John Garrity (Gerard Butler) s manželkou Allison (Morena Baccarin) a malým synem Nathanem se vydávají na nebezpečnou cestu, aby našli útočiště, před obrovskou kometou rychle se blížící k Zemi. Uprostřed děsivých zpráv o tom, že města po celém světě jsou ničena úlomky komety, naši protagonisté bojují s rostoucí panikou a bezprávím, které je obklopuje. Budeme svědky zběsilého útěku do bezpečí. Podaří se jim najít poslední úkryt před globální apokalypsou a najít nový bezpečný domov? (Vertical Entertainment)

JasonV

Tak trochu realistickejšia verzia 2012, miestami pripomínajúca až hillcoatovu Cestu v kulisách Drvivého dopadu. ()

moviepill

Na základe niektorých recenzií som očakával nudný filmový počin v štýle “ako ste videli v TV tisíckrát”. Čuduj sa svete, hlavne po emočnej stránke to vo mne zanechalo silný dojem. Niekomu môže chýbať hromada hutných katastrofických záberov na padajúce Empire State Buildingy a explodujúce Eiffelovky, ale práve tá striedmosť dodáva filmu na uveriteľnosti. Je to vlastne taká psychologická sonda do života jednej rodiny a vlastne do života každého, smutne pripomínajúc, že v čase krízy, keď zo sveta zmiznú posledné pravidlá, zmenia sa ľudia väčšinou na hyeny. Nie bez klišé, bez výraznejšieho hudobného podmazu, ale zábavné. ()

pafka

Takove to americke zvykani u TV. Pamatujete si film do prvniho spanku a pak po nem ani civava nestekne. Je to cistokrevna TV zabava, kde v pohode dockate konce, film vas nenudi a vy jdete do postele prezrani popcornu a vseho, co bylo v dosahu. Ale vic od toho necekejte. Uz jsme to videli mnohokrat. ()

laple

Jen za ty efekty. Jinak americká slátanina, kde nesmí chybět přemíra romantiky , výčitek , hrdosti a precizní organizace všech záchranných složek . Nuda . ()

wowylgu313

Z těch katastrofických filmů to pro mou osobu byl jeden spíše z těch horších. Kamera a obsazení super. Herecký výkon super, nějaký to drama samozřejmě super. Ale vše ostatní tak nějak nefungovalo. A závěr s úkrytem a posléze první pohled na "nový svět" už nebyl nijak zajímavý a vlastně z celého filmu asi to nejhorší. V procentech 60% ať jsem shovívavý. ;) ()

Markeee

Celkom slušný snímok, dosť to pripomínalo 2012 v kombinácii s Drvivým dopadom, no sympatické herecké obsadenie plus niektoré dejové zvraty tomu dávali celkom silný náboj a z kina som odchádzal z pozitívnym dojmom. ()

KolarikKing

Mohlo tam být méně dramatické linky a více té katastrofické. Pořád to ale dopadlo docela dobře. Film má tempo a i přes nějaké nelogické části dokáže zabavit. A vzhledem k tomu jaký je v současnosti výběr filmů si ani nemůžu moc stěžovat. 6/10 ()

Sharlis

Typ klišé katastrofickeho filmu, kde ide autom so zenou a deckom po pusti a uhybaju sa padajucim meteoritom(lol) a vsetkym sa uhnu(lol). No a kedze na padajucu kometu sa neda zrobit dostatok dobreho cgi, tak bude len par pohladov na oblohu, inak len jazdia autom z mesta do mesta a samozrejme vsade je uz kopa anarchistickych curakov, co ich chcu zabit abo im robit zle for no reason. Skoda, ze tu temu nezobrali tvorci viac realisticky, to by bolo ovela lepsie. Takto mas vo vysledku len klise nezmysel, kde sledujes rodinu jak si musi prejst vsetkymi nasilu vytvorenymi utrapami... ()

Kushina

V celku solidní katastrofický film. Dost by se dal přirovnat k realitě, která by mohla při průletu nějakého většího objektu blízko zemi mohla stát. 70% ()

Ronkar

Další akční slátanina plná stupidní akce a triků? Světě div se, ale tentokrát ne. A osobně jsem právě viděl katastrofický film dle mého gusta! Kdybych to zjednodušil, představte si 2012 nebo Drtivý dopad, ale... použijte komornější formu, přepněte humor na nulu, přidejte špinavější feeling a víc thrillerové atmosféry. Následně seznamte diváka se sympatickým duem rodičů a hoďte je s děckem do kotle chaosu, kdy se kolem nich rozpadá společenský systém. Greenland není ani tak o záběrech na kometu jako spíš o chování jednotlivců i davu v situaci, kdy jde vše do hajzlu. A bavilo mě to hodně. Výchozí znepokojivá atmosféra je perfektní. Postupná gradace a napětí super. Nejzajímavější scény v Greenlandu neobsahují digitální triky a záběry na statisícové davy, kterým na hlavu padá meteor. Ti, co mají tohle rádi, budou zklamáni. Greenland tasí trumfy v rovině dramatu a ve zdánlivě obyčejnějších chvílích: Když se rodina rozdělí a hrozí, že se už nenajde. Když ukradnou matce její dítě apd. Díky atmosféře a napětí to funguje fakt dobře. Ano, koncepčně je to primitivní a uměle strojené, ale dlouho jsem neviděl takhle "realisticky" pojatý katastrofický snímek. Charaktery jsou taky fajn, takže na mě nakonec fungovaly víceméně i emoce. Zamrzí, že některé motivy nejsou plně využity a mohlo se jít víc na dřeň. Disciplinované chování vojáků také není úplně přesvědčivé; rodinka přirozeně přežívá jen díky obrovské dávce štěstí a finále jede po klišé kolejích. Jde však objektivně o malé kazy. Greenland je dobré rodinné drama, thriller i katastrofický film. Čekal jsem pitomost na odreagování, dostal jsem mnohem víc. Doporučuju. ()

Tomas_PO

Potenciál veľkého blockbusteru to má, no to je asi tak všetko. Áno, a ešte angažovanie Gerarda Butlera. V konečnom dôsledku sa však jedná o katastrofický film, ktorý počas dvoch hodín rozoberá to, čo sa v obdobnom žánri udeje za prvých 15 minút. A pritom vôbec nejde do hĺbky. Akcia je však dobrá, herci dávajú patričný výkon, a tak sa film drží pozerateľného priemeru, no koniec to zaklincuje na podpriemerné dve hviezdy. ()

v.indruchova

Pro mě je to 3,5 hvězdičky. Kvalitní herecké výkony, některé ty dialogy nebyly moc pro me. Efekty uvěřitelné. Chvilkama i dojemné. Vzbudilo to různé emoce a o to jde. ()

Saxos

Veliká škoda posledních několika minut. Jak jsem doufal, že nebudou. Utnout to pěkně před “CQ. CQ. CQ. Tady Grónsko.”, dám klidně všechny hvězdy a nevrátili by se mi předchozí chybičky. Klady: konečně katastrofák z pohledu jedné jediné rodiny, bez obtěžující hordy snažících se prezidentů, kteří pláčou do televizních kamer. Zápory: já hapík opravdu nechtěl! Závěr: stejně doporučuji. ()

imaginer21

Silná podívaná. Při pohledu na obsazení jsem nečekal víc než pseudokatastrofickou jednohubku, ale dostal jsem - ke svému překvapení - plnohodnotný psychologický biják drásající nervy do posledních sekund. Za doprovodu hutného hudebního doprovodu, skvělých hereckých výkonů (minimalistický Scott Glen potěšil) a celkem obstojného vizuálu jsem se vysloveně nechal táhnout napjatý jak struna, jak to tvůrci zakončí. A nakonec s nadějí. Proč ne, tu ostatně v tomto roce všichni uvítají. Kašlu na to, že je to vykrádačka nejméně pěti slavnějších filmů, tohle mělo koule, (konečně) nepustilo do jediného záběru proklatý americký patos a psychologie lidí temně civilně realistická nedala spát i po závěrečných titulkách. Pro těch pár logických děr nemůžu na úplně plný počet, přesto pro mě překvapení roku. ()

Heywood

Gerard Butler opět tuctově stejný a Morena Baccarin po svých plastikách už jen vzpomíná na Serenity, kdy ještě něco hrála. Ve filmu nebyl ani jeden nápad, který by už jinde v nějakém sci.-fi nebyl použitý. Konec předvídatelný asi od 10 minuty a kratší stopáž by se rozhodně snesla. A ti "dokonalí" vojáčci... 3 hvězdy, ale 50%, že to, že to až tak nenudilo, jako jiné počiny roku 2020. Ale zítra si na ten film ani nevzpomenu.. ()

jjjerry

Podle zdejších hodnocení jsem čekal "béčko". Ale je to film, který působí až na poslední "Hollywoodskou" půlhodinku velmi reálně. Herecky dobře zvládnutelné. Morena je stále kočka :-) ()

JokerBaby

Najlepší film ktorý som videl s týmto super hercom Gerard Butler,bol film ,, RocknRolla,, - kde si zahral jednu z hlavných úlohu aj český Herec Karel Roden alebo ďalší známy herci Thandie Newton Idris Elba, Tom Hardy či Toby Kebbell, Tento kinofilm GREENLAND za mňa áno - to musíš vidieť . Gerard Butler znovu predviedol svoje vynikáme kvality ()

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

15.06.2021

Loňský katastrofický spektákl Greenland: Poslední úkryt měl kvůli zhoršující se pandemické situaci jen málokdo šanci nakonec vidět v kinech, ale nyní se zdá, že thriller o rodině hledající úkryt před… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět