Ridleyho Scotta vypadá tento film jako chudý příbuzný, ale já mu prostře nemůžu odpárat mistrovskou atmosféru, která nepřímo navazuje na Blade Runnera. Osaka, zvláště ta osmdesátková, není jenom atraktivní kulisou, ale snad i vedlejším protagonistou, ztratíme se ve změti de Bontových neonů, odtržení, a všudypřítomných gangů. Stejně jako dnes. A navíc málokdo tu mluví anglicky. Stejně jako dnes. :-) Michael Douglas hraje znovu arogantního kokota, neměl šanci tehdy obstát proti sympatickým akčním hvězdám své éry, o to více mě baví. Škoda druhé poloviny, kdy natažená stopáž je na obtíž a kouzlo trochu vyprchá. Přesto jde o  jeden z mých oblíbených černých koní téhle éry.   70% ()

noriaki

Ale jo, já tam toho Blade Runnera občas vidím. Sem tam probleskne ve vizuálu, sem tam se připomene fantastickým mixem zvuku. Ridley Scott dělal co mohl a Michael Douglas s Andy Garicou hráli perfektně, jenže všem třem podrazil nohy scénář. Kdyby se vystříhala půlhodina zbytečných keců a zrychlilo tempo, tak bych třeba tolik nekafral, ale ty dvě hodiny se neskutečně táhly. ()

Brain-D

Začalo to slibně... Namachrovanej Michael Douglas jako polda, který má pořádně zatočit s pár japončíkama. Ale později se to mění sice z dobrou hudbou v něco nudného jako Blade Runner.... ()

JohnSmith

Z téhle nepříliš zajímavé krimi s ohraným scénářem dělá něco lepšího snad jen výkon Michaela Douglase. Jeho detektiv je od rány a mluví jak dlaždič. Člověk by řek, že se musel znát s Joe Hallenbeckem. ()

VanTom

Slušná kriminálka probíhá dějově víceméně bez odboček a sází na exotické, neznámé, odporující prostředí industriálního Japonska. Scottův vytříbený vizuální cit, stále zajímavé Zimmerovy synťáky a charismatický Douglasův detektiv ji drží aspoň na průměru i v roztahaném finálním aktu, který chtěl být napínavý, zatímco se hrozně vlekl. Lepší 3* ()

sskrblik

Večer s tímto náhodně doporučeným filmem mě bavil, i když se na pohled zdá, že bude film oscilovat mezi béčkovým a áčkovým titulem. Přesto u mě převládl lepší pocit a byla to efektní podívaná v netradičních kulisách. ()

Ravi

Woo by to uměl lépe, ale zas chybělo by tomu to srdce. Film dobrý, jenže když mají přijít akční scény, přijde rychlá smyčka, která vše vyřeší. Dva američtí poldové v prostředí, které má svoje pravidla, dokud se neporuší úplně všechna pravidla. Pak to Douglas vezme na sebe. Určitě zajímavý film a pokud máte rádi Douglase nebo krimi filmy, něměli byste tenhle vynechat. 60% = 3/5 ()

zigíš

..ta frustrace z nepřijetí (nebo snad nepochopení?) scotta fikčního a fantaskního, se v této pozdně vosumdesátkové žánrovce odráží až běda (!) pro tentokrát je však nostalgie silnější.. bohužel pro mě :) ()