Cole Trickle je talentovaný závodník s velkou ctižádostí. Když ho objeví podnikatel Tim Daland, dostane se Cole do týmu legendárního mechanika Harryho Hoggea. Má tak šanci zúčastnit se Winstonova poháru v Daytoně. Těžká havárie však takřka ukončí jeho život. S pomocí krásné doktorky musí Cole najít odvahu k tomu, aby mohl dále žít, znovu závodit a vyhrávat. (oficiální text distributora)

Shit

Podle mě to bylo docela dobrý, je pravda že ten příběh je dost jasnej už od začátku, ale vynahradí to svižný závody. Tony Scott do toho vložil akčnost a to těm závodům vydatně pomohlo a tom Cruise taky nebyl špatnej a role výbušnýho závodníka, kterej chce za každou cenu vyhrát mu dokonale sedla co se týče Nicol Kidman tak tady spíš jen tak paběrkovala a moc se do filmu nedostala, ale to mi nějak nevadilo a stejně jsem se dobře bavil ()

choze

Top Gun se závoďákama, lepším ústředním songem a atraktivnějším Cruiseovým love interestem. Cruise opět za rebelského frajírka s psychickým blokem. Fajn chlapská podívaná, ale pecka to nebyla a není - na to je scénář moc šablona a film zbytečně dlouhej. ()

Gilmour93

Ač nešlo o sérii IndyCar, zažíval jsem subjektivních 500 hodin Indianapolis.. Velká dráha s barevnými autíčky, staří dědci, co si s nimi povídají a infantilní egomaniaci za jejich volanty - v příběhu, jenž je čitelný jak výpad jednorukého boxera a který udrží pozornost jen zásluhou dobře zrežírovaných závodních sekvencí. Není bez zajímavosti, že po Top Gun a Days of Thunder mělo přijít zakončení trilogie o pilotech, co válcují strach a dámské klíny (Days of Top Garden Tractor). Údajně v něm měl sopliak Tommy obléct overal technických služeb a soutěžit o co nejkrásněji úpravu parku s jiným postupně se napravujícím egocentristou. Jaká smůla, že producentské NE všechno zhatilo.. ()

Hal_Moore

Sportovní filmy, většina je o tom samém. Většinou je hlavní hrdina outsider, sápající se s menšími či většími problémy na vrchol, aby nakonec stanul na postu nejvyšším, všichni žili šťastně až do smrti a americké publikum bylo spokojeno, neb je tu další happyend. Teď už jen záleží na tom, jaké herce se do filmu podaří dostat a kdo se chopí režisérské židle. Tony Scott byl sázkou na jistotu, když se k němu přidal Tom Cruise a Hans Zimmer, bylo zaděláno když už ne na kvalitu, tak alespoň na pořádný výdělek v kinech. Výsledek není tak hrozný, dá se na to koukat, dá se to poslouchat, ale nesmíte to brát vážně. Klasická popcornovka přelomu let osmdesátých a devadesátých. ()

genetique

Každý nejak začínal. Tonymu Scottovi sa dostalo na začiatku kariéry pár slušných filmov, ktoré ale neskončili najslávnejšie. 'Days of Thunder' nie sú výnimkou, aj keď pre mňa ako jednohubka tento film uspel. Hlavne scény na trati vyrážajú dych. 70%. ()

3DD!3

Není to špatné, jen strašně předvídatelné. Starý dobrý styl akčního mága Tonyho Scotta (budiž mu země lehká), povedené závodní scény, přerod 80-tek v 90-tky a Hans. To byly časy... ()

NinadeL

Nestravitelná óda na ego Toma Cruise v podání jeho topgunovského režiséra, který ho tak rád stavěl do stále stejné role, která se té předchozí podobala jako vejce vejci. Hlavní hrdina je vzpurný rváč, kterému štěstí přeje a díky vztahu se sexy doktorkou Nicole Kidman (ta se ale poprvé objeví až ve 40. minutě (!)) pochopí sám sebe a objeví pravou hodnotu přátelství. Nechce se mi věřit, že další dva společné filmy Cruise a Kidman jsou o tolik lepší, když jejich párování staví na nulovém základu. Nekonečné záběry na závody, opakovaný kýč s červánky a v neposlední řadě otřesný dabing, to jsou Bouřlivé dny. ()

Kaka

Jen slabý průměr. Pár efektních záběrů na závodící auta a to je vše. Jakmile dojde k romantice, tak tam už Scott dost křečovatí. Ve své době to byla akční popkorňárna prvního kalibru. Velmi rychle ale vyčpěla. ()

sud

Žádný zázrak, ale celkově je mi to o dost bližší, nežli stylově podobný Top Gun. Solidní Tom Cruise a krásná Nicole Kidman. 55%. ()

Tyler

Musím souhlasit s Geminim, že poprvé v životě mi nepřipadaly závody NASCAR jako přitroublá zábava na nedělní odpoledne, ale skoro jako drama! Zásluhu na tom nese především Tony Scott, který dává prostinkému příběhu tolik potřebnou dynamiku, a tak "Bouřlivé dny" slupnete jako malinu - to, že si z nich o týden později nebudete pravděpodobně krom jmen hlavních představitelů nic pamatovat, je věc jiná...Když už jsem zmínil herce - Tom Cruise odvádí slušný výkon, přesto ani náhodou nestačí na Michaela Rookera nebo dokonce Roberta Duvalla. A Nicole Kidman je strašná jako vždy...Takže - není to špatné, ale čas se dá využít líp - třeba někde na motokárové dráze. ()

castor

Za hrubým námětem stál samotný Cruise, kterého závody a automobilové prostředí okouzlilo poté, co mu parťák z Barvy peněz, legendární Paul Newman, ukázal závodní okruh. Snímku nakonec ubližoval nedokončený scénář a až moc velká „jistota“ tvůrců, že se zopakuje úspěch Top Gunu. Cruise hraje arogantního řidiče, který závodí, bourá a zamiluje se do atraktivní lékařky, aby nakonec s pokorou vyhrál rozhodující závod. Jednoduché, ale místy účinné. Občasnému klišé a křeči se dnes spíš zasmějeme. Při několikátém zopáknutí. Škoda ale, že snímek jako takový nezraje tak dobře jako předchozí spolupráce Cruise-Scott. I tak bílé zuby Toma Cruise znovu zvítězily. ()

Xmilden

Než se uvelebil na střídačce amerického fotbalu, vyzkoušel si Tony Scott atmosféru závodů NASCAR. Film byl předzvěstí dnešních obřích blockbusterů (Transformers, Piráti z Karibiku, Bad Boys 2, Skála, ...). Vznik Days of Thunder má na svědomí trio Scott/Bruckheimer/Simpson. Stejná trojice se postarala i o Top Gun nebo Policajta z Beverly Hills 2. Hudba Hans Zimmer a v hlavní roli vždy kvalitní Tonda Cruise. Dobře se na to kouká, Nicole Kidman je sice pouze stínem svých pozdějších precizních výkonů. Nicméně jako akční zábavovka spolehlivě fungující film. 60% ()

Fiftis

Duvall úžasný, Cruise úžasný, Kdman úžasná. Preteky, ženy, preteky, akcia, preteky... Kto má rád nascar musí vidieť. Tom Cruise v tomto filme dokázal že je naozaj dobrý herec, tento film zo závodného prostredia je skvele urobený film,a fanúšikov motorizmu nesklame. Na tomto filme ma zaujala v prvom rade hudba a v tom druhom obsadenie. Ako to píšem furt výborný Cruise a skvelý Duvall a nesmiem zabudnúť ani na Randyho Quaida a Michaela Rookera. Tento film je veľmi zaujímavý a dynamický a aj so skvelými vtipnými momentmi, kedy sa človek musí usmiať. ()

Shakers

Days of Thunder ma bavili viac ako Top Gun. Síce to neponúkne nič prevratne a jedna sa o ďalší športový film, ktorý sa dá ľahko odhadnúť dopredu, ale Tony Scott do tohto filmu naťahal tak fajn priateľskú atmosféru a dobrých hercov (Cruise, Duvall, Rooker, Kidman), že nuda skratka nehrozí. Navyše film ma len niečo nad hoďku a pol, takže to ubehne celkom rýchlo. 75% - 4* ()

Boogeyman

Vcelku průměrný film, který výborné závodní scény a skvělou hudbu vyvažude dementním příběhem a nesnesitelnou titulní dvojicí! Nicméně lepší než Top Gun. ()

HAL

Průměrný sportovní film o závodníkovi-začátečníkovi který se konečně dostane na závody větší než ty na traktoru přes pole a zjistí že už by se tedy mohl začít učit řídit. V půlce filmu se konečně naučí zatáčet a brzdit, a tak to v první zatáčce napere do zdi. (to aby ve zbytku stopáže mohl řešit svoje trauma). Flm je většinou docela nuda, ale Tony Scott dokázal alespoň závodům dát do vínku trochu adrenalinové zábavy a tak jedině tyto pasáže a postava Nicole Kidman vytahují film z naprostého průměru. 6/10 ()

Brad Pitt usedne do skutečné formule

Brad Pitt usedne do skutečné formule

05.05.2023

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick) a legendární producent Jerry Bruckheimer (Skála) se po několikaměsíčních přípravách už brzy pustí do natáčení jejich závodního filmu pro Apple, v němž si… (více)

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

26.03.2022

The Hollywood Reporter nedávno zveřejnil nový článek, který detailně popisuje rozsah problémů, do kterých se dostalo studio Paramount během produkce sedmé Mission: Impossible, a jak hlavní hvězda… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012